Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Perry
Post : 26 paź 2011 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Standard Gaming Platform ma być tu (library files) i tu (include files)


Acha, moment dorzucam

Niestety dalej to samo, "spawning error cl.exe"

Załącznik:
Includes 1.jpg
Includes 1.jpg [ 115.12 KiB | Przeglądany 1207 razy ]



Załącznik:
includes 2.jpg
includes 2.jpg [ 114.14 KiB | Przeglądany 1207 razy ]


A tak mam w "library":

Załącznik:
library.jpg
library.jpg [ 111.06 KiB | Przeglądany 1206 razy ]


Znalazłem cos takiego na temat tego błędu, ale nie ma tam jakiegoś sensownego wytłumaczenia.. oprócz tego, żeby przegrać plik cl.exe..


Załącznik:
cl.jpg
cl.jpg [ 153.35 KiB | Przeglądany 1204 razy ]

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 26 paź 2011 15:46 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 26 paź 2011 16:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Na początek dopisz do wszystkich wdrożonych katalogów takie wyrażenie: \include

Napisz czy na pewno wybrałeś z opcji Set active configuration: ja2 win32 release.

Po za tym nie wiem dlaczego katalogi, które są już w zakładce include oraz library files kierują się do twojego katalogu użytkownika, a powinny do katalogu, w którym zainstalowałeś visuala tak jak to u mnie jest na zdjęciach w moim poradniku. Masz może możliwość zainstalować Visuala na innym dysku lub pendrivie.

Poza tym wklej mi dokładny obraz tego błędu z innego okna aniżeli build. Zakładki są tuż pod tym błędem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 26 paź 2011 16:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Załącznik:
include2.jpg
include2.jpg [ 116.73 KiB | Przeglądany 1198 razy ]


Załącznik:
include1.jpg
include1.jpg [ 119.17 KiB | Przeglądany 1198 razy ]


Starchris pisze:
Na początek dopisz do wszystkich wdrożonych katalogów takie wyrażenie: \include



Zmieniłem, tylko nie wiem czy directory for :"library files" też ma być...\INCLUDE

Starchris pisze:
Napisz czy na pewno wybrałeś z opcji Set active configuration: ja2 win32 release.



Tak na pewno.

Załącznik:
winrealese.jpg
winrealese.jpg [ 108.62 KiB | Przeglądany 1196 razy ]


Starchris pisze:
Po za tym nie wiem dlaczego katalogi, które są już w zakładce include oraz library files kierują się do twojego katalogu użytkownika, a powinny do katalogu, w którym zainstalowałeś visuala tak jak to u mnie jest na zdjęciach w moim poradniku


No kurdę też nie wiem, a można to zmienic?? I gdzie to zauważyłeś??

Starchris pisze:
Masz może możliwość zainstalować Visuala na innym dysku lub pendrivie.



Niestety mam tylko jeden dysk twardy, a pendrive jest zawalony... :(

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 26 paź 2011 16:36 przez Perry, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Starchris
Post : 26 paź 2011 16:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Wykonałem jeszcze raz kompilację kodu źródłowego zgodnie ze wzorem z poradnika i wszystko skompilowało się bez najmniejszego problemu.

Wszystko na Twoich zdjęciach wydaje się poprawne. Nie umiem znaleźć błędu, który powoduje u Ciebie niemożność poprawnego skompilowania kodu.

Spróbuj odinstalować program i zainstaluj go jeszcze raz w jakimś innym katalogu np. od razu na dysku C:\Visual\...


Sprawdź czy w podanej lokalizacji w zaznaczonej zakładce masz takie same ścieżki dostępu w dużym zaznaczonym oknie. Tak samo powinieneś mieć w zakładkach include i library, a Ty masz jakieś "users / Perry"

Załącznik:
Zrzut 1.jpg
Zrzut 1.jpg [ 205.21 KiB | Przeglądany 1192 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 26 paź 2011 17:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Spróbuj odinstalować program i zainstaluj go jeszcze raz w jakimś innym katalogu np. od razu na dysku C:\Visual\...



No próbuje ale nie da sie tego odinstalować, przynajmniej nie przy pomocy "odinstaluj/dodaj programy" w panelu sterowania a "uninstalatora" w plikach Visual studio nie zauważyłem..

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 26 paź 2011 17:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Napisz dokładną ścieżkę instalacji Visuala u Ciebie do momentu katalogu głównego.

Wklej mi zrzut ekranu taki sam jak ten z mojego poprzedniego posta.

Jak masz problemy z odinstalowaniem to użyj programu Revo Uninstaller.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 26 paź 2011 17:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Napisz dokładną ścieżkę instalacji Visuala u Ciebie do momentu katalogu głównego.


C:\Users\Perry\Perry`s Programs\MSDev98\Bin\msdev.exe

Starchris pisze:
Jak masz problemy z odinstalowaniem to użyj programu Revo Uninstaller


Nie mam musze sciągnąc,,


Załącznik:
jpg.jpg
jpg.jpg [ 117.11 KiB | Przeglądany 1183 razy ]

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 26 paź 2011 17:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Dla mnie to jest jedyna przyczyna, która może powodować niemożność poprawnej kompilacji czyli nie poprawna instalacja samego programu Visual.

Zakładka "executable files" powinna wyglądać tak jak u mnie. Tak jak wcześniej pisałem odinstaluj program i zainstaluj na nowo w odrębnym katalogu na dysku np C"\Visual\...

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 27 paź 2011 22:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Dla mnie to jest jedyna przyczyna, która może powodować niemożność poprawnej kompilacji czyli nie poprawna instalacja samego programu Visual.

Zakładka "executable files" powinna wyglądać tak jak u mnie. Tak jak wcześniej pisałem odinstaluj program i zainstaluj na nowo w odrębnym katalogu na dysku np C"\Visual\...



Przeinstalowałem (zajęło mi to 2 dni, żeby odinstalować, wyczyścić wszystkie pozostałe komponenty, zrobić defragmentację, naprawić dysk, zmienić antywira na nowszy [była okazja :D ], zainstalować programy dodatkowe, wyczyścić wszystko łącznie z miejscem na wolnej przestrzeni, stworzyć restore point .. ehehehe :wall: i jestem :) )

Visual jest bezpośrednio na dysku C:\

Ale dalej ten sam problem: spawn error cl.exe

Teraz mam tak jak powinienem mieć, przynajmniej tak jak ty @Starchris:


Załącznik:
Visual 111.jpg
Visual 111.jpg [ 116.06 KiB | Przeglądany 1163 razy ]

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 27 paź 2011 22:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ja dalej widzę, że tylko jedna ścieżka prowadzi do miejsca zainstalowania programu, a co z resztą

"Microsoft Visual Studio / VC98 /"
"Microsoft Visual Studio / Common / Tools /"
"Microsoft Visual Studio / Common / Tools / WinNT"

Ja dalej tam widzę "Users / Perry"

To by świadczyło o tym, że program masz zainstalowany w dwóch miejscach, a przecież tak nie jest.

....\COMMON\MSDEV98\BIN - tu jest plik "vcspawn.exe" i ten plik jest widziany przez program bo go wdrożyłeś poprawnie poprzez wprowadzenie ścieżki do niego.
...\VC98\BIN - tu jest plik "cl.exe", który powinien być wdrożony tak samo jak jego kolega wyżej. Niestety znowu mamy tutaj katalog użytkownika "Users / Perry".

I jeszcze jedno. Usuń cały kod źródłowy z dysku "C:\" i skopiuj tam nowy świeży. Ten visual ma tendencje do zapamiętywania błędów. Nawet jak je naprawisz to i tak visual będzie pokazywał stare błędy i nigdy nie skompilujesz poprawnie kodu.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 27 paź 2011 23:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Ja dalej widzę, że tylko jedna ścieżka prowadzi do miejsca zainstalowania programu, a co z resztą

"Microsoft Visual Studio / VC98 /"
"Microsoft Visual Studio / Common / Tools /"
"Microsoft Visual Studio / Common / Tools / WinNT"

Ja dalej tam widzę "Users / Perry"



Ok tylko nie karz mi znów przeinstalowywać - błagam.. :wall:

Starchris pisze:
To by świadczyło o tym, że program masz zainstalowany w dwóch miejscach, a przecież tak nie jest.


No nie jest, już nie jest..


Starchris pisze:
....\COMMON\MSDEV98\BIN - tu jest plik "vcspawn.exe" i ten plik jest widziany przez program bo go wdrożyłeś poprawnie poprzez wprowadzenie ścieżki do niego.
...\VC98\BIN - tu jest plik "cl.exe", który powinien być wdrożony tak samo jak jego kolega wyżej. Niestety znowu mamy tutaj katalog użytkownika "Users / Perry".


No to jak zmienić odczytywanie z innej scieżki\lokacji??

Starchris pisze:
I jeszcze jedno. Usuń cały kod źródłowy z dysku "C:\" i skopiuj tam nowy świeży. Ten visual ma tendencje do zapamiętywania błędów. Nawet jak je naprawisz to i tak visual będzie pokazywał stare błędy i nigdy nie skompilujesz poprawnie kodu.



Rozumiem, że to oznacza całą zabawę od początku..

Usunąłem i skopiowałem jeszcze raz, znów to samo, ale nie bawiłem sie od początku z ustawianiem "include files" i "library files", one już tam były (zapisane), może je tez usunąć i zrobić wszystko od nowa?

A tu screenshot z C:\Users\Perry\Perry`s Programs.. - nie ma już tam sladu po Visualu...


Załącznik:
Perrys Programs.jpg
Perrys Programs.jpg [ 95.17 KiB | Przeglądany 1156 razy ]

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 27 paź 2011 23:12 przez Perry, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Starchris
Post : 27 paź 2011 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Perry pisze:
Rozumiem, że to oznacza całą zabawę od początku..

Usunąłem i skopiowałem jeszcze raz, znów to samo, ale nie bawiłem sie od początku z ustawianiem "include files" i "library files", one już tam były (zapisane), może je tez usunąć i zrobić wszystko od nowa?

Nic nie musisz robić. Zostaw tak jak jest. Ścieżki masz wprowadzone poprawnie do folderów z kodem źródłowym i program to zapamiętał i nie musisz tego robić jeszcze
raz.

Perry pisze:
Ok tylko nie karz mi znów przeinstalowywać - błagam..

Raczej nie będziesz musiał.

Perry pisze:
A tu screenshotu z z C:\Users\Perry\Perry`s Programs.. - nie ma już tam sladu po Visualu...

Ja tam widzę pełno folderów z Visuala. Być może są puste albo to są foldery instalacyjne. W każdym bądź razie jakoś program ciągnie dalej do katalogu użytkownika.

Perry pisze:
No to jak zmienić odczytywanie z innej scieżki\lokacji??

Zrób to tak samo jak wdrażałeś foldery z kodu źródłowego. Otwórz sobie zakładkę Executable files, kliknij na nową ścieżkę i znajdź w nowo otwartym oknie wszystkie foldery z mojego poprzedniego posta, które muszą być w katalogu w którym zainstalowałeś program. Na koniec kliknij ok. i powinien się wdrożyć poprawnie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 27 paź 2011 23:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Zrób to tak samo jak wdrażałeś foldery z kodu źródłowego. Otwórz sobie zakładkę Executable files, kliknij na nową ścieżkę i znajdź w nowo otwartym oknie wszystkie foldery z mojego poprzedniego posta, które muszą być w katalogu w którym zainstalowałeś program. Na koniec kliknij ok. i powinien się wdrożyć poprawnie.


Zrobiłem i skasowałem też te, które miałyby być czytane z katalogu użytkownika, czyli C:\Perry\Perry`s Program\...


Załącznik:
executable.jpg
executable.jpg [ 122.22 KiB | Przeglądany 1152 razy ]



Załącznik:
executable 2.jpg
executable 2.jpg [ 116.55 KiB | Przeglądany 1152 razy ]

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 28 paź 2011 00:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Brakuje poniższego folderu

"Microsoft Visual Studio / VC98 /"


Po za tym wszystkie te cztery foldery powinny mieć taką samą ścieżkę dostępu jeśli chodzi o dwa pierwsze katalogi, a u Ciebie pierwszy folder jest na C w folderze innym aniżeli dwa pozostałe foldery.

Słuchaj czy ty w ogóle zainstalowałeś ten program. Przecież widzę, że te ścieżki folderów prowadzą do takiego samego katalogu, który się tworzy podczas wypakowywania z archiwum Visuala z Programów do poradników.

Ścieżki mają prowadzić do katalogu, w którym zainstalowałeś program, a nie do katalogu, do którego wypakowałeś archiwum.

Czy podczas instalacji programu Visual wpisywałeś kod rejestracyjny ?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 28 paź 2011 00:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
Słuchaj czy ty w ogóle zainstalowałeś ten program. Przecież widzę, że te ścieżki folderów prowadzą do takiego samego katalogu, który się tworzy podczas wypakowywania z archiwum Visuala z Programów do poradników.


Otóż tak...


Załącznik:
Cdisk.jpg
Cdisk.jpg [ 114.42 KiB | Przeglądany 1150 razy ]



Załącznik:
Cdisk 2.jpg
Cdisk 2.jpg [ 147.3 KiB | Przeglądany 1150 razy ]



Załącznik:
Cdisk 3.jpg
Cdisk 3.jpg [ 107.13 KiB | Przeglądany 1150 razy ]



A podczas instalacji był jakiś kod, ale on był dłuższy niż ten w dokumencie tekstowym, zainstalowało mi bez kodu, z informacją że instalacja zakończyła się sukcesem...Jedyne co to na początku instalacji, miałem opcje do wyboru czy "Workshops and cos tam" i "MSDN" (czy cos takiego, ale, że ta pierwsza opcja była ustawiona domyślnie, ja też tak zostawiłem...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


Ostatnio zmieniony 28 paź 2011 15:08 przez Perry, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna