Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 30 sie 2006 18:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


lukasamd pisze:
dostanie za 20 punktów życia robię load :P


Też tak robię. Ba, nawet wczytuję, gdy nieco mi ubędzie w jakości płytek ceramicznych. Oczywiście najlepiej mieć wszystko z serii spectra polane tym sokiem z robali i do tego płytki ceramiczne.

_________________
.


*
 
lukasamd
Post : 31 sie 2006 09:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Człowiek jak gra pierwszy raz to nie jest na to wyczulony - ktoś dostanie to trudno, uleczy się go. Potem tratujemy najemnika jak cudo jakieś :) żeby go nawet nie drasnęło.

Ja tam noszę spectrę + składniki 18 (bo rzadko gram na SF), getr nie biorę wcale - niepotrzebny ciężar a i tak nigdy nie dostaje na stojąco (o ile pozwole na to aby ktoś mnie trafił :P).


*
  WWW
Jemiel
Post : 31 sie 2006 12:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 53
  • Dołączył: 24.08.2006
  • Skąd: Elbląg


Cytuj:
żeby go nawet nie drasnęło.


Kurde, to chyba zaraźliwe. Jak też jak tylko mój merc dostaje to zaraz qucik load :)


*
 
Grizzli
Post : 31 sie 2006 18:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Ja się przyznaje czasami daje najemnikowi oberwac chyba jakiś nienormalny jestem :diabel: :P

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Kijek
Post : 31 sie 2006 18:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


Ja też ja mój najemnik dostanie powyżej 10 pkt. to robie load :) ale czasami jesli np. strzelam i nie może trafić to jak dostanie to nie wczytuje :diabel: ma za swoje, że spudłował :diabel2:


*
  WWW
snick
Post : 31 sie 2006 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Kiedyś tak grałem, ale ostatnio zacząłem używać zastrzyków regeneracyjnych na dużą skalę i rzadziej loaduję. ;) A później można sobie kamizelki ponaprawiać i zawsze zręczność albo mechanika skoczy o parę punktów.


*
  WWW
biernik master
Post : 01 wrz 2006 08:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 65
  • Dołączył: 06.07.2006
  • Skąd: Poznań


przydałaby się jakaś opcja czasowej blokady loadowania
gra bardziej by wciągała :mikolaj:

_________________
"Żyj i pozwól umrzeć"


*
 
lukasamd
Post : 01 wrz 2006 08:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@snick ja coś takiego zaczełem używać tez niedawno, kiedy grałem w Urban Chaos. Ale to chyba dlatego że jest ich tam bardzo dużo ;) .

Mimo to często gram "na Rambo" - 5 kolesi z tyłu a IMPowiec idzie sam czyścić cały sektor a wtedy zdarza się że zapas zastrzyków jaki ma przy sobie nagle sie skończy i robią znowu loady co chwila :)


*
  WWW
Grizzli
Post : 01 wrz 2006 09:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


biernik master pisze:
przydałaby się jakaś opcja czasowej blokady loadowania
gra bardziej by wciągała


Jest taki tryb ale dotyczący blokady loadowania i sejwowania w czasie walki- nazywa się "Iron Man" :P . Podobno twórcy wersji 1.13 planują cos takiego że system save'wowania będzie taki jak diablo 2 czyli zapisuje ci dopiero jak wyjdziesz z gry- to dopiero będzie niezły hardcore :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel2: :diabel: :diabel: :diabel: :diabel: :kosci: :kosci: :kosci:

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Maxwell
Post : 01 wrz 2006 16:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Kiedyś - na samym początku - bawiłem się w ochronę najemników i dużo było ładowania... teraz robie to tylko w przypadku śmierci. Jest szybciej, ciekawiej i można wykorzystać leczenie które z jakiegoś powodu przecież umieścili w tej grze ;)

Skoro jesteście tak przewrażliwienie na punkcie postrzałów i jakości pancerza to po co go nakładacie? ;) przecież zabiera tylko cenny udźwig, a jak wam kogoś trafią to i tak załadujecie ;) Medyków też nie musicie najmowac/szkolić ;)

_________________
I've... seen things you people wouldn't believe. Hmm... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like... tears in rain.


*
 
Jemiel
Post : 01 wrz 2006 17:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 53
  • Dołączył: 24.08.2006
  • Skąd: Elbląg


Cytuj:
Skoro jesteście tak przewrażliwienie na punkcie postrzałów i jakości pancerza to po co go nakładacie?


Jak dostaniemy pociskiem hp to pancerz go zatrzyma, poza tym fajnie to wygląda :).


*
 
lukasamd
Post : 01 wrz 2006 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja już pisałem że spodni to koleś nie ma (tzn. ma ale bez ochronnych ;) ) aby było lżej. Ja robię load jak dostanie za więcej niż 15 hp. Jeżeli dostanie np. za 7 to leczę więc noszenie pancerza jednak się przydaje ;)


*
  WWW
snick
Post : 01 wrz 2006 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


A poza tym pancerz uszkodzony można zawsze naprawić, zwiększając mechanikę. Lekkie rany zwykle bandażuję - trochę medycyny może dojść komuś za to...


*
  WWW
Maxwell
Post : 01 wrz 2006 19:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 31.08.2006


Swoją drogą to zastanawiające że gracze często uznają oszustwa w grze które zapewne ktoś postronny nazwał by cheatingiem za coś sprytnego, przejaw doświadczenia itd. Nie żebym moralizował ale spójrzcie (a przynajmnie spróbujcie) na sytuację z boku. Co doradzili byście świeżemu graczowi: wymaksowanie statów poprzez sztuczki typu podkładanie i rozbrajanie ładunków, bicie krów, przeładowanie merc'a i wysyłanie (najlepiej z anulowaniem) do sektorów, rzuty nożem przez okno, interrupt za pomocą granatów, save/load na ranach, a nawet przy strzelaniu by oszukać RNG... przecież to zwykłu bugusing tylko nie nazwany po imieniu (no i można się sprzeczać o terminologię co jest bugiem).

Sam stosuję częśc tych metod ale zdaje sobie sprawę z tego że oszukuję i sam sobie psuję zabawę (choć czasem lepsze to niż się denerwować że coś jest za cięzkie do przejścia ;) ). Nie dziw że niektórzy ludzie piszą o za łatwych poziomach trudności skoro za przejaw geniuszu taktycznego uznają siedzenie szeregiem pod ścianą w pokoju i czekanie aż 140 bałwanów wejdzie do pomieszczenia jeden po drugim... Nie uważacie że gra traci sens jeśli wykorzystuje się takie uchybienia w grze? Moim zdaniem to się w niczym nie różni od kodów czy np. dodaniem sobie 200pkt do konstrukcji IMPa poprzez plik ini...


*
 
Grizzli
Post : 01 wrz 2006 20:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Cytuj:
trochę medycyny może dojść komuś za to...


i czasami inteligencje która trudno się raczej zwiększa

Maxwell pisze:
Swoją drogą to zastanawiające że gracze często uznają oszustwa w grze które zapewne ktoś postronny nazwał by cheatingiem za coś sprytnego, przejaw doświadczenia itd. Nie żebym moralizował ale spójrzcie (a przynajmnie spróbujcie) na sytuację z boku. Co doradzili byście świeżemu graczowi: wymaksowanie statów poprzez sztuczki typu podkładanie i rozbrajanie ładunków, bicie krów, przeładowanie merc'a i wysyłanie (najlepiej z anulowaniem) do sektorów, rzuty nożem przez okno, interrupt za pomocą granatów, save/load na ranach, a nawet przy strzelaniu by oszukać RNG... przecież to zwykłu bugusing tylko nie nazwany po imieniu (no i można się sprzeczać o terminologię co jest bugiem).


W pełni się z tobą zgadzam- jedną z rzeczą jaką bym zmienił w jaggedzie jest z pewnością to że usunąłbym możliwośc trenowania statsów na mapie taktycznej (no moze z wyjatkiem doświadczenia) jedynie by się dało na mapie świata. Ale wracając do tematu według mnie najwiekszą przyjemnośc w grze sprawia jeśli dokonamy czegoś co wcześniej uznawaliśmy za niemożliwe, również gra gorszymi najemnikami sprawia więcej frajdy niż walka takimi "nakoksowanymi" statsami najemników z wrogiem i to że można wykorzystac każdy element gry np. przedmioty w określonych sytuacjach- w końcu po coś są apteczki :D .Najemnik poważnie obrywa i traci przytomnośc a za nim pędzi medyk z jego drużyny który nie zważa na to że może dostac w kulę w łeb a po walce zabieramy ranengo kolegę i "zajmujemy się nim"- to własnie lubię w tej grze :) Przez to że zwracamy uwagę na statystyki (mam tu na myśli nie tylko siłe, umiejętności, itp. ale także celnośc, ilośc zabitych wrogów) a raczej ich podnoszenie a nie na tym byśmy się poczuli klimat jak na prawdziwej wojnie, tracimy połowę przyjemności z gry.

Uff... Ale się rozpisałem :P

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron