Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
murti
Post : 12 lip 2010 19:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 06.01.2010
  • Skąd: Szklary


Niedawno wynająłem domek na mazurach i spędziłem cudowny weekend blisko bardzo dużego kompleksu leśnego. Słyszałem kiedyś od wiarygodnych osób, że drzewa mogą niezwykle pozytywnie wpływać energetycznie na człowieka. Bardzo mnie interesuje czy to prawda? Spacerując po lesie i dotykając drzew czułem się bardzo dobrze, ale nie wiem czy to był wpływ energii drzew czy też relaksującego pobytu na łonie przyrody. Zastanawiam się czy ktoś ma w tym względzie jakieś osobiste doświadczenia?

//EDIT: Jeszcze raz znajdę w treści choć jeden link reklamowy, za zakończy się to banem, tym razem była cenzura -Stridingshadow


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 12 lip 2010 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Drzewa mogą działać energetycznie. Jak jakieś zetniesz i spalisz wydzieli się dużo energii.


*
  WWW
Perry
Post : 12 lip 2010 19:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Jaahquubel pisze:
Jak jakieś zetniesz i spalisz wydzieli się dużo energii.

Bardzo pozytywnej energii.. :)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 12 lip 2010 19:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Mi od razu przypomniał się film "Pieniądze to nie wszystko" z Markiem Konradem w roli głównej, który w filmie podczas zbioru borówek w lesie obejmował drzewo aby spróbować uzyskać z niego pozytywną energię i dzięki niej wpaść na jakiś pomysł na dobry biznes i wyciągnąć ludzi, którzy go porwali z bezrobocia.


A tak na poważnie to przestudiuj poniższy tekst.


"Drzewa emanują zdrową energię i działają równie skutecznie, jak bioenergoterapeuci. Są to bardzo powszechne doświadczenia zwolenników przyrodolecznictwa czyli naturalnej medycyny. Pole energetyczne zdrowych drzew w nie skażonym środowisku ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Zwolennicy "drzewo-terapii" dodają jednak, że sam spacer po lesie nie wystarczy. Trzeba się nauczyć korzystać z jego dobrodziejstw. Wybrać odpowiednie gatunki drzew, dotykać ich odkrytymi częściami ciała - najlepiej czołem, dłońmi, bosymi stopami i plecami. Codzienne kontakty z drzewem dają odpowiednie rezultaty. Taka swoista kuracja powinna trwać co najmniej 2 tygodnie, a każdorazowy kontakt z drzewem - 20-30 minut, a bywa, że i dwie godziny. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do dla każdego zdrowych. Źle działają na niektórych ludzi: topola, wiąz i osika. Natomiast do ogólnie zawsze dobrze wpływających drzew zalicza się, m.in.: dąb, brzozę, kasztan i lipę. Bywają wyjątki.

Proponuję wszystkim spacer do lasu, tak aby być dłużej pośród energii drzew, wiatru i słońca. To właśnie tam można znaleźć najlepsze lekarstwa na skołatane nerwy, stres i wiele innych schorzeń. A sama terapia jest bardzo prosta. Wystarczy przytulić się do odpowiedniego drzewa, odczuwać i już. Tylko tyle, a efekt murowany. Jeszcze lepiej trwać w jogicznej pozycji Drzewa, Vrksza Asana i stapiać się sercem z Duszą, z Jaźnią Drzewa. Dzieje się tak ponieważ drzewa działają jak doskonali bioenergoterapeuci. Oddają ludziom swoją energię, moc i siłę, są doskonałymi przekaźnikami kosmicznej energii. Kiedy jesteśmy w lesie znajdujemy sobie odpowiednie drzewo, podchodzimy do niego, a potem możemy się tulić, obejmować i przyciskać do niego ile chcemy. Możemy też oprzeć się o nie plecami, usiąść i w myślach porozmawiać z drzewem jako z najlepszym przyjacielem. Jeśli dobrze się wsłuchacie możecie być zaskoczeni ile drzewo może nam opowiedzieć ciekawych historii. A jak wybrać odpowiednie drzewo? Otóż najlepiej zrobić to intuicyjnie, a kto nie jest zdecydowany może wedle działania opisanych drzew próbować na początek. Robiąc sobie spacer po lesie sami znajdziemy to swoje właściwe drzewo, pełne energii życia i mocy inspiracji. Może ono nas przywołać. I wtedy będzie to nasze własne drzewo mocy.

Drzewa oddziałują na człowieka nie tylko poprzez własne piękno lub zawartość sporządzanych z kory czy liści fitoterapeutycznych naparów. Otaczające je silne pole energetyczne wpływa na ludzką duszę i na emocje. Pobudzają nas lub uspokajają, martwią lub cieszą, wywołują myśli i uczucia, łagodzą stresy. Dawno temu zauważyli to ludzie tworząc świątynie w lasach i gajach, stawiając ołtarze pod świętymi drzewami, odpoczywając w ich dobroczynnej bliskości. W cieniu gałęzi ustawiano stoły weselne, wierząc że roztaczać będą one opiekę nad nowożeńcami. Na drzewach zawieszano kołyski z niemowlętami, pozwalając by wiatr szumiąc w liściach i kołysząc gałęziami bujał dziecko do snu.

Drzewa o stożkowatym zakończeniu, jak na przykład świerk, topola czy jarzębina stymulują wyższą aktywność układu nerwowego. Natomiast te, których korony są zwieńczone miękko i owalnie, jak w przypadku sosny, jesionu czy wierzby, uspokajają, sprzyjają refleksji. Kiedy wybierasz swoje drzewo, aby wzmocniło cię swoją energią, kieruj się przede wszystkim własną intuicją. Ona najlepiej podpowie, które drzewo może w danej sytuacji przynieść ci najwięcej pomocy. Podejdź do tej rośliny, która najbardziej ci się podoba, która wyraźnie cię przyciąga do siebie.

Kiedy już wybierzesz swoje drzewo spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Podejdź do niego i przekonaj się, z jakim ciepłem i życzliwością cię powita. Wystarczy, że wyślesz mu serdeczną myśl, a na pewno poczujesz swoim wnętrzem, jak otacza cię swoją ciepłą ożywczą energią. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które doprawdy trudno tak po prostu opisać. Na początek możesz po prostu przytulić się do drzewa i objąć je rękami. Poczuj jak cudowna uzdrawiająca energia spływa poprzez koronę w dół pnia, dociera do ciebie i wypełnia twoje ciało. Poczuj, jak drzewo hojnie obdarza cię swoją siłą i magiczną mocą. Niech twoje stopy, jak korzenie wrastają w poszycie gruntu, a cała negatywna energia, wszystkie problemy i zdrowotne kłopoty niech spływają w głąb ziemi. Nie zapomnij z życzliwością myśleć o swojej lipie, sośnie czy jabłoni. Nie zapomnij podziękować drzewu za okazaną pomoc."



Gdyby Cię interesowała energia emanująca z konkretnych drzew to zapraszam na stronę: http://www.eioba.pl/a75502/drzewa_energ ... astrologia

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Stridingshadow
Post : 12 lip 2010 19:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Drzewa mogą działać energetycznie. Jak jakieś zetniesz i spalisz wydzieli się dużo energii.

Można nawet z grubsza obliczyć ile :D

Perry pisze:
Bardzo pozytywnej energii..

Dopóki nie nauczymy się manipulować antymaterią, każda energia będzie pozytywna ;)

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 13 lip 2010 09:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Dopóki nie nauczymy się manipulować antymaterią, każda energia będzie pozytywna

:lol:
:one:

Chris pisze:
Drzewa emanują zdrową energię i działają równie skutecznie, jak bioenergoterapeuci

Czyli wcale.

Do szkoły chodziliście? Wiecie co to jest energia?


*
  WWW
Starchris
Post : 13 lip 2010 09:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Użytkowniku Jaahquubel, a to prawda, że za trzy dni masz urodziny dwudzieste piąte :?:

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Stridingshadow
Post : 13 lip 2010 10:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Chris pisze:
Użytkowniku Jaahquubel, a to prawda, że za trzy dni masz urodziny dwudzieste piąte :?:

Nie za trzy, a za szesnaście.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 13 lip 2010 10:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
Nie za trzy, a za szesnaście.
Jak łatwo wyczytać w Jaggedowym Quizie #2.


*
  WWW
Starchris
Post : 13 lip 2010 10:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Może i łatwo wyczytać ale już trudniej obliczyć. Ja nie wiem czemu ale obliczyłem twoją wypowiedź z "JA quiz 2" jako sześć dni przed dwudziestym trzecim lipca.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 13 lip 2010 11:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


23-6=17
17-3=14, czyli jutro.


*
  WWW
Olinka
Post : 13 lip 2010 15:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
23-6=17
17-3=14, czyli jutro.

Poniewaz nie wiem gdzie i kiedy bede jutro to tu składam Ci Uzytkowniku Jaahquubel ;) zyczenia imieninowe :)
Udanej imprezki ;)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 14 lip 2010 08:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Oj, coś koleżanka nie doczytała.
A tak w ogóle to zrobił się kolosalny offtop.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 lip 2010 08:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
A tak w ogóle to zrobił się kolosalny offtop.

Fakt, trzeba poprzytulać się do drzew :P

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 23 lip 2010 11:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Stridingshadow pisze:
Jaahquubel pisze:
A tak w ogóle to zrobił się kolosalny offtop.

Fakt, trzeba poprzytulać się do drzew :P

zastosowałam sie do zalecen i wyjechałam poprzytulac sie do drzew :)


jej jak fajnei było :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron