Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
aszek
Post : 23 kwie 2010 00:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Nie wiem czy się już w to bawiliście:

http://www.testpolityczny.pl/

Z okazji panujacej nam międzyczasie rady regencyjnej może wypada najpierw zastanowić się jakie człowiek ma odchylenia polityczne i oczekiwania w stosunku do swojego prezydenta... :P Mnie wyszło:

Cytuj:
Wolność gospodarcza: 65
więcej od 86.2% uczestników testu
Tradycjonalizm:-57
więcej od 2.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:48
więcej od 87.1% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm


...szkoda, że UPR nikogo nie wystawia, bo:

- znaczne obniżenie podatków;
- redukcja administracji państwowej;
- zniesienie regulacji prawnych utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej;
- prywatyzacja, m.in. państwowej służby zdrowia, szkolnictwa oraz spółek państwowych;
- ograniczenie roli publicznych ubezpieczeń społecznych, majątkowych i osobowych;
- przywrócenie kary śmierci dla morderców;

przydałoby się temu krajowi!

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
nemrod
Post : 23 kwie 2010 01:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ciekawe. Sam Zrobiłem ten test i wyszło mi zgrubsza to, czego się spodziewałem :-) .

Wolność gospodarcza: 46
więcej od 74.6% uczestników testu

Tradycjonalizm:17
więcej od 61.4% uczestników testu

Wolności obywatelskie:23
więcej od 58.5% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Minarchizm

Ale o takim pojęciu jak minarchizm to pierwsze słyszę. Zapamietam sobie ;) .

_________________
.


*
 
Jaahquubel
Post : 23 kwie 2010 05:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jeśli chodzi o pytania i możliwe odpowiedzi, to było to, czego się spodziewałem, czyli za mało możliwości w niektórych pytaniach. Chyba w każdym pytaniu o mniej nić 5 odpowiedziach miałem problem.

Kod:
Wolność gospodarcza: -3
więcej od 22.1% uczestników testu

Za mało.

Kod:
Tradycjonalizm:53
więcej od 91.4% uczestników testu

Dobrze
Kod:
Wolności obywatelskie:-3
więcej od 19.1% uczestników testu

Zdecydowanie za mało.

Kod:
Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)

W życiu!


*
  WWW
Pavcio
Post : 23 kwie 2010 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 42
więcej od 71.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:33
więcej od 77.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:34
więcej od 72.8% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm


Bardzo ciekawy test


*
 
Len
Post : 23 kwie 2010 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Żaden test nie jest w stanie oddać tego, co siedzi w głowie człowieka.


*
  WWW
lukasamd
Post : 23 kwie 2010 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


U mnie wyniki wywołały tylko lekki uśmiech i politowanie :D

Cytuj:
Wolność gospodarcza: 4
więcej od 37.2% uczestników testu


Za mało.

Cytuj:
Tradycjonalizm:19
więcej od 63.7% uczestników testu


Za dużo.

Cytuj:
Wolności obywatelskie:3
więcej od 34.1% uczestników testu


Nieco za mało.

Ale i tak rozwalił mnie ostateczny wynik:

Cytuj:
Najbliższa Ci ideologia to: Chrześcijańska demokracja


:lol: :lol: :lol:
Toż to jak porównać białe do czarnego! :lol:


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 23 kwie 2010 13:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


A, widzisz, bo ty dostałeś moją ideologię. Teraz poczekaj parę postów, aż ktoś poda Twoją.


*
  WWW
ArtiR2
Post : 23 kwie 2010 13:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 14.09.2008
  • Skąd: Łódź


A to moje Wyniki:
Wolność gospodarcza: -12
więcej od 14.9% uczestników testu
-za mało
Tradycjonalizm:-8
więcej od 24.8% uczestników testu
-trochę za mało, ale może byc
Wolności obywatelskie:21
więcej od 56% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

wolałbym by było centrum z lekkim odchyłem w lewo

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 23 kwie 2010 14:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Cytuj:
Wolność gospodarcza: 50
więcej od 77.9% uczestników testu
Tradycjonalizm:28
więcej od 73.3% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-11
więcej od 13% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Nacjonalizm (narodowa demokracja)

To za obowiązek rejestracji broni palnej, karę śmierci dla zabójców, kastrację i więzienie dla pedofilów, aborcję ograniczoną do wskazań zdrowotnych i zakaz nawoływania do nienawiści.
Ponadto cenzurę w czasie wojny, nacjonalizację linii kolejowych i delegalizację narkotyków oraz brak poparcia dla formalizowania zw. homoseksualnych :P

Razem z Jaahquubelem przyniesiemy Rzeczypospolitej świetlaną przyszłość ;)
Uważam, że test jest nieco niedokładny, ponieważ wagą konkretnych idei nie jest w nim określona.
Mogę żyć w państwie z prywatną koleją i związkami homoseksualnymi, ale nie zgodzę się na adopcję dzieci przez homoseksualistów, czy akceptację pedofilii.
Dopuszczam możliwość cenzurowania mojej korespondencji podczas wojny (kontrwywiad), ale za cholerę nie zgodzę się, żeby państwo zmonopolizowało broń palną.

_________________
Obrazek


*
 
aszek
Post : 23 kwie 2010 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Jeśli ktoś ma obiekcję co do swoich wyników to proponuje poczytać o starym podziale ideologicznym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica

i nowym podziale osiowym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podział_dwuosiowy

Najbardziej istotne jest to aby zrozumieć różnice między konserwatyzmem (prawicą) a liberalizmem (lewicą), bo ten podział funkcjonuje osobno dla:
- funkcjonowania gospodarki (kapitalizm a socjalizm)
- społeczeństwa/religii (tradycjonalizm a liberalizm)
- modelu państwa (nacjonalizm a federalizm)

Różnice, które można dostrzec między wynikiem testu a własną oceną są spowodowane tym, że partie polityczne z którymi się utożsamiamy nie są typowo skrajnie prawicowe/lewicowe w swoich programach, ale mieszają w różnych proporcjach swoją ideologię więc mało kto z nas bez zastrzeżeń przyjmuje program polityczny danej partii (chyba że jest ekstremistą).

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Jaahquubel
Post : 23 kwie 2010 14:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stridingshadow pisze:
To za obowiązek rejestracji broni palnej, karę śmierci dla zabójców, kastrację i więzienie dla pedofilów, aborcję ograniczoną do wskazań zdrowotnych i zakaz nawoływania do nienawiści.

No i tu odpowiadaliśmy podobnie.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 23 kwie 2010 14:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
No i tu odpowiadaliśmy podobnie.

Ja bym pedofilów publicznie tracił, sęk w tym, że nie pełniłoby to funkcji odstraszacza.
To jest choroba, i tego nie da się leczyć, można tylko próbować przeciwdziałać recydywie (poprzez kastrację chemiczną i internowanie w odpowiednich placówkach).

_________________
Obrazek


*
 
GrU
Post : 23 kwie 2010 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Obrazek
hmm ciekawy wynik

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Ormus n2o
Post : 26 kwie 2010 01:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Wolność gospodarcza: -7
więcej od 18.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:20
więcej od 65% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-10
więcej od 14% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Faszyzm

hmmm.
Myślę, że dyktatura bardziej mi pasuje ale niech będzie faszyzm .....
Mnie chyba jako jedyny tutaj zadowala wynik testu.
Dyktatura w teorii jest najlepszym systemem. Nie sprzyja korupcji (teoretycznie) i pozwala na prowadzenie państwa przez osoby które się na tym znają a nie te które są najbardziej popularne/mieli lepszego sponsora kampanii wyborczej.

Kiedyś się burzyłem, że kampanie wyborcze są finansowane z budżetu państwa ale w stanach gdzie trzeba szukać sponsora to oczywiście ci sponsorzy nie robią tego, że kandydat ładnie poprosił tylko liczą że po wygranych wyborach coś się dla nich uszczknie władzy. Jestem też przeciw prywatyzacji. Mimo, że za komuny się żyło jak żyło *
to wszystkie zakłady pracowały i nikt nie musiał pracować jak teraz 13 godzin na budowie albo 14 godzin przy zmywaku za najniższą krajową. Kiedy "Wódz" jest rozsądny i nie zależy mu tylko na nachapaniu się jak najbardziej władzy (pieniądze i tak ma bo ma państwo) to na taki system nie ma bata. Niestety historia pokazała co innego ( zaczynając od Hitlera, Mussoliniego i Stalina przez Castro i Husajna a kończąc na Juliuszu Cezarze i Napoleonie Bonaparte)i rzadko zdarza się żeby taki system działał.

Podsumowując:

-Uważam, że władanie państwem powinni się zająć ludzie na odpowiednich stanowiskach z odpowiednią wiedzą i umiejętnościach.

-Głosy powinny być zbierane tylko w przypadku wyborów prezydenckich albo przy decyzjach uderzających bezpośrednio w obywateli, na przykład zniesienie swobód obywatelskich dla bezpieczeństwa kraju ( ale tu też wiele zależy od uczciwości rządu. Nie można straszyć ludzi wyimaginowanym niebezpieczeństwem jak to USA robi)

-Państwo nie powinno utrzymywać ludzi bezrobotnych i niezdolnych do pracy fizycznej. Albo pracujesz albo do więzienia. Zamiast dawać pieniądze to wydać je na przykład na stworzenie nowych miejsc pracy. Traktować bezrobotnych jako nie wykorzystane złoża dóbr materialnych. Dla osób nie pełnosprawnych przygotować szkolenia w pracy która pasuje do danej niepełnosprawności. Nawet osoba sparaliżowana/bez nóg, lub rąk może pracować jako telemarketer albo w biurze a na pewno jest to lepsze dal takiej osoby niż uczucie bezużyteczności i łykanie antydepresantów (Bez obrazy, moja mama ma 1 stopień inwalidztwa i wiem, że mogła by wykonywać pracę lekką a nie taką jak teraz - 12 godzin przy zlewozmywaku za 800 zl z czego jakieś 760 dopłaca państwo).

-Oczywiście państwo powinno dbać o dobro obywateli. Zapewnić bezpieczeństwo i opiekę medyczną oraz dostęp do podstawowych potrzeb jak żywność, woda, prąd elektryczny.

-But when a long train of abuses and usurpations, pursuing invariably the same Object evinces a design to reduce them under absolute Despotism, it is their right, it is their duty, to throw off such Government, and to provide new Guards for their future security. - Czyli jeśli obecny rząd zawiedzie, Obywatele mają prawo i obowiązek obalić obecny rząd i wybrać nowy w otwartych wyborach. Fragment to jest wpis w Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jak widać jeśli sprawy się pogorszą w Ameryce to może nawet dojść do wojny domowej.

-Każdy przestępca musi zarobić na swoje utrzymanie ponieważ, karę ma ponosić przestępca a nie obywatel nakładając na niego.

-Przestępcy tacy jak:
#pedofile,
#gwałciciele,
#mordercy,
#ludzie pożądający nielegalnej władzy i pieniędzy oraz ludzie skorumpowani
#ludzie działający na szkodę Obywateli

Powinni być skazywani na publiczną karę śmierci. Uwierzcie gdy pijany 20 latek pomyśli zanim, że jak zaatakuje kogoś w ciemnej uliczce może się skończyć zawiśnięciem na stryczku to będzie odstraszało za pokolenie lub 2 nikt nawet o tym nie pomyśli. Połączenie dzisiejszej skuteczności policji i karalności z średniowiecza może zdziałać cuda. Na przykład w krajach skandynawskich spokojnie można wyjść z domu i zostawić otwarte drzwi ponieważ nikt nie ukradnie bo to ludzie pamiętają, że jeszcze 100 lat temu za kradzież tam traciło się rękę. (Tak jestem za tym żeby obcinać koniczyny za kradzież, jeśli państwo pomaga znaleźć uczciwą pracę to złodziejstwo jest tylko sposobem na zwiększenie zarobów koszem innych. Co innego gdy bogaci wyzyskują biednych.)

*tak mam 18 lat i tak kiedy się urodziłem komuny już nie było ale to nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać na temat systemu komunizmu.

Tak jestem zły i tak mam wypaczone poglądy. Zdaje sobie sprawę, że taki system nie będzie nigdy istniał ale mino tego warto zobaczyć, że pewne zalety mogą okazać się wadami i na odwrót. Zapraszam do komentowania.


*
 
aszek
Post : 27 kwie 2010 10:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Trzeba spowrotem wprowadzić monarchię (może być konstytucyjna ze względu na bezpieczeństwo sukcesji) i będzie na jakiś czas wreszcie spokój z wyborami :D Republiki kupieckiej ani arcybiskupstwa czy dyktatury plemiennej nie proponuje bo państwo byłoby trochę niestabilne i pewnie izolowane na scenie międzynarodowej... eee ?... chyba za dużo gram w EU3, ale chciałem powiedzieć, że gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść :) Innymi słowy, już z całą powagą:

Ostatnio zauważyłem u siebie bardzo podobne odchylenia i obawiam się że chyba zostanę masonem.

W zasadzie gardzę wszystkim co wiąże się z autokratyczną władzą, państwem policyjnym, ograniczaniem swobód obywatelskich, itp. a co można ująć w jednym słowie 'iluminaci' aka masoni, albo mniej rażącym teoriami spiskowymi sloganem 'globalizacja' (jeden rząd dla całej ludzkości), bo dostrzegam wielkie zagrożenie wolności jakie niesie ze sobą taki proces. Warto tu też zaznaczyć, że to się już dzieje, obecne i kształtujące się unie gospodarcze (europejska, płn. amerykańska, płd. amerykańska, azjatycka i australijska) są pierwszym krokiem do aneksji politycznej państw członkowskich pod wspólnym rządem jednego prezydenta a następnie jednego rządu dla nich wszystkich. Oczywiście jakiś skrawek suwerenności kulturalnej się ostanie, ale społeczeństwo będzie dogłębnie kontrolowane (ach ta technika). W roli mechanizmu kontrolowania człowieka najlepiej się sprawdza inwigilacja, cenzura, propaganda i zastraszanie, bo każdy z nas zwykle ma jakieś zdanie, własny system wartości czy światopogląd więc bez oporów i rewolt nie da się unifikować władzy czy kultury w skali globalnej - no chyba że każdy dysydent dostanie w żyłę i będzie mu wszystko jedno :D Jednym słowem obawiam się takiego rozwoju/ewolucji społecznych przemian, bo globalizacja niesie za sobą za duże ryzyko nadużyć władzy.

Z drugiej zaś strony, ta globalizacja niesie za sobą nadzieje na zaniknięcie granic politycznych i koniec konfliktów, unifikację postępów nauki, zrównanie standardu życia/konsumpcji (o ile nie wrócą kartki na mięso :P), itd...

Jakiś czas temu doszłem do wniosku, że demokracja w unifikującym się świecie, lub też nawet w dużych państwach jest przestarzałym systemem władzy. Na szczeblu lokalnym czy prowincjonalnym sprawdza się znakomicie, bo ludzie wybierając swoich przedstawicieli wybierają ich ze względu na lokalne priorytety znane wszystkim, a które kandydaci w jakimś stopniu są chętni/władni zrealizować. Natomiast wybory parlamentarne są właściwie delegacją polityków 'do koryta', gdzie pośród rozwarstwienia interesów partii (wyborców), sprzecznych celów, itp. - niczego się nie da zrobić. Na dodatek zmieniające się po sobie rządy (za sprawą zmiany nastawienia społeczeństwa) psują efekty poprzedniego rządu i jego prób reform... każda niekonsekwencja wyborców jest karana przez dymisję starych i nominację nowych ministrów (ich zastępców, przez wszystkie szczeble administracji), tworzy się bałagan, zwrot w administracji, - a gospodarka, polityka międzynarodowa - to długofalowa inwestycja, bo zmiany które dostrzegamy dziś są efektem pracy poprzedniego rządu. Jednym słowem demokracja to burdel na kółkach (jeśli jedna partia nie sprawuje władzy rzez powiedzmy 20-30 lat).

W sumie obawiam się, że społeczeństwo nie jest w stanie wybierać swoich przedstawicieli. Bo, niby jakim kryterium ocenić polityka ? Po kolorze jego krawata (albo spartytetowanej garsonce) czy stopniu otyłości ? :P W sumie wygrywa najbardziej elokwentny albo najbardziej przystojny/charyzmatyczny kandydat, ale czy jego cechy osobowe idą w parzę z kompetencjami w sprawowaniu urzędu ? No niby jak to możliwe, że nauczyciel fizyki jest premierem ? Jak to możliwe że elektryk został prezydentem ? Czy po licencjacie można rządzić krajem ? Jak ?? Dlatego, nie wierzę, że naród jest w stanie wybierać swój parlament, bo robi to źle, i zrobi to ponownie, bo wystarczy że kilku przegranych/skompromitowanych polityków oderwie się od partii macierzystej i założy nową po innym szyldem - a ludzie dzięki mediom i reklamie (public relations) zagłosują nawet na tych co już niejedno spierdolili. Dlatego myślę, że lud jest głupi i nie wie czego chce... więc rządzić nie może.

A co by było gdyby zamiast bandy pieprzonych polityków władzę oddać grupie specjalistów, naukowców, inżynierów, profesorów, ekonomów, finansistów, etc. - jednym słowem elicie intelektualnej, która w roli kompetentnych doradców, pod kierownictwem prezydenta, realizowałaby doktrynę ? Brzmi może podobnie jak socjalizm, ale nie odbiera wolności osobistych, wolności rynku, inicjatywy i nazywa się to technokracja. Właściwie ten typ ustroju jest zbieżny w realizacji z masońską globalizacją i pomimo potencjalnych niedogodności ma jedną zaletę, a może raczej pewne zabezpieczenie: brak debilów w parlamencie.


Było by miło podyskutować o tym, bo mnie w tej kwestii ambiwalencja doskwiera. Więc co o tym myślicie ?

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron