Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
momo78
Post : 18 lip 2010 11:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Witam, niedługo dotrze do mnie zamówiona karta dźwiękowa Sound Blaster Audigy SE, mam windows 7 32bit i kilka pytań xD
Być może ktoś posiada tą kartę(jest dość popularna) i mógłby mi odpowiedzieć.
- Jak tam z sterownikami pod windows 7?? Czytałem, że są jakieś problemy z nimi, ale te informacje były tak jakoś z przed pół roku, więc może już naprawiono.
- Czy mod upgrade'ujący do serii X-Fi działa bez problemów na Siódemce?

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Starchris
Post : 18 lip 2010 13:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ta karta dźwiękowa jest bardzo dobra, i jak najbardziej możesz ją upgrade'ować do wersji X-FI. Będziesz wtedy miał wyraźny wzrost jakości i czystości dźwięku. Co do sterowników to będą na pewno na płycie razem z kartą. Myślę, że nawet po włożeniu samej karty do komputera, windows 7 poprzez aktualizacje ściągnie Ci odpowiednie sterowniki.

Tylko moje pytanie jest takie czy masz odpowiednie głośniki aby obsłużyły tę kartę. Napisz mi jakie masz głośniki, bo jeżeli chcesz mieć wspaniały dźwięk płynący z gier i filmów to karta dźwiękowa jest sprawą całkowicie drugorzędną.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 18 lip 2010 13:14 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
momo78
Post : 18 lip 2010 14:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Szału nie ma... Cenie sobie dobra muzykę, a z tego "zestawu" jestem zadowolony. A może po prostu jeszcze nie wiem jak może brzmieć komputer.
Logitech x-210 + jakaś starsza wieża na AUX LG(FFH-299) i głośniki do niej. Wszystko na rozdziałce na jednego mini jacka (logitech + wieża)


Czyli pod win7 będę mógł swobodnie korzystać z tych sterowników. Najbardziej ciekawi mnie funkcja Crystalizer.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Starchris
Post : 18 lip 2010 15:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Rzeczywiście "szału nie ma" z twoimi głośnikami (25 W), ale i tak będziesz musiał słyszeć różnicę w dźwięku, a to za sprawą przede wszystkim wspomnianej funkcji crystalizer, dzięki której usłyszysz, każdy instrument w bardzo wyrazistej postaci (przetestuj to na zwykłej mp3). Jak będziesz miał problemy ze sterownikami w co bardzo wątpie to napisz.

Funkcja X-Fi 24-bit Crystalizer.

Jest to specjalna funkcja działająca w domenie częstotliwościowej. Algorytm dokonuje konwersji odtwarzanego dźwięku do formatu 24-bit/96 kHz, typowego dla DVD Audio. Następnie dokonuje analizy odtwarzanego dźwięku. Z utworów muzycznych stara się wyodrębnić poszczególne instrumenty, zwłaszcza te, które najbardziej utraciły na kompresji muzyki do formatu MP3 lub chociażby podczas 16-bitowego próbkowania. Na kompresji bardzo cierpią np. instrumenty perkusyjne (zwłaszcza talerze). Instrumenty wyodrębniane są z utworu, następnie algorytm 24-bit Crystalizer dokonuje próby odtworzenia pierwotnego kształtu fali (co przy 24-bitowej rozdzielczości może dokonać bardzo precyzyjnie), a w końcu podbija jej amplitudę.

Powyższy opis może wydawać się trochę zakręcony, ale efekt jest taki, że w utworach muzycznych wyodrębnione instrumenty (zwłaszcza perkusyjne) brzmią znacznie czyściej i wyraźniej. Wysokie tony są czystsze, bardziej nasycone, a bas głębszy. Różnica między oryginalnym utworem a poprawionym przez algorytm X-Fi 24-bit Crystalizer jest na tyle duża, że usłyszy ją każdy - nie trzeba być audiofilem o wyczulonym słuchu. Muzyka z włączonym trybem 24-bit Crystalizer naprawdę brzmi znacznie lepiej, a utwory MP3 nabierają zupełnie nowej postaci! Co prawda tego typu sztuczki nie odtworzą oryginalnej postaci utworu, a nawet nie zamienią jego brzmienia na poziom DVD Audio, ale poprawa jest bardzo znacząca. Ciężko to opisać, ale wystarczy posłuchać muzyki MP3 na karcie SB X-Fi z wyłączoną i włączoną funkcją 24-bit Crystalizer - ciężko potem wrócić do starej karty dźwiękowej!


Przy twoich głośnikach faktycznie jeszcze nie wiesz jak może brzmieć komputer. Ja zrobiłem całkowicie odwrotnie. Mam zwykłą zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek i do nich dokupiłem głośniki Genius SW-HF 5.1 5000. One mają zaledwie 150 W, ale mniejszy pokój potrafią zamienić w prawdziwą salę kinową. Dźwięk jest potężny i krystalicznie czysty, a Subwoofer (ma 75 W) spisuje się fantastycznie. Podczas grania w Jagged Alliance 2 podczas wybuchu lub gdy wróg pada na ziemie czuje jak cały pokój mi wibruje. Głos oraz szelest chodu najemników jest tak wyrazisty, że myślisz, że oni są koło ciebie. Ale to jest i tak maksymalnie 20% tego co mógłbym uzyskać łącząc twoją nową kartę dźwiękową z głośnikami na przykład Logitech Z-5500. Także ja sam jeszcze nie wiem tak dokładnie jak może brzmieć profesjonalny dźwięk w warunkach domowych.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 18 lip 2010 15:45 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron