Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
destroyer
Post : 26 maja 2009 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 26.05.2009


Witam. Mam problemy z Jagged Alliance 2, otóz chodzi mi o przekłamania w grafice, a właściwie brak poprawnego jej wyświetlania co wygląda mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98cac56d6ab90d81.html. Moja karta grafiki to ATI Radeon HD 3870. Próbowałem też uruchamiać grę w trybie zgodności z Win 98 (posiadam Win XP), ale dalej jest to samo.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edit: Jest to wersja 1.13, z tym że na zwykłym działo się dokładnie to samo. Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?


Ostatnio zmieniony 27 maja 2009 07:49 przez destroyer, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 26 maja 2009 23:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Gwoli ścisłości. To JA2 czy JA2 1.13? Bo mi się zdaje, że to drugie.


*
  WWW
mtl
Post : 27 maja 2009 08:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dość oczywiste, ale muszę zapytać - próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki?

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
destroyer
Post : 27 maja 2009 10:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 26.05.2009


Tak instalowałem, ale dalej to samo.


*
 
Morlin Mienson
Post : 19 cze 2010 09:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 19.06.2010


destroyer pisze:
Witam. Mam problemy z Jagged Alliance 2, otóz chodzi mi o przekłamania w grafice, a właściwie brak poprawnego jej wyświetlania co wygląda mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98cac56d6ab90d81.html. Moja karta grafiki to ATI Radeon HD 3870. Próbowałem też uruchamiać grę w trybie zgodności z Win 98 (posiadam Win XP), ale dalej jest to samo.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edit: Jest to wersja 1.13, z tym że na zwykłym działo się dokładnie to samo. Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?


Mam dokładnie ten sam problem z Wildfire. Wszędzie piszą o problemach z Vistą dotyczące innego CD Key'a lub o samym uruchamianiu (wiadomo, że trzeba uruchomić jako administrator), jednak nigdzie o tym właśnie problemie (przynajmniej ja jeszcze nie znalazłem). Zacząłem się zastanawiać, czy to czasem nie jest związane z kartą grafiki i trochę się w tym utwierdziłem, ponieważ mam ATI Radeon HD 4870X2.

Len pisze:
Gwoli ścisłości. To JA2 czy JA2 1.13? Bo mi się zdaje, że to drugie.


Nie ma znaczenia jaki patch.

mtl pisze:
Dość oczywiste, ale muszę zapytać - próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki?


Stery nie mają tu żadnego znaczenia.

Więcej... - zainstalowałem od nowa Vistę i to samo (mam wersję 64 bit). Ma się rozumieć, że próbowałem trybów zgodności Xp, 98/Me, 95 i nic.

Destroyer, JEŚLI SIĘ JUŻ UPORAŁEŚ Z TYM PROBLEMEM, TO PROSZĘ DAJ ZNAĆ!!!!!


*
 
Starchris
Post : 25 cze 2010 12:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Ja bym polecił zainstalować na czystą wersję Jagged Alliance 2 nakładkę zmieniającą rozdzielczość z 640x480 na 800x600. U mnie na Viscie Ultimate i Windows 7 Ultimate działa bez zarzutu. Co do wersji WildFire to nie sprawdzałem, ale jak sprawdzę to dam znać.

Nakładka ta dodaje również jedną kategorię do opcji w grze, gdzie możemy sobie zaznaczyć aby pokonani przeciwnicy zostawiali po sobie wszystko i dokładnie tak się dzieje. Co ciekawe nawet czołgi zostawiają po sobie wszystko czyli działo czołgowe, fn-minimi i co dziwne każdy rodzaj osłon spectry.

--- Dodano: 25 cze 2010 13:33 ---

Tu masz link do tej modyfikacji:

lista-modyfikacji-jagged-alliance-t1727.html

Modyfikacja numer 3 to jest.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 25 cze 2010 12:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


A jak zdobyć tę nakładkę? Nazywa się jakoś? Można skądś ściągnąć?


*
  WWW
Starchris
Post : 25 cze 2010 13:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 25 cze 2010 13:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Chris pisze:
Nakładka ta dodaje również jedną kategorię do opcji w grze, gdzie możemy sobie zaznaczyć aby pokonani przeciwnicy zostawiali po sobie wszystko i dokładnie tak się dzieje. Co ciekawe nawet czołgi zostawiają po sobie wszystko czyli działo czołgowe, fn-minimi i co dziwne każdy rodzaj osłon spectry.

Len pisze:
Krótkie info: Modyfikacja, która zmienia jedną jedyną rzecz - rozdzielczość. Cała reszta pozostaje bez zmian, dzięki czemu jest to idealna pozycja dla tych, którzy zamierzają zagrać w JA2, ale wrażenia z gry psuje jej niska rozdzielczość, co na dużym monitorze nie wygląda zbyt estetycznie.

Coś mi się tu ze sobą kłóci.


*
  WWW
Starchris
Post : 25 cze 2010 14:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Tak ale moderatorzy najprawdopodobniej nie przeczytali do tej nakładki readme.txt w którym pisze ile i jakie zmiany zostały wprowadzone w tej nakładce. Jak wszyscy wrogowie zostawiają po sobie rzeczy to robi się ich bardzo dużo i nakładka tworzy dodatkowo skrót klawiaturowy do usuwania zbędnych rzeczy. Trzymając klawisz kontrol kliknij na jakikolwiek przedmiot w inwentarzu. Od razu się on kasuje bez potwierdzenia.

--- Dodano: 25 cze 2010 15:06 ---

Proszę bardzo tu jest link do zdjęcia. Czerwona strzałka wskazuje na tą opcję "drop all items"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a9d55.html

--- Dodano: 25 cze 2010 15:14 ---

A tu masz link do zdjęcia z czołgiem, który wszystko zostawia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... ff1fc.html

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukasamd
Post : 25 cze 2010 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


1. Ten mod był wrzucony wieki temu, jako nakładka w wersji rosyjskiej. Dodałem do downloadu angielską:
https://jagged-alliance.pl/plik10/

2. Opis w dziale z listą modyfikacji został poprawiony.

Dzięki za informację.


*
  WWW
Morlin Mienson
Post : 16 lip 2010 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 19.06.2010


Szkoda, że nikt nic nie pomógł w problemie w związku z którym został założony temat. :-<


*
 
GR0s
Post : 03 lut 2012 22:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 03.02.2012


Morlin Mienson pisze:
destroyer pisze:
Witam. Mam problemy z Jagged Alliance 2, otóz chodzi mi o przekłamania w grafice, a właściwie brak poprawnego jej wyświetlania co wygląda mniej więcej tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98cac56d6ab90d81.html. Moja karta grafiki to ATI Radeon HD 3870. Próbowałem też uruchamiać grę w trybie zgodności z Win 98 (posiadam Win XP), ale dalej jest to samo.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edit: Jest to wersja 1.13, z tym że na zwykłym działo się dokładnie to samo. Ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić?


Mam dokładnie ten sam problem z Wildfire. Wszędzie piszą o problemach z Vistą dotyczące innego CD Key'a lub o samym uruchamianiu (wiadomo, że trzeba uruchomić jako administrator), jednak nigdzie o tym właśnie problemie (przynajmniej ja jeszcze nie znalazłem). Zacząłem się zastanawiać, czy to czasem nie jest związane z kartą grafiki i trochę się w tym utwierdziłem, ponieważ mam ATI Radeon HD 4870X2.

Len pisze:
Gwoli ścisłości. To JA2 czy JA2 1.13? Bo mi się zdaje, że to drugie.


Nie ma znaczenia jaki patch.

mtl pisze:
Dość oczywiste, ale muszę zapytać - próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki?


Stery nie mają tu żadnego znaczenia.

Więcej... - zainstalowałem od nowa Vistę i to samo (mam wersję 64 bit). Ma się rozumieć, że próbowałem trybów zgodności Xp, 98/Me, 95 i nic.

Destroyer, JEŚLI SIĘ JUŻ UPORAŁEŚ Z TYM PROBLEMEM, TO PROSZĘ DAJ ZNAĆ!!!!!




Miałem ten sam problem ( karta 4870x2 ), pogrzebałem chwilę i znalazłem rozwiązanie.
Mianowicie w opcjach karty graficznej należy wyłączyć Catalyst A.I.


Przepraszam za odgrzebywanie tematu ale uznałem, że trzeba zostawić informację na przyszłość.


*
 
Morlin Mienson
Post : 03 lut 2013 12:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 19.06.2010


GR0s pisze:
Miałem ten sam problem ( karta 4870x2 ), pogrzebałem chwilę i znalazłem rozwiązanie.
Mianowicie w opcjach karty graficznej należy wyłączyć Catalyst A.I.


Przepraszam za odgrzebywanie tematu ale uznałem, że trzeba zostawić informację na przyszłość.


Pomogło!!! Ale czad!!! :) Wielkie dzięki :) Wreszcie będę mógł zagrać w tę zajefajną grę, a straciłem już nadzieję... Tak dawno w nią nie grałem, co widać po dacie pierwszego mojego postu a trzeba jeszcze do tego dodać może nawet z rok :)

P.S.
Nie masz za co przepraszać - nigdzie indziej nie natknąłem się na rozwiązanie tego problemu


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron