Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Popuś
Post : 15 mar 2008 13:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Widzę, zainteresowanie rośnie... :/ Cóż... bywa.
Przepraszam za opóźnienie, ale matura, matura... No i brak sił na pisanie nawet jeśli czas się jedak znajdzie. W każdym bądź razie teraz winno być juz regularnie (święta, jest czas, aby napisać naprzód, a potem już będę miał wolne). Z tym, że od teraz "Organizacja" pojawiać się będzie raz w tygodniu - w soboty.

Pobierz siódmy odcinek Organizacji


*
  WWW
Popuś
Post : 22 mar 2008 11:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz




*
  WWW
emanuel
Post : 05 kwie 2008 23:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


pościągałem brakujące odcinki.

a tak na marginesie - czy możesz wyedytować posta z pierwszym odcinkiem? za każdym razem kiedy go klikam nie ściąga mi się doc tylko jakieś bzdety :)

musiałem dać sobie radę poprzez podmiankę rozszerzenia na .doc i potem Plik - Zapisz jako..

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
momo78
Post : 12 maja 2008 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


OHO! ale dawno był ostatni odcinek, a poczytało by sie jeszcze. eeee będą jeszcze??

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Pavcio
Post : 12 maja 2008 18:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


matury teraz chłopak ma, trzeba poczekać.


*
 
GrU
Post : 05 cze 2008 23:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Fajne opowiadanko, jedyne co mi przeszkadza to trochę mało opisywane otoczenie przez co trudniej dana sytuacje sobie wyobrazić/wczuć sie, a jak nie ma podanej scenerii to mózg automatycznie coś sobie dopasowywuje, przykładowo czytając akcje w Londynie cały czas chodziło mi po głowie połączenie misji w Hitmanie (grubasek w hotelu pod prysznicem) i motywów z filmu (ucieczka z hotelu), ale pisz dalej

PS:
I taka mała nadzieja na włączenie do akcji lub oddzielny epizodzik łączący sie w ostateczności z głównym wątkiem dla Shadowa.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
lukasamd
Post : 07 cze 2008 16:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Uznałem iż rzeczywiście czytanie tak dobrej historii na forum jest nieco niewygodne - dzisiaj na stronie pojawiły się wszystkie odcinki w formie artykułów.


*
  WWW
Len
Post : 07 cze 2008 19:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Uznałem iż rzeczywiście czytanie tak dobrej historii na forum jest nieco niewygodne

Ty? :P


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 cze 2008 19:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tak, w końcu ja to sformatowałem i wrzuciłem w SENSOWNY sposób :P aha no i doczytałem przy okazji :D

De facto pierwszy zauważył ten fakt Popuś pisząc pierwszy czy drugi odcinek :)


*
  WWW
Len
Post : 09 cze 2008 13:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


W artykułach brakuje linków do pozostałych części.


*
  WWW
Popuś
Post : 28 cze 2008 10:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Pobierz dziewiąty odcinek serii

Wybaczcie zapis fragmentów po rosyjsku, ale naprawdę nie chciało mi się cyrylicą pisać, a poza tym może przy takiej formie więcej czytelników się domyśli o co chodzi ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 cze 2008 14:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006




*
  WWW
Jaahquubel
Post : 13 sie 2008 12:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Odnośnie opowiadania garść spostrzeżeń moich.
Pomysł z opowiadaniem - super.
Ogólne wykonanie - kojarzy mi się z mniejszymi grami paragrafowymi (wiecie co to?), mianowicie jest trochę efekciarskie, trochę na siłę (ale bez przesady). Taka typowa twórczość nastoletnia.
Fabuła - zapowiada się ciekawie.

I tyle w temacie plusów.

Minusy:
Drobne pomyłki w tekście. Trzeba będzie przeczytać i poprawić.
Dziura w akcji (chyba, że do mnie coś nie dotarło): Stephen wchodzi do pustego, cudzego pokoju, a następnie znajduje się we własnej łazience.
Niedobory realizmu i nietykalność bohaterów:
- Thor i Rudolf najpierw nie zostają zastrzeleni w zasadzce w piwnicy (pięciu chłopa zaskakuje dwóch po ciemku - giną)
- ci sami dwaj zabijają dwóch napastników na ulicy, na co trzech pozostałych stwierdza, że nie mają szans i ucieka
- nieścisłe opisy tego kto gdzie jest w trakcie zasadzki
- nierealistyczne zachowanie Stephena: taki kozak, a wrzuca kaburę do śmietnika, daruje życie kobiecie, która go widziała, i policjantowi, który słyszał jego głos.
Największy minus: konstrukcja bohaterki - dziewczyny Stephena. Nie tylko zrobione to zostało efekciarsko, ale kompletnie nierealnie i stereotypowo. Wychodzi zupełna nieznajomość kobiecej psychiki. Tak to trzeba określić.

Ogólnie jednak mi się podobało i czekam na ciąg dalszy.
Faktycznie, dobrze, że wrzuciliście opowiadanie na stronę, bo na forum to nawet przez wyszukiwarkę nie da się znaleźć.


*
  WWW
Popuś
Post : 14 sie 2008 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Jaahquubel, kocham Cię! Nareszcie krytyka o jaką mi chodziło, człowiek nabiera zapału i ochoty do pracy, kiedy dostaje to, na co liczył ;) Jak ja lubię jak ktoś wytknie mi (nawet brutalnie) błędy, dzięki czemu mogę się starać je w przyszłości poprawić/nie popełnić! Niemniej:
Jaahquubel pisze:
- ci sami dwaj zabijają dwóch napastników na ulicy, na co trzech pozostałych stwierdza, że nie mają szans i ucieka

W sumie wiedzą że stracili znacznie więcej ludzi, a poza tym zdają sobie sprawę z tego, że za chwilę pojawi się policja, a to ludzie, którzy nie będą narażać własnego tyłka jeśli nie ma potrzeby. Co do nietykalności Thora i Rudolfa to chyba faktycznie trochę mnie poniosło ;)
Jaahquubel pisze:
- nierealistyczne zachowanie Stephena: taki kozak, a wrzuca kaburę do śmietnika, daruje życie kobiecie, która go widziała, i policjantowi, który słyszał jego głos.

Dobra, może trochę schrzaniłem, ale w "długoterminowym" zamyśle Stephen będzie popełniał coraz więcej takich błędów - przestanie mu się podobać zabijanie niewinnych ludzi, a w końcu... doczytacie sami ;) Postaram się to przedstawić w taki sposób, żeby było bardziej widać o co mi chodzi.
Jaahquubel pisze:
Największy minus: konstrukcja bohaterki - dziewczyny Stephena. Nie tylko zrobione to zostało efekciarsko, ale kompletnie nierealnie i stereotypowo. Wychodzi zupełna nieznajomość kobiecej psychiki. Tak to trzeba określić.

Jakiś konkret, bo niestety nie bardzo wiem czego się chwycić, żeby było lepiej, a Helen będzie odgrywać ważną rolę, więc chciałbym to też poprawić.

Jeszcze raz dzięki wielkie za opinię.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 14 sie 2008 11:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Popuś pisze:
Jaahquubel pisze:
Największy minus: konstrukcja bohaterki - dziewczyny Stephena. Nie tylko zrobione to zostało efekciarsko, ale kompletnie nierealnie i stereotypowo. Wychodzi zupełna nieznajomość kobiecej psychiki. Tak to trzeba określić.
Jakiś konkret, bo niestety nie bardzo wiem czego się chwycić, żeby było lepiej, a Helen będzie odgrywać ważną rolę, więc chciałbym to też poprawić.

Tego, że Helen odegra rolę, to się spodziewałem.

To, że "poznanej niecałe dwa miesiące temu kochanki, która na marginesie chyba zaczynała go już nużyć" i "niezadowolona, że nie poświęca jej uwagi, za jego nieopatrznym pozwoleniem, poczęła systematycznie opróżniać jego kartę kredytową w Harrodsie" (sugeruje, że im na sobie nie zależy, oraz, że jest jakąś głupią lalką) kłóci się z tym, że "ona, opierając się o jego brzuch, dłonią gładziła klatkę piersiową" (co sugeruje poczucie bezpieczeństwa), "Dzisiaj rano zrobiłam trochę zakupów, ugotuję coś, a ty w tym czasie odpocznij sobie, bo do wieczora musisz zregenerować siły." i "Pojadą do Dover, a potem się z nią rozstanie. Nie może z nią być dłużej. Nie będzie to trudne… przecież robił tak wiele razy… Właściwie to o co mu chodzi? Przecież i tak jej nie kocha…
A może…?
Nie, to niemożliwe…" (co sugeruje głębokie przywiązanie, oraz to, że taką głupią lalką nie jest, co pewnie też wyjdzie w praniu).

To szczegóły, ale nie podoba mi się ta postać ogólnie. Kobiety oczekują od mężczyzn poczucia bezpieczeństwa, poczucia tego, że są szanowane, że się podobają (przynajmniej tak było, bo teraz kultura masowa robi z każdej dziewczyny szmatę). A tu nici z tego.

Oczywiście, jeśli Helen jest podstawiona, to wszystko jest grą z jej strony, ale w takiej sytuacji mógłbyś sobie darować te tanie, żenujące jak dla mnie, chwyty o seksie, oraz o miłości (to nie M jak miłość).
Poza tym w dwa miechy, to można się zakochać, ale nie pokochać kogoś.

Takie jest moje zdanie.

Czy przewidujesz ilość odcinków, terminarz itp.?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron