Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Pavcio
Post : 07 sie 2008 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Chciałbym opisać tu sposób an przerwanie. może go znacie, ja go dopiero teraz odkryłem.

Sytuacja jest następująca:

Ice leży sobie na dachu. Ma właśnie swoja turę i widzi kucającego przeciwnika na ziemi(ale owy przeciwnik go nie widzi).

Obrazek

Ice chce go trafić, ale trafić może tylko w głowę. Mimo to postanawiam strzelać w korpus.

Obrazek

Ice musi w tym celu zmienić pozycję. Ice kuca, wykonuje lekki obrót. W tym momencie Ice zauważa dodatkowych przeciwników kilka metrów obok pierwszego przeciwnika. Nie włącza się przerwanie. Ice nie zmienia pozycji ponownie na leżącą, gdyż jego ruch został powstrzymany przez zauważenie przeciwników. Kucający Ice może już strzelać w korpus pierwszego przeciwnika. Jeśli Ice się położy, to będzie mógł trafić w korpus pierwszego przeciwnika.

Obrazek

O co chodzi zatem?

Chodzi o to, że gdyby Ice po prostu kucnął po przyciśnięciu przycisku zmiany pozycji przez nas (a nie zaś ze względu na automatyczną zmianą pozycji w celu oddania strzału), to przeciwnicy zrobiliby przerwanie.

Obrazek

Jeśli zmiana pozycji zostaje wymuszona w celu oddania strzału, to przerwania nie ma.

Miało to miejsce w UC.


Ostatnio zmieniony 07 sie 2008 19:17 przez Pavcio, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 07 sie 2008 19:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dobra, nie miałem o tym pojęcia choć teraz sobie przypominam iż zdarzyło się kilka razy i to w różnych częściach i modach.

Szkoda że to samo nie wychodzi gdy np. najemnik się porusza ponieważ kazałem mu gdzieś przebiec ;)


*
  WWW
Len
Post : 07 sie 2008 19:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tak samo można robić z granatami. Leżysz na dachu, nie widzisz nikogo, dajesz granat w łapę i celujesz na ziemię, najemnik podnosi się i zauważa wrogów bez włączania tury wroga czy przerwania.


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 sie 2008 11:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wczoraj sposób z obrotem 2x uratował cztery litery mojego IMPa :D To jest nawet dobra taktyka :D


*
  WWW
mtl
Post : 09 sie 2008 12:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Jakby nie patrzeć to poniekąd oszustwo jest, przynajmniej wg. mnie :P.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron