Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 26 mar 2007 14:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zakładam ten temat ponieważ grając w Vietnam SOGa doszedłem do dziwnego wniosku - grałem już w sporo modów do Jagged Alliance 2 a wszystkie oficjalne części poprzechodziłem.

Czy to nie dziwne że pomimo takiego klimatu gramy w kolejne mody? Przecież patrząc na dobrą sprawę nie różnią się one AŻ TAK bardzo jak zupełnie inne gry - czesto mamy takie same titlesety, całkiem podobną broń, ZAWSZE tą samą (miodzio :D) muzykę i kilka innych takich.

Mnie wydało się dziwne że NADAL chce mi się w to grać :D - Vietnam niby nowy bo w Wietnamie ale już się nastrzelałem i widziałem dżungle (choć słabą) w JA2. Nie czuję się z tym źle bo ta gra jest po prostu znakomita ale CO ma w sobie że ludzie przy niej zostają ;) ? Klimat? No jest i to olbrzymi ale są gry i z większym a nietrzymającym tak ludzi...


*
  WWW
Len
Post : 01 kwie 2007 14:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja raczej nie mogę odpowiedzieć na to pytanie ponieważ doczynienia z jaggedem mam bez przerwy (żebyście wy mogli sobie potem pograć po polsku :]). Ale gdy przeszedłem JA2 i na ok rok porzuciłem jaggeda ściągnałem UC, wtedy gdy włączyłem tą grę i usłyszałem tą muzyczkę w menu, znowu chciało mi się cholernie w to grać.

Aby jakaś gra nam się nie znudziła wystarczy nie przesadzać. Nie grać na siłę (no chyba, że koniec już niedaleko) i nie tykać przez pewien czas (choć rok to zbyt dużo bo już po 2 miesiącach chciałem grać).


*
  WWW
lukasamd
Post : 01 kwie 2007 14:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No granie na siłę to nic dobrego - a pomiędzy kolejnymi Jaggedami trzeba robić sobie przerwy ale np. gier nie tego typu (przynajmniej moim zdaniem) - po Jaggedach lubię pograć albo w ścigałkę albo dobrego FPSa... a potem wracamy do świata taktyki ;)


*
  WWW
AzuR
Post : 03 kwie 2007 18:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Nie powiedzialbym ze klimacik, ktory faktycznie w tej grze jest boski...
Ja grając w JA, zwracalem najwieksza uwage, a moze najbardziej rajcowal mnie ten ogrom mozliwosci. Po pierwsze, mozna grac sobie na luzie, walczyc, zdobywac miasta i robic co sie chce, i zawsze bawi to taK samo. Po drugie, fabula, jest naprawde ciekawa i chce sie poznac koniec. Po trzecie, ogrom broni, wyposazenia, mozliwosci laczenia.

Nie spotkalem dawno gry, w ktorym przyjemnosc z dzialania i myslenia az tak cieszy ; sam pamietam chwile gdy grajac myslalem jak ustawic zolnierzy by zrobic jak najwieksze szkody wrogowi.Ustawianie snajperow, zasadzki - wszystko MIODZIO

Wspomniana swoboda dzialania- wszystko, chyba wszystko, mozna przejsc roznymi drogami, ciagle cos zaskakuje i ciekawi. Gra po prostu wciaga

Muzyka, dialogi, dzwieki - oprawa muzyczna gry to arcydzielo. Muza swietnie dostosowuje sie do sytuacji, dialogi smiesza lub smucą, a dzwieki broni są tez niezlie wykonane.

Poza tym, wiecznie wszystko sie zmienia. W miare gry odkrywamy nowe sektory, sprzymierzencow, ogolem ludzi - kazdy z nich ma wlasna historie, a to przeciez wciaga , chcemy poznac historie tych ludzi , pomoc im. Ogrom tej gry po prostu przytlacza. Tereny zawsze sa inne, wrog zawsze zajmuje inne pozycje, mozna grac wiele razy, a zawsze bedzie to co innego, inne taktyki, strategie, walki.

No uwazam ze wystarczy :D

_________________
Obrazek


*
 
Lisiec
Post : 04 kwie 2007 22:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 61
  • Dołączył: 01.04.2007
  • Skąd: Sopot


Klimat i.... możliwości, broń, unikalne połączenie rpg i gry taktycznej. Może i brzmi to jak hasło reklamowe, ale to prawda, żadna inna gra nie oferuje tylu możliwosci, tylu broni, do tego podane w genialnym systemie (real time + tury). Co do modów... zawsze czuje dreszczyk emocji jak dostaje w łapki nową broń, czuje sie jak prawdziwy najemnik który zarabia na chleb sprzedając dawki ołowiu. Nie czujecie dawki adrenaliny jak rozwalicie zołdakowi łeb strzelajac z swojego M-4 z tłumikiem, najpierw wspaniały dźwięk broni, potem tylko konający amator, który jest dla nas kolejnym nacieciem na nożu. To jest właśnie JA!

_________________
Obrazek


*
  WWW
Popers
Post : 10 cze 2007 02:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


oczywiście świetne rozwiązania taktyczne itp ale to oczywistość

Mi bardzo przypadło do gustu to co jest rzeczą specyficzną w serii - na serio potraktowanie fabuły względem ciągłości z poprzednimi wersjami. Widać że poświęcili sporo czasu na opracowanie krótkiej historii byłych członków AIM. Jak ktoś się z ekipą spotkał we wcześniejszych wersjach to teraz z ciekawością przeczyta jak potoczyły się losy ulubionych najemników. Kto co robi , jak żyje i CZY ŻYJE :)


*
 
Rafadan_PL
Post : 10 cze 2007 13:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Co by tu jeszcze powiedzieć? Właściwie wszystko co ważne zostało już wymienione powyżej... więc może powtórzę? ;-)

Klimat przez duże K, pokaźna ilość erpegowatości, ŻYJĄCY świat, świetny system walki, oryginalna fabuła (bo w ilu innych gierach jesteśmy po prostu wynajętymi za dolary najemnikami?), cały kraj do wyzwolenia - nieliowość i wielkie możliwości, wiele różnych postaci i questów, humor, ciekawe pomysły i rozwiązania, estetyczna grafika, śmieszne wymagania sprzętowe...

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
Popuś
Post : 30 lip 2007 00:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Oj, klimat odgrywa największą rolę w tym, ze chce mi się wracać do gry. Bo co mi po wielkiej liczbie możliwości dotarcia do celu, masy najemników i broni, gdyby.... gdyby nie ten fantastyczny klimat - zburzona Omerta, pijany ksiądz, pierwsza walka na ringu, długie walki na broń krotką... tak... ilekroć słyszę muzykę z JA2 najpierw przed oczami widzę te pierwsze sektory - moim zdaniem najbardziej klimatyczne... i od razu przypominam sobie ile to czasu spędziłem w nich grając po raz pierwszy i odkrywając Jagged Alliance... czasem z dziką radością cofnąłbym się w czasie, żeby móc znowu poczuć magię odkrywania Arulco - tak, może jestem sentymentalny, ale ta gra ma niesamowity klimat, a pierwsze wrażenia z niej zostawiają ślad na zawsze...


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron