Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 01 maja 2010 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Tak się ostatnio zastanawiałem, czy my kiedykolwiek na forum mówiliśmy o fotografii?
Przejrzałem no i wychodzi na to, że nie bardzo, aż dziw bierze, bo przecież to już ładne parę lat :)

Postanowiłem więc temat założyć, bo sam od mniej-więcej roku hobbystycznie i czysto amatorsko interesuję się fotografią. Mam w swoich okolicach możliwości ku temu i sporo okazji do zrobienia zdjęć, w szczególności takich, które podobają mi się najbardziej, a więc przyrody, z naciskiem na makro.

Skoro jest już temat, to może i się od razu pochwalę dotychczasowymi zdjęciami, tym bardziej, że ostatnio nieco je uporządkowałem:
http://picasaweb.google.com/LukasAMD

Część pochodzi z poprzedniego roku, część już z tego.
Znakomita większość jest z wiosny i lata, zima mi "nie leży" i jakoś szczęścia wewnętrznego nie rodzi, zaś jesienią to wiadomo, szkoła pochłania najwięcej czasu.

Do grudnia 2009 zdjęcia robiłem na nieco lepszym kompakcie, Olympusie SP-550UZ, w razie potrzeby z tulejką i filtrem polaryzacyjnym.
W tym roku zaopatrzyłem się jednak w lustrzankę - Olympus E-520 z dwoma kitowymi obiektywami (14-42 oraz 40-150). W sumie aż do wiosny miałem mieszane uczucia, ale teraz wiem, że pieniądze nie poszły na marne :) Dokupiłem jednak obiektyw Zuiko 35 mm Macro, ponieważ tamte nie dawały rady na zbyt bliskie odległości.

No dobra, ale czy kogoś jeszcze to "kręci"?


*
  WWW
Olinka
Post : 04 maja 2010 21:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Mnie zdecydowanie :):):)


Bardzo ładne zdjecia.
Osobiscie robie portrety i zdjecia widoczków, jezeli mozna to hmmm wstawie tu.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 13 maja 2010 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja się fotografią specjalnie nie interesuję. Może dlatego, że moja mama interesuje się za bardzo. Robi zdjęcia zawsze, wszędzie, wszystkim i wszystkiemu.

Ale chcę teraz kupić aparat. Rodzina się powiększa, to i będzie co dokumentować. Myślałem o modelu typu ambitna małpa, tzn. kompakt, który bez dłubania będzie robił przyzwoite zdjęcia. Cena - najlepiej w granicach 1000zł, ale jak mam poskąpić 3,50 i pluć sobie w bodę, to jednak wolę wybrać wariant droższy.
Polecicie mi coś konkretnego?


*
  WWW
Olinka
Post : 13 maja 2010 16:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


No to w takim razie spokojnie moge polecic ten

Canon Power Shot SX1IS
Czyli lustrzanka w kompakcie :)
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... t_sx1_is.0

Polecam przeczytaj wszystkie komentarze, na poczatku dea sa nie za bardzo ale nastepne juz zgadzaja sie z tym co ja obserwuje i jak oceniam aparat.

Wieczorkiem napisze jeszcze dwie propozycje, które wg mnie warto wziac pod uwage.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
lukasamd
Post : 13 maja 2010 18:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja jako że nie zawiodłem się na tej firmie, to polecam Olympusy z serii SP.
W ogóle jeżeli szukasz czegoś, co nada się do wielu sytuacji i automatem zaoferuje dobrą jakość zdjęć, to trzeba zwracać uwagę na zoom optyczny - im więcej, tym... gorzej. Obecnie montowane zoomy po 30x to masa szła, w ogóle nie praktyczne i od połowy zakresu już bezużyteczne. Moim zdaniem to takim rozsądnym wyborem jest zoom max. 12, no 15x.
Aha, nie napisałeś, czy ma robić od razu za kamerkę, a to już może robić sporą różnicę cenową ;)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 13 maja 2010 18:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Od "kamerowania" jest kamera. :)
Mnie wystarczy aparat.


*
  WWW
konrado9
Post : 13 maja 2010 21:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


FUJI sa dobre aparaty z opcjami manualnymi np S1600 HD 4-8 GB ,Fujifilm FinePix S2000 HD duzo jest takich dobra firma zajmuje sie tylko tym co umie poczytajcie w recenzjach zdj jakosc dobre mało szumów duzy zoom ale taki by ładnie wyglądały zdj maja po 10 15 ale jak porównując inne marki stoja z tym byle jak no i obiektywy jakie sa , ceny przystępne a duże możliwości polecam


*
 
Olinka
Post : 13 maja 2010 22:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
Od "kamerowania" jest kamera. :)
Mnie wystarczy aparat.

Podany przeze mnie Canon robi dobre filmy rowniez.
Aparat moim zdaniem bardzo dobry.

Co do innych to w zasadzie ja zdecydowałabym sie na ten wiec nie bede wymieniac ;)

No chyba, że maja byc lustrzanki :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
konrado9
Post : 14 maja 2010 10:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


-Ważne by dobrać odpowiedni aparat i według obiektywu i funkcji go dobrać nawet lustrzanki nie SA do wszystkiego bo trzeba mieć na każda okazje inny obiektyw , to rozwiązanie jest tez w kompaktach tak zwanych hybrydach można obiektyw sobie dokupić co jest bardzo fajne rozwiązanie tylko drogie bo dopiero wchodzi teraz ma bodajże Samsung NX10 Panasonic (Lumix G1 czy Lumix GF1) i Olympus (EP-1,

-a co do Olympus E-520 dobry aparacik choć koleżanka kupiła w sklepie i trochę przepłaciła na allegro by kupiła znacznie taniej lub z nikona lub canona za to cene i chyba był by lepszy wybór


*
 
lukasamd
Post : 14 maja 2010 15:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


konrado9 pisze:
lustrzanki nie SA do wszystkiego bo trzeba mieć na każda okazje inny obiektyw


Taaaak i to niestety bardzo booooli. Robię sobie makro a tu nagle jakiś ptak obok, nie zawsze da się tak szybko wymienić obiektyw.
Mimo to nie żałuję, bo na kompakcie / hybrydzie (w hybrydach to zależy od matrycy) to da się robić zdjęcia do ISO np. 100-200, więcej to już wszystko położone szumem. U mnie zero szumu przy ISO 400, a przy 800 na tyle mało, że da się bez problemów usunąć. Taki wzrost czułości bardzo widocznie przekłada się na czasy naświetlania = brak rozmazania. A fakt, że u mnie matryca nie jest znowu jakaś taka wielka. Droższe aparaty pozwalają na robienie bez szumów w 1600, ale ja bym nie dopłacał 2000zł przy amatorskich zdjęciach, tym bardziej, że Nikon, Canon czy Sony to kitowe obiektywy mają po prostu słabe (więc dopłacić trzeba już 3000zł albo więcej).

A do wyboru Jaahquubel'a wracając. Znajomy na Nikona Coolpix L100 - manualnych funkcji to w nim za bardzo nie znajdziesz, ale jako automat robi bardzo dobre zdjęcia (a przynajmniej ja mam takie wrażenie).


*
  WWW
konrado9
Post : 14 maja 2010 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


w sumie czasami na allegro za 500 600 zł ma się używana lustrzankę a i tez jest całkiem fajna sprawa takiego sony mieć czy jakiego kol wiek przeważnie i tak zrobi lepsze zdj nic kompakt ? jakie wasze zdanie na ten temat Olinka prosimy i udzielenie się jak dobrze się znasz na tym


*
 
lukasamd
Post : 14 maja 2010 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Czy ja wiem... 500-600zł nawet za używane body to względnie niewiele. Co prawda większość zależy od obiektywów, ale czasami lepiej dopłacić nieco więcej.
Ja stałem przed wyborem z serii E-5xx i postanowiłem dopłacić do stabilizacji w korpusie. IMO było warto.


*
  WWW
Olinka
Post : 14 maja 2010 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Przetestowałam rózne aparaty. Z róznych stajni, ze sie tak wyraze.
Zaczne od tego, że to o czym mówimy to sa nasze odczucia plus parametry.
jednak jak dobrze wiecie parametry to nei wszystko.
Bardzo duzo zalezy od fotografa.
Moge mówic o moich odczuciach i na pewno tu nei chciałabym by było to odbierane jako ranking np firm.
Wg mnie najlepsze sa Canony.
Ze wzgledu na optyke.
Bardzo prosta sprawa.
Porównywałam zdjecia zrobione w tym samym czasie przeze mnie kilkoma aparatami.
Nikonem, Olimpusem i Canonenm (równorzedne parametrami).
Na zblizonych ustawieniach w róznych sytuacjach.
Zdecydowanie odwzorowanie kolorów na plus dla Canonan.
A reszta, reszta róznie. Co do ostrosci, szumów itd.

Osobiscie jestem przeciwniczka photoshopa i lubie jak zdjecie wychozi m iz aparatu takie jak ma byc.
Staram sie zdjec nie obrabiac.
Miałam raz doswiadczenie z Olimpusem gdzie w bardzo duzym nasłonecznieniu zrobił mi rewelacyjne zdjecia zarówno widokow i elemetów w oddali jak i to co blisko. Trudno jest tak jest lepszy.
Mysle, ze ten, który nam odpowiada.

Mogłam tez porównac Canony i np moja pierwsza lustrzanka Eos 30D, do dzisiaj wiele razy sie do niego cofam, jest moja ulubiona. Umiem tak go ustawic, że robi mi zdjecia jakich nie umiem wydobyc z Mark IV czy III.

Do tego niewatpliwym minusem jest to, że do lustrzanek potrzeba obiektywów.
Warto sie uzbroic w cierpliwosc i sobie cos tam co jakis czas dokupic.
Innymi słowy warto moim zdaniem oszczedzac by kupic sobie body plus podsatwowe obiektywy. Stopniowo dokupywac kolejne.

--- Dodano: 14 maja 2010 18:23 ---

konrado9 pisze:
w sumie czasami na allegro za 500 600 zł ma się używana lustrzankę a i tez jest całkiem fajna sprawa takiego sony mieć czy jakiego kol wiek przeważnie i tak zrobi lepsze zdj nic kompakt ? jakie wasze zdanie na ten temat Olinka prosimy i udzielenie się jak dobrze się znasz na tym

PS1IS Canona jest połaczeniem lustrzanki i kompaktu.
Robi dobre zdjecia i swietne filmy ale Eos 30D robi duzo lepsze zdjcia.
Robiłam nim zdjecia w nocy, bez statywu, bez lampy tylko w oswietleniu ulicy.
Rewelacja.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
konrado9
Post : 14 maja 2010 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


Eos 30D jest na allegro używany za 750 zł czy 800 chyba watty swej ceny?
Z obiektywem , w takich lustrzankach chyba nie ma co się psuć co ?
Czy się często psuja ?


*
 
Olinka
Post : 15 maja 2010 17:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


konrado9 pisze:
Eos 30D jest na allegro używany za 750 zł czy 800 chyba watty swej ceny?
Z obiektywem , w takich lustrzankach chyba nie ma co się psuć co ?
Czy się często psuja ?

Mysle, że to dobra cena.
Wg mnie to dobra lustrzanka do nauki no i wdzieczna bardzo.
Naprawde robi dobre zdjecia.

Wazne jeszcze jak sie uzytkownuk z num obchodził.
U mnie mój działa do dzis, był w róznych warunkach nie popsuł sie ani raz.
Fakt, że ja dbam o sprzet.
Mam pokrowce, czysciki itd.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna