Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Assur-ad-mu
Post : 16 lip 2010 18:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Witam
Chciałbym dodać broń która będzie podnosić kamuflaż najemnikowi, czy to się da zrobić?
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
Kelly
Post : 16 lip 2010 18:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Jeśli jest już w grze to otwierasz xml editora, odpowiednią broń i w zakładce bonus wybierasz ile % doda kamuflażu.


*
  WWW
Assur-ad-mu
Post : 16 lip 2010 19:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Edytuje to przez ten edytor i w zakładce abilities (gdzie mam ustalanie kamuflażu) ustawiam 5 przy wood/jungle i gra mi tego nie dodała. Od razu mówię, że zapisałem po zmianie. Coś jeszcze mam zmienić, w zakładce bonus niczego nie widzę co by mogło odnosić się do kamuflażu? Edytor mam po angielsku i czasami nie rozumiem do czego służy dana linijka.

_________________
Obrazek


*
 
Kelly
Post : 16 lip 2010 21:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 269
  • Dołączył: 25.03.2007
  • Skąd: Warszawa


Niestety na broni to nie będzie działać, sam sprawdziłem. Pozostaje oporządzenie, mundury :P
chociaż powinno


*
  WWW
Assur-ad-mu
Post : 17 lip 2010 08:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


No właśnie powinno. Ale dziękuje za pomoc.

_________________
Obrazek


*
 
Jolly_Waright_Beast
Post : 25 lip 2010 14:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 25.07.2010


Chodzi wam o pokrowce na karbin i malowanie karabinów vide M40A1 ??


*
 
Assur-ad-mu
Post : 03 sie 2010 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Nie chodzi tu o pokrowce, tylko żeby specjalnie zrobiona broń dodawała kamuflaż najemnikowi, którą będzie trzymał w rękach. Wiesz jak to zrobić? Dodanie broni nie jest trudne, tylko chodzi tu o to żeby działało. Po zaznaczeniu tego w XML Editor w dziale camo to nie działa.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 03 sie 2010 21:22 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Kushin
Post : 26 paź 2010 13:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Assur-ad-mu pisze:
Nie chodzi tu o pokrowce, tylko żeby specjalnie zrobiona broń dodawała kamuflaż najemnikowi, którą będzie trzymał w rękach. Wiesz jak to zrobić? Dodanie broni nie jest trudne, tylko chodzi tu o to żeby działało. Po zaznaczeniu tego w XML Editor w dziale camo to nie działa.


Logicznie myśląc sama broń nie zakamuflowała by najemnika, przynajmniej nie w całości. Ale gdyby dodał odpowiednią komendę w pliku XML, która mogła by zmienić wygląd broni, która trzyma najemnik w grze było by niezłym rozwiązaniem by zmieniać poszczególne części wyglądu najemnika. Ale tutaj w grę wchodzi też edycja TitleSetów/Spritów. Czy są już jakieś przedmioty, które zmieniają wygląd najemnika poza zestawem do kamuflażu?

_________________
Obrazek


*
  WWW
hasan_talib
Post : 26 paź 2010 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Tak. W wersji 1.13 i modach do niej są stroje kamuflujące - ghillie suit. A tak poza tym to nie kojarzę.


*
 
Kushin
Post : 26 paź 2010 15:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


hasan_talib pisze:
Tak. W wersji 1.13 i modach do niej są stroje kamuflujące - ghillie suit. A tak poza tym to nie kojarzę.


A więc musisz sprawdzić jaką komendę wysyła Ghillie Suit. Powinna też odsyłać do danego Spirte w TitleSetcie, w tym przypadku zmiana stroju w grze na ten zakamuflowany. Jeszcze nie sprawdzałem 1.13, tzn. kiedyś ale to było dawno, więc pewnie jesteś lepiej obeznany. Ale czy Ghile Suit to nakładka na strój tak jak np. związki czy płytki ceramiczne, czy osobny strój (helmet, armor, legs)? I czy musisz uzyskać cały komplet by zmieniło strój, czy każdy inny element zmienia część Sprite'u postaci, czyli top, legs itd...

_________________
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 26 paź 2010 15:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To są normalne stroje i wystarczy 1 część aby animacje najemnika były już z kamuflażem (tak samo jak wystarczy np. nawet 2% kamuflaż-pasty, aby go tak pokazywało).


*
  WWW
Kushin
Post : 26 paź 2010 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Ciekawiej by było rozbudować to ale to by wymagało pracy. Poszukaj więc tej komendy Ghillie Suit, która zmienia na strój i dodaj ją do broni, będzie działać na takiej samej zasadzie, wrzucasz na Slot, zmienia atrybuty.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Assur-ad-mu
Post : 26 paź 2010 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Tego nie próbowałem, warto spróbować bo mam grafikę 2-ch broni już zrobionych tylko ustawić parametry.

Jest jeden problem, bo jak to wyjdzie to będę musiał pokolorować następne, a to nie będzie takie proste...

_________________
Obrazek


*
 
hasan_talib
Post : 26 paź 2010 17:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


A tak odchodząc troszkę od tematu, po co robić coś takiego? Bo ani to nierealistyczne, ani niezbyt logiczne. Jeśli już to powinieneś obarczyć broń karami do kamuflażu, tak jak są nimi obarczone na przykład duże plecaki. Nie jestem pewien, ale chyba nawet broń z lunetą ma jakąś karę. Mówię oczywiście o wersji 1.13. Logiczniejszym byłoby, gdyby opatrzenie karabinu kamuflażem po prostu tę karę likwidowało.


*
 
Kushin
Post : 26 paź 2010 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


hasan_talib pisze:
A tak odchodząc troszkę od tematu, po co robić coś takiego? Bo ani to nierealistyczne, ani niezbyt logiczne. Jeśli już to powinieneś obarczyć broń karami do kamuflażu, tak jak są nimi obarczone na przykład duże plecaki. Nie jestem pewien, ale chyba nawet broń z lunetą ma jakąś karę. Mówię oczywiście o wersji 1.13. Logiczniejszym byłoby, gdyby opatrzenie karabinu kamuflażem po prostu tę karę likwidowało.


W zależności czy komuś zależy na realistycznej grze czy też nie. Ale np wskaźnik kamuflażu pokazuje tylko ile zostało nałożone i jak dobrze się trzyma (czyt. ile to starcia). A powinny być dwa, jeden wskazywał by np. w procentach ile ciała zostało pokryte kamuflażem ale na takiej zasadzie że chodzi o narażanie się na widoczność, np. wszystkie pokryte części ciała dały by 100%, chyba że nałożymy na siebie kombinezon, wtedy spada np. o 15%, bierzemy broń, znowu spada o 15%... Dlaczego? Bo te rzeczy nie są zakamuflowane i zdradzają nas. Wystarczyło by wtedy zakamuflować dane przedmioty i po sprawie.

Wiem wiem... Trzeba by było zrobić Spirte dla każdego przedmiotu osobny z kamuflażem, każdej części ciała w grze (gdy komuś zależy na takim realizmie i dokładności) co wiąże się z długą pracą oraz zajmowało by to dużo. Ale podobna sprawa była z Miotaczem Ognia, zabrakło czasu i nie ujrzeliśmy go w JA2.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna