Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 14 maja 2008 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć do czego potrafi doprowadzić zbyt dynamiczny rozwój czegoś, co stanowi podstawę do innych projektów - dzięki rozwijaniu JA2 1.13 najprawdopodobniej nie powstanie finalna wersja Renegade Republic co jest naprawdę poważnym ciosem dla fanów z całego świata.

Last Stand też ma być oparty na tym modzie - co więc będzie z tym modem? Czy skończy tak jak RR? Nie tylko ja raczej nie chciałbym aby tak to się skończyło :/

Co sądzicie o wpływie rozwoju JA2 1.13 na inne mody? Dla mnie rozwój wersji 1.13 jest potrzebny i bardzo cieszy ale nie powinien blokować tworzenia innych modów, bo w ten sposób sam kopie sobie grób. Jak rozwiązać ten problem - tworzyć tylko co jakiś czas naprawdę duże wersje a potem zbiorcze patche np. z mamy wersje 2000, 2500, 3000 i patrze 2000->2500 oraz 2500->3000. Należy także zadbać o to, aby starsze wersje były ciągle dostępne zaś dopasowywanie tworzonych modyfikacji do nowych wersji prostsze.


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 14 maja 2008 13:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Co ja sądzę na ten temat? To spore zagrożenie, mam kilka koncepcji jak rozwiązać ten problem. Jesteśmy teraz na etapie wyboru, przedstawimy Wam nasz wybór już wkrótce jednak cokolwiek zrobimy, szybki rozwój 1.13 i tak będzie miał swój wpływ na modyfikację.


*
  WWW
Pavcio
Post : 14 maja 2008 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Moje zdanie jest takie- 1.13 powinno zostać zakończone. Wydać ostateczną wersję i nara.


*
 
lukasamd
Post : 14 maja 2008 15:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tyle że JA2 1.13 pokazuje, iż Jagged 2 ciągle żyje i się rozwija a bez rozwoju w końcu opadnie na niego kurz i gra zostanie zapomniana.

Nowe wersje powinny być wypuszczane ale rozwój samej modyfikacji powinien być w jakiś sposób kontrolowany.

@Len, jak sądzę, stoicie przed ciężkim wyborem - możecie np. dostosować LS do jednej z wersji, umieścić ją razem z modem (ale to niebotycznie zwiększa rozmiar całej modyfikacji) albo i wypuszczać co jakiś czas update ale to rozwiązanie raczej będzie hamować inne prace Iron Squadu...


*
  WWW
mtl
Post : 14 maja 2008 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Rozwoju (i wydania ostatecznej wersji 1.13) nie sposób zatrzymać. Ciągle dochodzą nowe pomysły, ulepszenia (choćby tryb multiplayer, którego autor zaskoczył samych twórców 1.13). Poza tym 1.13 nie jest tworzony przez profesjonalistów, a jedynie przez zagorzałych fanów, zebranych na jednym forum. IMO gdyby projekt był zamknięty, nie wypuszczano by co raz to nowszych wersji, ustalono by datę wersji ostatecznej, projekt nie zdobył by takiej popularności (a i pewnie data wypuszczenia przesuwana była by w nieskończoność).

Co do problemu rozwoju 1.13 a produkcji innych modów, IMO najlepszym rozwiązaniem jest oparcie modyfikacji o tzw. Milestone Release (czyli wersji 2085, wcześniej 1080). Przed samym wydaniem moda, można zawsze dostosować go do najnowszego 1.13 z SVN'u.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 16 maja 2008 11:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Z Last Stand problem jest o tyle duży, że ilość zmian jakie wprowadzimy zwyczajnie uniemożliwi częste aktualizacje wersji bazowej. Prawdopodobnie więc użyjemy 1.13 ale będziemy je rozwijali we własnym kierunku.


*
  WWW
Adarkar
Post : 11 wrz 2008 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 11.09.2008


A czy nie mozna zrobic finalmej wersji LS na wybranej dolaczanej do projektu wersji JA 1.13. Czy zmiany jakie zachodza w JA 1.13 sa tak innowacyjne ze trzeba za kazdym razem aktualizowac LS do nowej wersji. Jestem laikiem w temacie modow do JA ale jesli nie przyjmie sie stalego punktu odniesienia to projekt ciagle bedzie w stanie betatest. (190 MB wybranej wersji 1.13 PL + LS PL) = 600 do 1G to sie da pobrac.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" Tytus Liwiusz
Wszystko co mozna bylo powiedzic zostalo powiedziane
wszystko co mozna napisac zostalo juz napisane


*
 
lukasamd
Post : 11 wrz 2008 17:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to jest bardzo poważny problem, jeżeli IS jakoś sensownie to rozwiąże to chwała mu za to, jeżeli nie... może powtórzyć się sytuacja z Renegade Republic.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie