Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 16 paź 2010 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj po którymś z kolei wysłuchaniu w radiu jednej z baaaardzo denerwujacych reklam postanowiłem wreszcie podzielić się tym, co mi naprawdę przeszkadza.
Reklamy mamy wszędzie: na ulicy, na budynku (bok bloku) w TV, radiu, internecie, są praktycznie wszechobecne.
W internecie to raczej nie problem, bo można jakiś 90% z nich łatwo zablokować.

Gorzej jest w TV (przełączanie programu) lub w radiu (zmiana stacji), na ogół jednak z nimi żyjemy.

W telewizji wkurza mnie obecnie:
- całkowity brak pomysłów na dobre reklamy ze strony Plusa (kiedyś im się takie zdarzały)
- idiotyczne reklamy Ery - Katy Perry -> to jest oferta sieci komórkowej czy reklama piosenkarki wyglądającej jak nieudane Barbie?!
- WSZYSTKIE reklamy dotyczące leków, jakoś do mnie nie trafiają, poza tym często są wykonane w fatalny sposób
- reklamy środków do czyszczenia, w których nawet lektor nie zgadza się z ruchem ust


Radio - ciężko mi nie oceniać, bo domownicy jak włączą to prawie cały czas leci:
- reklamy w których używa się dzieci - np. ten gówniarz robiący wykład o "apetizerze", czy dziewczynka śpiewająca że kocha mamę za to że ta faszeruje ją lekami. No brawo, to jest właśnie ten typ reklam, że człowiek bierze zamach ręki z młotkiem aby zniszczyć źródło tych herezji :lol:
- bodajże sieć Lidl reklamuje się tak jakby mówiono do dzieci - cena produktu w ramach reklamy jest powtarzana po 3-4 razy...


Dlaczego w ogóle zwracam uwagę na te pierdoły? To są reklamy, a więc powinny nas zachęcać do zakupu jakiegoś produktu... często działają wręcz odwrotnie, oczywiście nie na wszystkich, ale jednak.


*
  WWW
M'cin
Post : 16 paź 2010 15:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A ja wiem, że do końca życia nie kupię Perwollu, Activii, Actimela, Starcrafta 2 ani żadnego Modern Warfare - dosyć mam niektórych reklam :/


*
 
Len
Post : 16 paź 2010 21:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
- całkowity brak pomysłów na dobre reklamy ze strony Plusa (kiedyś im się takie zdarzały)
- idiotyczne reklamy Ery - Katy Perry -> to jest oferta sieci komórkowej czy reklama piosenkarki wyglądającej jak nieudane Barbie?!

Ustalmy jedną rzecz - wszystkie reklamy telefonii komórkowych są do dupy. Cały czas mówią o tym samym, tylko liczby się zmieniają, więc muszą ciągle coś nowego wymyślać. Jak zawsze na ilości cierpi jakość.


lukasamd pisze:
- WSZYSTKIE reklamy dotyczące leków, jakoś do mnie nie trafiają, poza tym często są wykonane w fatalny sposób

Pomijając już, że nazwy tych leków są proste jak budowa cepa, najczęściej przekręconym określeniem jakiejś choroby, którą rzekomo leczą. I tak mamy Prostamol na prostatę, Hemorol na hemoroidy czy Alertec na alergię. Ja tylko czekam aż pojawią się czopki doodbytnicze Wdupex, albo lek na gorączkę - Antygorączker.


lukasamd pisze:
- bodajże sieć Lidl reklamuje się tak jakby mówiono do dzieci - cena produktu w ramach reklamy jest powtarzana po 3-4 razy...

Istnieją podejrzenia, że pracownicy Lidla są z... PISu (w tle histeryczne krzyki)! Wyraźnie widać tu instrukcje hrabiego Jarosława Kaczyńskiego:

"Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50."


Ale te rzeczy są powtarzane tak często, tak nachalnie i trwają tak krótko, że można je olać. Najgorzej z muzyką w radiu, szlag mnie trafia jak siódmy raz leci Lady Zgaga ("Mój telefon. Mój Telefon. Mój telefon"), albo Katie Perry ("Uło, Uło, Uło, O!, Uło, Uło, Uło!"). Zabijcie mnie!


*
  WWW
Fisher
Post : 17 paź 2010 07:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Dobra zabijemy cie

Ja nie cierpie wogóle reklam
Jak zobacze reklame wp.pl to mi sie (tu wystepuje ciąg cenzuralnych słów)

@literówka

_________________
Podpis w budowie


Ostatnio zmieniony 17 paź 2010 11:52 przez Fisher, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 17 paź 2010 09:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Fisher pisze:
Dobra zabije cie

Not in my town :P

_________________
Obrazek


*
 
Lutek70
Post : 17 paź 2010 12:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 54
  • Dołączył: 29.07.2010


Reklama to takie dziwne medium,które nie ma się podobać,ma DZIAŁAĆ,a właściwie oddziaływać na odbiorcę.Nieważne że komuś się nie spodoba,że jest bez sensu itd,ważne że każdy ją zapamięta i o to w niej chodzi.Niestety coraz częściej reklamy bazują na najniższych instynktach(sex,przemoc) i stają się coraz bardziej nachalne.


*
 
Kushin
Post : 17 paź 2010 12:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Na szczęście tutaj ich nie ma :D

_________________
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 17 paź 2010 13:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja proponuję ten temat połączyć z Co nas w życiu denerwuje?

Kushin: Tak myślałem, że gdzieś już słyszałem Twój nick. Podgląd na wcześniejsze posty rozwiał wątpliwości :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 17 paź 2010 13:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Lutek70 pisze:
Reklama to takie dziwne medium,które nie ma się podobać,ma DZIAŁAĆ,a właściwie oddziaływać na odbiorcę.Nieważne że komuś się nie spodoba,że jest bez sensu itd,ważne że każdy ją zapamięta i o to w niej chodzi.Niestety coraz częściej reklamy bazują na najniższych instynktach(sex,przemoc) i stają się coraz bardziej nachalne.


Ale czy działa wtedy, gdy ja mam wrażenie, iż producent danej rzeczy traktuje mnie jak idiotę? :okulary2:


*
  WWW
M'cin
Post : 17 paź 2010 21:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Tak. Dużo o tym słyszysz, zaznajamiasz się z marką. Mając dwa produkty z kategorii, która Cię dotąd nie interesowała, wybierzesz ten, o którym częściej słyszałeś. Zdziwisz się, ile osób żre Activie i Actimel, pomimo ze są tańsze i mniej krzykliwe, a wcale nie gorsze w działaniu produkty innych firm, które nie mają tyle kasy na marketing.


*
 
Jaahquubel
Post : 18 paź 2010 19:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Istnieją podejrzenia, że pracownicy Lidla są z... PISu (w tle histeryczne krzyki)! Wyraźnie widać tu instrukcje hrabiego Jarosława Kaczyńskiego:"Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Afera hazardowa to afera Donalda Tuska. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50. Wszystko po 4,50."

Ostatnio w kiblu na uczelni przeczytałem wymianę poglądów politycznych spisaną na obudowie uchwytu na papier toaletowy. Ten swoisty czat skwitowany dopiskiem o treści: "Nawet się spokojnie wys*** nie można. Wszędzie ta polityka."

Jeśli nie zgodziliście się z moim postulatem zamknięcia działu Polityka na forum, to proszę, nie wywlekajcie chociaż polityki na inne wątki. Umyślnie tam nie zaglądam, bo mam dość obrzucania różnych polityków g***em.

Co do reklam zaś, to mam podobnie do Was: zniechęcają mnie do zakupu częściej, niż zachęcają.
Była kiedyś reklama, która mnie zachwyciła. Była to reklama w prasie. Ładnie zrobiona, podawała wszystkie istotne informacje w atrakcyjnej formie. Natychmiast zachęciła mnie do zakupu. Jak tylko dorwałem trochę kasy, pobiegłem do kiosku i kupiłem reklamowany artykuł. I nie żałuję tego zakupu.
Była to reklama JA2,5UB w CD-A. :D


Ostatnio zmieniony 18 paź 2010 19:49 przez Jaahquubel, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Olinka
Post : 18 paź 2010 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
Jeśli nie zgodziliście się z moim postulatem zamknięcia działu Polityka na forum, to proszę, nie wywlekajcie chociaż polityki na inne wątki. Umyślnie tam nie zaglądam, bo mam dość obrzucania różnych polityków. g***em.
dziekuje

Jaahquubel pisze:
Co do reklam zaś, to mam podobnie do Was: zniechęcają mnie do zakupu częściej, niż zachęcają.

Nie mam okazji ogladac reklam.
Wiem zabrzmi dziwnie ale właczyłam takie cos o wypiera reklamy z mojej swiadomosci.
Nie ogladam, zmieniam kanał w tv (jezeli jzu ogladam), nie słucham, nie cierpie reklam.

Najbardziej irytuje mnie zmiana głosnosci w momencie ich emitowania... tu cisna mi sie niecenzuralne słowa.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 18 paź 2010 19:48 przez Olinka, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 19 paź 2010 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel pisze:
Jeśli nie zgodziliście się z moim postulatem zamknięcia działu Polityka na forum, to proszę, nie wywlekajcie chociaż polityki na inne wątki. Umyślnie tam nie zaglądam, bo mam dość obrzucania różnych polityków g***em.


Ok, masz stuprocentową rację więc...

@Len:

Każdy ma swoje poglądy polityczne. Dyskutujemy o nich w temacie polityka, nie trzeba tego wywalać na każdą "okazję", bo nie każdego istnieje Twoje, moje i innych osób zdanie na ten temat, gdy piszą o czymś zupełnie innym. Poza tym JAC to nie jest forum zamknięte dla osób sympatyzujących z PiSem.





Olinka pisze:
Najbardziej irytuje mnie zmiana głosnosci w momencie ich emitowania... tu cisna mi sie niecenzuralne słowa.


W sumie to jest od jakiegoś czasu prawnie zabronione. Gdyby odpowiednim sprzętem nagrać emisję oraz reklamy, zbadać i udowodnić, to reklamodawca musi zapłacić karę. To prawo wprowadzono w tym roku i o ile dobrze pamiętam, przez pierwsze 2 tygodnie rzeczywiście poziom głośności był unormowany, potem znowu to samo...






AGRRRRR!!!!!!

Ten gówniarz z apetizera teraz na dodatek tłumaczy nauczycielce o lekach na gardło!!!
:wall: :wall: :wall:


*
  WWW
Len
Post : 19 paź 2010 13:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jezu, to nie było wyrażanie poglądów politycznych, a nabijanie się z nich w formie żartu, jako przykład traktowania klienta przez reklamodawców jak idiotę (o czym pisał Lukas). W przeszłości bywały przypadki pisania o polityce na poważnie w tematach zupełnie niezwiązanych i jakoś nikt się nie pluł (ja również).

Jeśli to komuś nie pasuje to proponuję dodać do regulaminu punkt, który będzie nakazywał ścisłego trzymania się tematu, np. jeśli ktoś w dyskusji o grze X poda przykład gry Y (i jeszcze pojedzie po niej, cham jeden) - dostanie bana.


*
  WWW
lukasamd
Post : 19 paź 2010 16:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dobra, żartować każdy może, ale wydaje mi się, że jednak zbyt często w innych tematach wykorzystujesz osobę Kaczyńskiego (nie lubianą i przeze mnie, powiem to otwarcie) do przedstawienia czegoś innego :P


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron