Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Popuś
Post : 10 cze 2006 22:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


W tym temacie podajcie tylko jedną rzecz, która najbardziejWam się podoba w grze i uważacie, że to jej największa zaleta.
Według mnie największą zaletą gry jest nieliniowa fabuła. Chociaż mamy tylko jeden sposób, aby zakończyć grę [zabić królową], a samych questów może nie jest jakoś super dużo [choć jest ich sporo] to grać można na wiele sposbów, według własnych upodobań. Kolejnośc zdobywanych miast i to czy w ogóle bedziemy je zdobywać nie ma znaczenia, to czy wykonamy questy też nie. W JA2 można grać setki razy i za każdym razem inaczej!


*
  WWW
Len
Post : 10 cze 2006 22:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Uważam tak samo jak Popuś, ale że nie mogłem się zdecydować napiszę co innego aby się nie powtarzać.

Mianowicie najlepszą zaletą JA2 jest łatwa modyfikacja gry, bez trudu można ją edytować i wprowadzić własne zmiany dzięki czemu fani cały czas tworzą nowe MODy. To bardzo przedłuża jej zywotność, założe się że gdyby nie to JA2 nie miałby dziś tyle fanów, większość poprostu odeszłaby z powodu posuchy w świecie JA.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 cze 2006 11:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Według mnie realia wojenne (pomijam tutaj obrażenia najemników bo to akurat aż tak realne to wg. mnie nie jest) - w grze mamy dostęp do bardzo dużego arsenału, nawet na ustawieniach standardowa broń jest ono całkiem bogate.


*
  WWW
Fireox
Post : 15 cze 2006 23:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


-realia wojenne
- fabuła
-questy
dużo tego :P
wszystko mi sie podoba w JA2


*
 
PeseiK
Post : 16 cze 2006 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


Mi podoba się w JA2 klimat... No i oczywiście kwiatki :twisted:


*
 
GTO
Post : 07 lip 2006 09:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 9
  • Dołączył: 16.06.2006


MI sie podoba roznorodnosc zabujstw typu piekne odstrzaly glowy podpalenie rozerwanie na strezby oraz te piekne czyszczace sektory z trupow ptaszki:D


*
 
Rafadan_PL
Post : 12 lip 2006 12:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Najlepsze w tej gierce jest niemal wszystko co zostało już powiedziane powyżej ... dorzucę jeszcze do tegofakt że to kapitalna mieszanka cRPG ze strategią turową.

No i oczywiście tak wielką różnorodnośc najemników, z których każdy jest CAŁKOWICIE różny od drugiego (nie tylko stat'sy, ale też coś na krztałt osobowości, sympatie i antypatie, oraz perfekcyjnie dobrane głosy).


*
 
snick
Post : 19 lip 2006 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Najlepsze w Jaggedzie... Hmm... Sporo tego. :D Ale mi się podoba to, że tę grę można za każdym razem przechodzić w inny sposób, innym składem itd. Jest tak rozbudowana, że przejście jej na wszystkie sposoby jest chyba niemożliwe co sprawia, że po paru latach dalej można do niej wracać i grać bez znudzenia :mrgreen:


*
  WWW
nemrod
Post : 29 lip 2006 00:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


jedna rzecz - klimat. ja w ja :P czulem swietny klimat zaszczutego kraju 3 swiata. z kolei ja to dla mnie bardziej nawet RPG niz turowka i wlasnie takie bardzo oryginalne, jak na rpg, otoczenie bylo ogromna zaleta


*
 
Grizzli
Post : 02 sie 2006 22:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Ja najbardziej lubie w grze to że można miec własny zespół i dozbrajac ich jak się chce i elementy RPG tzn mozliwosc rozwoju statsów + duża ilośc pukawek. Smaczku jeszcze dodają osobowści najemników

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Kyle-Simmons
Post : 03 sie 2006 00:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 49
  • Dołączył: 31.07.2006
  • Skąd: Otwock


Wszechstronność...
- nieco ekonomii
- sim
- strategia
- przygodówka
- realizm
- dźwięki
- wiele innych: laptop, latanie i jeżdżenie pojazdami, różnorodność terenu, "żyjące" postacie, boks w San Monie, różne wątki i co najważniejsze

.... SWOBODA

_________________
www.ironsquad.xt.pl


*
  WWW
nemrod
Post : 03 sie 2006 06:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Kyle-Simmons pisze:
- przygodówka
- realizm


z tym bym polemizowal. nie widze elementow przygodowki w Jagged Alliance 2. Nie ma zagadek, ktore rozwiazesz w jakis okreslony przez tworcow sposob.
Realizm? Czy widziales czlowieka, ktory po strzale w glowe z fn-fala zyl by? ja sobie tego nie wyobrazam. realistyczne jest np: meczenie sie najemnikow, ale przeciez najwazniejsza jest walka w tej grze, a w niej niewiele jest realizmu. to tylko moje zdanie, bo w koncu forum jest do dyskusji i polemiki.

ale z ostatnim punktem sie zgodze w zupelnosci. co prawda zakonczenie jest zawsze takie samo, ale ile jest sposobow, zeby je osiagnac! dzis nieliniowosc w grach powoli staje sie standardem, ale 7 lat temu byla czyms wyjatkowym.

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 03 sie 2006 09:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Realizm broni wymaga pewnego dopracowania - chyba uruchomię sobie edytor broni i zwiększę każdej siłę o 10 pkt. Wtedy nawet ze Spectrą nie będzie tak łatwo ale będzie realniej (szczególnie z bliska).


*
  WWW
Kyle-Simmons
Post : 03 sie 2006 11:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 49
  • Dołączył: 31.07.2006
  • Skąd: Otwock


nemrod pisze:

z tym bym polemizowal. nie widze elementow przygodowki w Jagged Alliance 2. Nie ma zagadek, ktore rozwiazesz w jakis okreslony przez tworcow sposob.


Źle się wyraziłem, chodziło mi o questy.

nemrod pisze:
Realizm? Czy widziales czlowieka, ktory po strzale w glowe z fn-fala zyl by? ja sobie tego nie wyobrazam. realistyczne jest np: meczenie sie najemnikow, ale przeciez najwazniejsza jest walka w tej grze, a w niej niewiele jest realizmu. to tylko moje zdanie, bo w koncu forum jest do dyskusji i polemiki.


Zawsze można dyskutować, że miał hełm, że znane z hollywoodzkich filmów "draśnięcie"... ale cóż, morale, zmęczenie, sen, zacinanie się broni, naprawa, 1 sekunda walki = 1 sekunda w rzeczywistości (nie licząc przyspieszania czasu) itp.itd.

_________________
www.ironsquad.xt.pl


*
  WWW
nemrod
Post : 08 sie 2006 06:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Kyle-Simmons pisze:
Zawsze można dyskutować, że miał hełm, że znane z hollywoodzkich filmów "draśnięcie"... ale cóż, morale, zmęczenie, sen, zacinanie się broni, naprawa, 1 sekunda walki = 1 sekunda w rzeczywistości (nie licząc przyspieszania czasu) itp.itd.


no tak, to prawda, ale w koncu zycie nie toczy sie w turach :P , ale to nieodlaczny element tej gry i realizmu do konca nigdy nie da sie wprowadzic

_________________
.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna