Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 23 sie 2007 12:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zawsze zastanawiałem się do czego w JA2UB oraz JA2W są kulki. Dzisiaj przekonałem się w bardzo śmieszny sposób. Zgodnie z tym co pisałem w innym temacie zacząłem znowu grać w JA2 Wildfire.

Dzień pierwszy - atakuję na Drassen, po rozmowie z Waldo wywalam obok niego niepotrzebne mojemu najemnikowi śmieci, rozmowa się nie udała i mam zamiar wrócić za kilka dni.

Kilka dni później - po zajęciu całego miasta wracam w to samo miejsce, kazałem IMPowi pobiec do Waldo i oto co ujrzałem:

Obrazek

:lol: :lol: :lol:

Coś jak puszka i sznurek do drzwi ale nie sądzę aby się to przydawało za bardzo - no chyba że w nocy będziemy na dachu w bazie wroga i rzucimy gdzieś obok niego ;)


*
  WWW
Len
Post : 23 sie 2007 12:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No więc jednak kulki są do czegoś potrzebne :]


*
  WWW
Loucipher
Post : 23 sie 2007 13:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Działanie kulek jest w JA2/JA2WF powszechnie znane :D Każda postać (wszystko jedno - najemnik, cywil czy wróg), która przebiega przez pole, na którym leżą kulki, poślizguje się na nich i upada.

Z moich testów wynika, że postacie idące spokojnym krokiem lub pochylone nie podlegają temu efektowi. Chyba, że to po prostu zmniejsza szansę na poślizgnięcie się. Dalsze testy wkrótce (Barry ma w mojej grze 3 garście kulek w kieszeni, więc mamy materiał do testów :D )

Tak czy owak, bardzo przydatne do przewracania wrogów. Np. umieszczenie kulek przy rogu budynku, schowanie się za tym rogiem i zwrócenie na siebie uwagi wroga, aby biegnąc wpadał na kulki... i mamy w tym miejscu kopalnię hamburgerów :) Taktyka jest sprawdzona - zastosowana podczas wyzwalania Drassen - mój IMP rzucił kulki przy narożniku budynku, za którym był schowany, wybiegający wrogowie padali zanim jeszcze oberwali kulkę :) Inne zastosowanie to powalenie na glebę przeciwnika na ringu w San Monie, a potem dobicie go (nie ma to jak kopać leżącego, prawda? :> ). A o takich "podstawach", jak rzucenie kulek pod nogi przeciwnika, który biegnie nas wykończyć, to już nawet nie wspominam :) Ja osobiście lubię jeszcze podkładać kulki w otwartych drzwiach czy wyrwach w ogrodzeniach - każdy wróg podejmujący próbę zajścia mnie od tyłu z tego kierunku efektownie (i głośno!) wyłoży się jak długi, co pozwoli go czysto i bezproblemowo wykończyć :)

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


Ostatnio zmieniony 23 sie 2007 13:49 przez Loucipher, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 23 sie 2007 13:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Szczerze mówiąc nigdy nie używałem kulek ale to co mówisz Loucipher to bardzo sprytna taktyka. Muszę ją kiedyś wypróbować.

A w JA2: Urban Chaos jest niejaki "Olej silnikowy", który również służy do tego idealnie :)


*
  WWW
Loucipher
Post : 23 sie 2007 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


O! Tego nie wiedziałem (dotychczas nie wypróbowałem UC) :)
Tylko ciekawe, czy olej da się "podnieść" z ziemi po wykorzystaniu :) W przypadku kulek jest to zdecydowanie możliwe.

Dodam tylko (skoro już o tym mówimy), że kulki tracą swoją przydatność po określonej liczbie użyć (każdy "poślizg" zabiera im kilka procent stanu), a ponieważ nie można ich naprawiać (dziwne - Polacy umieją psuć kulki, więc naprawiać też powinni umieć - a przynajmniej Steroid powinien umieć :P ), więc jest to trick o ograniczonej liczbie użyć :) Ale skoro w samym Drassen znalazłem jak dotąd już 3 komplety (a mam jeszcze kopalnię do rozmontowania), to z dostępnością nie powinno być problemów :)

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
snick
Post : 23 sie 2007 17:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
A w JA2: Urban Chaos jest niejaki "Olej silnikowy", który również służy do tego idealnie


Jeśli mamy na myśli ten sam przedmiot, to ja w UC wolę go wykorzystać do napełniania użytych kamuflaży. :)

Co do kulek - "poślizg" to fakt powszechnie znany, ale jakoś nigdy nie paliłem się do zastawiania tego typu pułapek. "Kevin sam w domu" w Jagged Alliance? Jakoś mi to nie leży. x]


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 26 sie 2007 16:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Ja po raz pierwszy na kulki natknąłem sie na farmie po drodze do drassen i uratowały mi one impa no bo rzuciłem je bo nie było miejsca w ekwipunku za róg i sie złożyło że IMP miał 10 hp ;d i leżał na glebie prawie zdechły i akurat wybiegł nowy enemiak i sie o kulki poślizgnął :D


*
  WWW
MjrAQ123
Post : 27 lis 2007 18:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 45
  • Dołączył: 14.09.2007


Mi jak sie na kulki powalił Larry myslalem ze znopwu nacpany wiec kulki moga dawac emocje :kosci:


*
 
momo78
Post : 27 lis 2007 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


A nie trzeba do nich baterii :devil: ? Taka taktyka kulkowa moze sie przydać.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Loucipher
Post : 29 lis 2007 08:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 148
  • Dołączył: 16.08.2007


Baterii nie, ale po pewnej liczbie użyć się psują.

_________________
Loucipher

"Fight for freedom, kill for cash, play for fun."


*
 
Popuś
Post : 05 lut 2008 11:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


O kulkach wiedziałem od prawie zawsze, ale jakoś nigdy tego nie wykorzystałem... za dużo roboty, poza tym wolę najemnikowi ze dwa granaty w to miejsce wsadzić niż kulki nosić...


*
  WWW
Hanti
Post : 06 mar 2008 21:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 28.01.2007


Tak. Ja też znałem działanie kulek. Nie nosiłem ich ze sobą, bo nie było gdzie.
Myślę, że spróbuję teraz, gdy jest new inventory (2x więcej miejsc na ekwipunek).
Starczy miejsca na kulki i na inne wynalazki.


*
 
zadra666
Post : 06 mar 2008 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Ja z kulkami miałem taką przygodę :
Odbijałem jeden sektor Drassen...
Wchodzę do domku jednego i widzę wroga 2 metry ode mnie ... więc wyjmuję kose Blood'em i podbiegam do wroga ...pech chciał , że przed wrogiem leżały kulki ... Komunikat "Przedmiot kulki rozpadł się" i Blood beztrosko leżący na podłodze bez energii :D

_________________
...


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron