Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 31 gru 2006 16:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Aż się dziwię że do tej pory nie było takiego tematu bo jak wiadomo samochody są częstym (i to bardzo) tematem rozmów. Ja tutaj wyrażę swoje zdanie.

Z samochodów dla ludzi za najlepszy uważam Fiata Grande Punto, jest dosyć tani jak na to co oferuje a włoskie samochody wcale nie są złe.

Z grupy samochodów nie-dla-śmiertelników najbardziej podoba mi się Aston Martin DB9, pewien odcinek programu TopGear w TVN Turbo oraz jego wygląd bardzo mnie do niego przekonały ;)

Nie znoszę za to pewnej marki baaardzo chwalonej w Polsce (nie wiem za co zresztą). Chodzi o..... uwaga... TAK! Volkswagena! Samochody te są niebotycznie drogie jak na swoje możliwości, mają słabe silniki i jadą na dawnej sławie marki.


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Sid
Post : 31 gru 2006 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Fakt faktem, Volkswageny są w Polsce niemalże marzeniem motoryzacyjnym. Że to takie porządne, wytrzymałe i długowieczne. Powiem szczerze, że jeśli miałbym wybierać samochód kierując się tymi kryteriami wybrałbym coś azjatyckiego i zapewne wyszło by mi to na dobre. Jeśli nie, pewnie też bym takiego wybrał. Pewnie byłby to Nissan 240SX, Subaru Impreza WRX, Mitsubishi Lancer albo Toyota Supra.

Jeśli chodzi o "kosmiczne" bryki, to zaskakująco wybrałbym coś starszego. Ferrari F40 albo Lamborghini Miura. Są to samochody z duszą, a skoro byłoby mnie stać na takiego, to pewnie na co dzień jeździłbym czymś innym. Niepotrzebne byłoby więc całe oprogramowanie i zabezpieczenia trzymające samochód w ryzach, można by było poszaleć na torach.

Co do oferty "dla ludzi", która mieści się w krajowych normach to chyba byłoby to Audi A3 (chętniej S3) . Bardzo podoba mi się styl Audi, a to najtańsza opcja, która w dodatku zapewnia niezłą frajdę. Jako, że to hatchback nie miałbym problemów ze spalaniem, myślę, że byłby to całkiem przyzwoity wybór.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Lecter
Post : 01 sty 2007 12:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 158
  • Dołączył: 31.05.2006


powiem tak:

Volvo S60 - idealne do wszystkiego - mocny silniki, genialna stylistyka, wnętrze, prowadzenie, jest
Cytuj:
porządne, wytrzymałe i długowieczne
:one:

Obrazek


*
 
Len
Post : 01 sty 2007 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ja dziwię się, że taki temat powstał. Ja akurat z samochodami w swoim życiu mam bardzo wiele wsólnego. W Polsce królują maluchy, golfy (drugiej i trzeciej generacji) i wiele innych staroci sprowadzonych z niemiec, a wy tu kurde marzycie o jakiś Lamborghini czy Ferrari, eh :) Podobnie jak Lukas, także oglądam TopGear, ale nienawidzę niemieckich programów motoryzacyjnych (ten ich sztywny humor).

Jeśli zaś chodzi o nasze ulubione samochody. Ja zawsze miałem słabość do marki Porsche, niedawno w drodze do Kalisza zapier**** najnowszy 911 (ten z orkągłymi lampami), cudo. Ale stare 911 też mi się podobają, gdy kiedyś zobaczyłem jeden z pierwszych modeli 911 byłem pod wielkim wrażeniem. Mi także podoba się bardzo Ferrari F40, a także Ferrari Testarossa. To samochody z duszą.

A co do bardziej przyziemnych. Dawno już nie zgadzałem się z Lecterem, ale teraz muszę. Volvo to porządna marka produkująca eleganckie, bezpieczne, trwałe i niestety dość drogie samochody. Zawsze mi się podobały i podobają.


*
  WWW
snick
Post : 02 sty 2007 17:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Szczerze mówiąc motoryzacja nigdy mnie nie pasjonowała... Owszem, fajnie popatrzeć na jakiś ładny samochód, ale na dłuższą metę nic ciekawego, przynajmniej moim zdaniem ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 02 sty 2007 17:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Podobnie jak Lukas, także oglądam TopGear, ale nienawidzę niemieckich programów motoryzacyjnych (ten ich sztywny humor).


A czy ja pisałem że oglądam niemieckie programy??? :D Też ich nie lubię. Z tego samog o powodu co ty nie oglądam także polskich programów, taki Automaniak to dla mnie porażka, zero klimatu.

A propos - wiesz może czy kręcą dalej TopGear? Po wypadku Hamonda było wstrzymane, co będzie dalej to nie wiem.


*
  WWW
Sid
Post : 02 sty 2007 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Od niedawna kręcono są nowe odcinki, jednak na razie bez Hammond'a. Co do emisji na TVN Turbo, to na chwilę obecną nie wiadomo kiedy będzie.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
Len
Post : 02 sty 2007 23:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dziś rano słyszałem, że nowe odcinki TopGear mają puszczać na TVN Turbo od tego miesiąca. Nie wiem czy z Hammondem, ale wiem, że miał jakieś testy po których stwierdzono, że może jeździć samochodem, więc na pewno powróci.


*
  WWW
Sid
Post : 03 sty 2007 13:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 14.12.2006
  • Skąd: Ostrowiec Św.


Te odcinki co będą puszczać to jeszcze z Hammondem będą, bo u nas jest opóźnienie o jeden sezon. Kiedy jest druga połowa roku, to u nas leci seria z pierwszej połowy, itd.

_________________
There's a time to live and a time to die
When it's time to meet the maker
There's time to live but isn't it strange
That as soon as you're born you're dying...


*
 
lukasamd
Post : 03 sty 2007 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


O.... to bardzo dobrze ;) Dobrze że Chomiczek nadal będzie występował ;)


*
  WWW
Lemur
Post : 13 sty 2007 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Widzialem kiedys taki filmik (chyba z Top-Gear, nie wiem) gdzie koles ustawil vana na pustyni wystrzelil kilkaset nabojow z miniguna (!) do jakiejs podkreconej fury podpalajac ja i niszczac kompletnie :> . Szczena mi opadla.
A tak w ogole, to muscle cary rulez! (Camaro, Dodge Charger).


*
 
snick
Post : 13 sty 2007 22:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Dzisiaj pstrykałem sobie pilotem po TV i dojechałem do TVN Turbo... Przypomniało mi się wówczas, że był jeden taki motoryzacyjny program, który mi się podobał. Monster Garage. :D


*
  WWW
Len
Post : 13 sty 2007 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


snick pisze:
Monster Garage.

Chcesz obudzić BugiLena?! :diabel: Nienawidzę tego programu, a szczególnie tego szpanerskiego Jessiego Jamesa, tej muzyki... i wszystkiego co ma z nim związek. Powinni go zakazać.


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 sty 2007 16:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja osobiście uważam że to co robią robią z pasją ale jest to kretyńskie :D NO bo po co komus latający samochód albo taki z telewizorem 40'? No po co? Ja tam wole oglądać jak Jeremy Clarkson wyśmiewa się z samochodów bez klimatu ;)


*
  WWW
Kijek
Post : 07 lut 2007 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 106
  • Dołączył: 07.08.2006
  • Skąd: Siedlce


O i kolejny ciekawy temat :) Interesuję się samochodami i oglądam prawie wszystkie programy motoryzacyjne. Najlepszy to chyba Top Gear :)

lukasamd pisze:
Nie znoszę za to pewnej marki baaardzo chwalonej w Polsce (nie wiem za co zresztą). Chodzi o..... uwaga... TAK! Volkswagena!


Zgadzam się. Jedyny samochód z tej marki jaki mi się podoba to nowy Passat B6. A moim samochodem marzeń jest Ford Mondeo z 2005 roku taki jak na zdjęciu :)

Obrazek

Po prostu go uwielbiam :D


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron