Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1670 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 108, 109, 110, 111, 112

W najbliższych wyborach swój głos oddam na
Czas głosowania minął 10 paź 2007 20:16
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) 8%  8%  [ 1 ]
Platforma Obywatelska (PO) 69%  69%  [ 9 ]
Lewica i Demokraci (LiD) 8%  8%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) 8%  8%  [ 1 ]
Liga Polskich Rodzin (LPR) 8%  8%  [ 1 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 28 lis 2013 20:16
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Potrzeba nam drugiego Piłsudskiego, a na pewno nie Kaczora, Tuska czy innego Millera.

Piłsudski, podobnie jak Kaczor, Tusk i Miller był z poglądów socjalistą.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 28 lis 2013 20:55
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Stridingshadow pisze:
SaviolaMaster pisze:
Potrzeba nam drugiego Piłsudskiego, a na pewno nie Kaczora, Tuska czy innego Millera.

Piłsudski, podobnie jak Kaczor, Tusk i Miller był z poglądów socjalistą.


Ale potrafił coś zrobić. Nam potrzeba kogoś kto naprawdę chce coś zrobić,a on zrobił.
Potrzebna jest nam silna władza, a nie popierdułki - on miał więcej priorytetów.
Gdzieś już to słyszałem, że względna wolność i pokój tak naprawdę szkodzą Polakom - psujemy się jako społeczeństwo, a polityka to istne dno. Od zarania dziejów byliśmy atakowani, kiedy zagraża nam suwerenność to jednoczymy się i potrafimy coś razem zrobić - dziś każdy psioczy na każdego, opozycja ciągle powołuje komisje śledcze, a rządzący mówią, że za rządów opozycji było gorzej.
Społeczeństwo mamy jakie mamy, ludzi którzy mają to w "wpis usunięty" i ludzi którzy dają się manipulować.
Wyznawców Prezesa, lewaków i tych, którzy straszeni PiSem głosują na PO albo innych (albo wcale).
W wielu innych krajach też jest burdel, w wielu innych krajach też jest dużo problemów (tych bardziej kulturowych nawet więcej), a my dalej jesteśmy kilkanaście lat za Zachodem, no ale jednak można było zrobić więcej.
Mam tylko nadzieję, że zdążymy naprawić to co oni już zepsuli i jeszcze zepsują.


*
 
Stridingshadow
Post : 28 lis 2013 23:00
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


SaviolaMaster pisze:
Potrzebna jest nam silna władza

Władza już jest silna, każde prawo obwarowane jest dziesiątkami ograniczeń.
W Stanach jest prawo do zgromadzeń, w Polsce do "pokojowych zgromadzeń".
W Stanach nikt nie obrzuca ambasady obcego państwa racami podczas zgromadzenia, po czym zgromadzenie zostaje rozwiązane.

SaviolaMaster pisze:
że względna wolność i pokój tak naprawdę szkodzą Polakom

Jak powiedziałem, wolność jest bardzo ulotnym pojęciem w RP.
Wolności słowa -uże niet. Nie jest wolnością słowa bycie ciąganym za język po sądach "bo ktoś się obraził". Wolność słowa ograniczona jest jedynie przez oczernianie (tj. jawne oskarżanie kogoś o czyn zabroniony) bądź nawoływanie do nienawiści.

Wolnego rynku -uże niet. Nie jest wolnym rynkiem gospodarka sterowana. Nasza gospodarka jest w 100% sterowana. Ustalanie podatków i ulg podatkowych daje władzy pełną kontrolę nad gospodarką, choć ta jest rzekomo sprywatyzowana.

Wolności do samostanowienia. Woo hoo, temat rzeka. Wolności do samostanowienia nie ma. Władza jest tak dobra, a Polak tak głupi, że musi jej oddawać ponad 50% swojego przychodu (podatki i parapodatki), bo władza wie lepiej, na co Polak potrzebuje wydać.

Nawet demokratycznych wyborów już nie ma, bo partie mające ileś tam % poparcia dostają dotacje z budżetu (to się jakoś nazywało, coś między "dynastia" a "oligarchia").

Polak może tak samo zachłysnąć się wolnością, co Beduin mroźnym Smirnoffem.

SaviolaMaster pisze:
Społeczeństwo mamy jakie mamy, ludzi którzy mają to gdzieś i ludzi którzy dają się manipulować.

Społeczeństwo mamy nieambitne.
Kto chce pracować na siebie, i brać za siebie odpowiedzialność, ten "wpis usunięty".
A do mnie przychodzi baba, która chce tydzień zwolnienia, żeby sobie zrobić badania (pobranie trwa 5min), a w ogóle to poszłaby na miesiąc "bo już się napracowała".
Każdy ciągnie w swoją stronę, każdy zgląda jak tu wyłudzić rentę, każdy kantuje, każdy liczy na kasę z budżetu.
IQ -300, każdy liczy na to, że nie on napędzi budżet, że "zarobi" na takim układzie.
Społeczeństwo głosuje za PO, PiS, PSL, SLD, RPP, ChGW, bo społeczeństwo aprobuje te rozwiązania.
Społeczeństwo nie jest bynajmniej opieszałe, ono jest zepsute.

SaviolaMaster pisze:
kiedy zagraża nam suwerenność

W tej chwili nawet nie zagraża nam suwerenność, bo jesteśmy tylko członkiem UE :P

SaviolaMaster pisze:
my dalej jesteśmy kilkanaście lat za Zachodem, no ale jednak można było zrobić więcej.

Jesteśmy w tym samym miejscu co UK czy Francja.
Róznica jest taka, że w UK i Francji u cycka budżetu wiszą imigranci, a miejscowi ciągną wózek, podczas gdy u nas u cycka budżetu wiszą miejscowi a imigranci (uwaga, zaraz gównoburza) ciągną wózek (nie widziałem Wietnamczyka na pośredniaku).

SaviolaMaster pisze:
Mam tylko nadzieję, że zdążymy naprawić to co oni już zepsuli i jeszcze zepsują.

Ludzkich umysłów nie naprawisz.
Ci ludzie nie są chorzy psychicznie.
Oni są poczytalni, mają w "wpis usunięty" interes społeczny, na pierwszym planie tylko swój.
Czytałem ostatnio artykuł o pracy na położniczej IP, gdzie trzeba przepędzać "przyszłych tatusiów" z ławek, żeby przyszłe mamusie w 40' tygodniu miały gdzie posadzić "wpis usunięty".
Właśnie taki jest ten kraj.
Ryba psuje się od głowy, a głową republiki jest obywatel.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 28 lis 2013 23:20
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Ta, dokładnie. Twoje rozwinięcie jest w pełni trafne. W zasadzie tylko władza nie widzi problemu, dziwią się czemu ludzie wyjeżdżają za granicę. BTW, połowa moich kolegów planuje studiować w Wawie, a potem "wpis usunięty" stąd :P.
Nawet z mojego podwórka już jest kilkanaście rodzin /kumpli z dziewczyną, którzy za "lepszym życiem" pojechali do USA albo UK.

-co do silnej władzy to miałem na myśli kogoś komu zależy nie na misce tylko na ogarnięciu tego burdelu, no ale tutaj to nie ma za bardzo na co liczyć.
-co do wolności - rozwinąłeś moją myśl.
-w kwestii suwerenności to owszem, w temacie spokrewnionym, jeden z generałów ostatnio został oddelegowany bo zaczął wchodzić na "wpis usunięty" nie tym, którym powinien (czyli "uczciwi panowie", pewnie jego pracodawcy :D).
-jeśli chodzi o bycie x lat za Zachodem to miałem namyśli chociażby ograniczenia gospodarcze (o czym wspomniałeś, brak prawdziwie wolnego rynku itp.)
-w reszcie pełna zgoda.


*
 
Starchris
Post : 28 lis 2013 23:46
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Przecież ten temat był zamknięty, a dodatkowo został wprowadzony zakaz prowadzenia dyskusji o polityce i innych podobnych sprawach na tym portalu, w takim razie zamykam ponownie. Dyskusje kończyły się albo kłótniami i banami albo co gorsza, jak w tym wypadku, leciały otwarte wulgaryzmy.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 108, 109, 110, 111, 112