Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 07 sie 2008 00:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


PC Gamer TOP 100 - Zagłosuj na Jagged Alliance 2!
Cytuj:
Jagged Alliance 2 ma już swoje lata, to fakt. To jednak nie oznacza, że gra odchodzi w zapomnienie. Przez wielu graczy uważana jest za kultową, jedyną w sowim rodzaju oraz zaliczaną do jednych z najlepszych gier w historii. Widocznie, tak też uznali redaktorzy portalu PC Gamer. Na tymże portalu właśnie została uruchomiona specjalna strona zatytułowana "PC Gamer - Readers' TOP 100", a jej celem jest wskazanie najlepszych gier świata... przez graczy, rzecz jasna. Co bardzo cieszy, w setce najlepszych znalazł się Jagged Alliance 2!

Jako, że strona jest po angielsku, postaramy się krótko opisać jak zagłosować. Wchodzimy na tą stronę, do głosowania musimy posiadać konto. Aby się zarejestrować klikamy na drugą od lewej zakładkę Register. Sama rejestracja przebiega szybko i sprawnie, nie wymaga potwierdzenia przez e-mail. Logujemy się i za pomocą żółtej zakładki Cast Your Votes Now przechodzimy na stronę głosowania. Tam czeka nas krótka instrukcja, po angielsku. Klikamy więc przycisk Click to submit your votes now i przechodzimy do właściwej strony. Dalej to sama przyjemność: gry zostały posegregowane na gatunki, najlepiej w spokoju przejrzyjcie wszystkie kategorie, być może Wasz wzrok przykuje tytuł o którym zdążyliście zapomnieć. JA2 znajdziecie w kategorii RPG, więc nie zapomnijcie dodać go do swojej listy :)

Jak widać, gier nie ma wiele. Tym bardziej cieszy fakt, że swoje miejsce znalazła nasza ulubiona strategia. Ponadto, są tam dwie polskie produkcje: Call Of Juarez oraz Wiedźmin. W głosowaniu warto wziąć udział choćby po to, żeby ludzie wiedzieli, że gracze jeszcze pamiętają o Jagged Alliance. A przy okazji można wygrać komputer ;)


A oto moje typy, miło będzie jak pokażecie swoje :)

Obrazek


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Len, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Premislaus
Post : 07 sie 2008 03:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Len popraw link w poście.

Mi było ciężko wybrać. Gram od piątego roku życia, najpierw na Pegazusie i u kuzynów na 286386486 ;-) . Potem od ósmego roku życia na własnym blaszaku :-D. Gry to moja pasja, grałem w wiele tytułów, we wszystkie gatunki. Za kryterium wybrałem ilość godzin spędzonych nad daną grą i powrotów do niej. Na samym końcu dałem Wiedźmina, bo uwielbiam prozę Sapkowskiego i uważam, że gra jest bardzo dobra - choć inaczej ją sobie wyobrażałem. No i grałem w nią tylko parę razy.

Obrazek

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
nemrod
Post : 07 sie 2008 07:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Przedstawiam moje, bardzo subiektywne glosy. Ciezko bylo wybrac. Nie ma na liscie wielu tytulow uwazanych przez zdecydowana ilosc graczy za hity wszechczasow, ale to z tego powodu, ze nie mialem z nimi stycznosci, lub mi sie nie podobaja (np. Heroes - ktorykolwiek - nie widze w tym nic wciagajacego :?: ).
JA2 nie znajduje sie na 1 miejscu. Otrzymalo je gra, ktora byla wielkim krokiem milowym w branzy i wywolala u mnie szok wielkoscia, swoboda i mozliwosciami jakich nie bylo nigdy i nigdzie. Oto lista, bez numerow:

Grand Theft Auto 3
Jagged Alliance 2
Mafia: City of Lost Heaven
Knights of the Old Republic
Grand Theft Auto: Vice City
Grand Theft Auto: San Andreas
Tony Hawks Pro Skater
Dungeon Siege
Medal of Honour: Allied Assault
Unreal


*
 
Premislaus
Post : 07 sie 2008 07:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


nemrod pisze:
np. Heroes - ktorykolwiek - nie widze w tym nic wciagajacego


Hmm spędziłem trochę czasu na tą serią, głównie nad drugą i trzecią, chwilę nad piątą. Dosyć dobra gra, tak samo Disciples. Szczerze to potęgę Herosów widać dopiero podczas rozgrywek MP, najlepiej w trybie hotseat. Nie ma to jak dobra turówka, kilku znajomych i parę piw. Cholera już dobre parę lat tak nie grałem. Ogólnie mało grałem po MP, ale koniec dygresji ;-). Tak samo seria gier Worms - w nowsze części nie grałem, jedynie w jedynkę, dwójkę i trzecią część. Zawsze w kilka osób i mimo, że gra była głupia to sprawiała dużo radości.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
nemrod
Post : 07 sie 2008 07:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Premislaus pisze:
Worms


Ja wormsy lubie, choc nie na tyle zeby wpadly do 10-tki. Co do Heroesow, to gralem w trojke z kolegami, ale po prostu mnie nie wciagnela.


*
 
lukasamd
Post : 07 sie 2008 10:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Moje typy:

- Jagged Alliance 2 - ten wybór pozostawiam bez komentarza

- Enemy Territory - za możliwość gry ze znajomymi po sieci, za klimat jakiego nie ma CS no i za brak osób używających cheatów (ja się nie spotkałem)

- Quake III - jw.

- Civilization III - przez wielu nie uznawana wcale jako gra z serii, moim zdaniem najlepsza (CIV4 i jakieś Call to Power'y mogą się chować).

- Crysis - za niesamowicie dobrą oprawę audiowizualną i trzymanie niesamowitego klimatu (co dziś jest już rzadkością).

- FEAR - za strach

- Fallout 2 - bez komentarza

- Age of Empires II - za to że przesiedziałem na tą grą tyle czasu i kiedy do niej wracam wcale nie jest nudna.

- EARTH 2140 (series) - samo 2140 jakoś mi się nie podobało, 2150 i dodatki to już inna bajka, świetna gra mając kupę klimatu a także nieco humoru (choć to bezlitosny RTS).

- Far Cry - podobnie jak w wypadku Crysisa za oprawę ale nie tylko. Gra wybrana dlatego że wyłoniła się nagle i całkowicie zmiażdżyła przeciwników (HL2 i Doom3).


No i tyle, głownie gry przy których przesiedziałam naprawdę SPORO czasu i lubię do nich wracać :) Wyjątkiem jest jeszcze w miarę nowy Crysis, ja jednak już teraz traktuję go jako klasyk gier komputerowych :P


*
  WWW
Premislaus
Post : 07 sie 2008 11:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Cytuj:
- EARTH 2140 (series) - samo 2140 jakoś mi się nie podobało, 2150 i dodatki to już inna bajka, świetna gra mając kupę klimatu a także nieco humoru (choć to bezlitosny RTS).


Ja akurat pierwszą część ostro katowałem z kumplami. 2150 mi się nie podobało z tego co pamiętam. A w 2160 nie grałem.

lukasamd pisze:
Quake III - jw.


W Quake III podobała mi się tylko jedna mapa i tylko na niej potrafiłem wymiatać pod MP ;-). Może wyda się to dziwne, ale więcej czasu spędziłem pod MP grając w pierwszą, a zwłaszcza w drugą część.

Trochę mało fajnych gier jest w tej ankiecie.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Cell
Post : 07 sie 2008 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 500
  • Dołączył: 25.03.2008
  • Skąd: Świdnik


Obrazek


Po wyborze miałem czyste sumienie :)


*
 
Wigen
Post : 07 sie 2008 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Kurde zapomniałem pokazać swoje. Cóż za niefart :>


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron