Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Jaahquubel
Post : 09 lis 2010 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


W pierwszej chwili ręce mi opadły.
Po namyśle stwierdziłem, że to coś trochę jak dawstwo narządów (które jest dobre i niekontrowersyjne).
Po dalszym namyśle i doczytaniu, jednak nie bardzo.
www.dobreszczepionki.pl pisze:
Aby tego dokonać, zabieg aborcji musi zostać starannie przygotowany. Rodzice dziecka zostają przebadani pod kątem obciążenia ich ryzykiem wystąpienia chorób nowotworowych. Matka dziecka musi przejść testy wykluczające u niej choroby zakaźne. Cały "zabieg" przeprowadza się z zachowaniem szczególnej sterylności. Chodzi o to, aby komórki były w pełni "bezpieczne" i "użyteczne".

"Dawca" został wybrany na zimno, przed pobraniem. "Zabijemy człowieka i nas to nie rusza".
Trochę jak porwać człowieka z ulicy i wyciąć mu obie nerki.
Z takimi ludźmi nie chcę mieć do czynienia.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 09 lis 2010 23:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
"Dawca" został wybrany na zimno, przed pobraniem. "Zabijemy człowieka i nas to nie rusza".
Trochę jak porwać człowieka z ulicy i wyciąć mu obie nerki.
Z takimi ludźmi nie chcę mieć do czynienia.

Ej, nigdzie nie jest napisane, że wywołano poronienie celem pobrania komórek od płodu.
Sam nie zgodziłbym się z czymś takim.

Ciążę zakończono sztucznym poronieniem, z takich bądź innych powodów dziecko zostało zabite.
Z jego zwłok ekstrahowano komórki, które udały się zdatne do wytworzenia z nich hodowli, a hodowlę zakwalifikowano jako podłoże do hodowania wirusów celem produkcji szczepionki.

Postrzegam to tak:
-W sytuacji kiedy wywołano by poronienie CELEM pobrania komórek i tkanek od płodu, byłoby to wykorzystanie człowieka.
-W sytuacji kiedy wywołano by poronienie niezależnie od ew. zapotrzebowania na tk. płodowe, byłoby to wykorzystanie śmierci tego człowieka w jakimś dobrym celu (bez przyczynienia się do śmierci).

Per analogiam:
-Zabicie człowieka żeby pobrać od niego nerki jest złe.
-Pobranie nerek od ofiary zabójstwa nie jest złe.
-Pobranie nerek od ofiary zabójstwa wiedząc, że ofiara została zabita celem pozyskania od niej narządów i tkanek, jest złe.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 10 lis 2010 00:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Wyśpię się, to pogadamy.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6


cron