Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
Olinka
Post : 14 kwie 2011 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
lukasamd pisze:
Nie no dobra, wiadomo, że po każdej ze stron jest wina... ALE... było, przeniesiono, uspokoiło się... to po jaką cholerę zaczynać to na nowo? :wall:

Tacy z nich obrońcy. Tacy z nich katolicy. Wystarczyło krzyż przenieść tam, gdzie ich zdaniem jest miejsce niegodne, czyli do kościoła, a krzyża już nikt nie broni.
Trzeba, to było Krzyża nie ruszać. Postaliby i poszliby. Zorganizować w międzyczasie w porozumieniu z PiSem i innymi ugrupowaniami treść, formę tablicy. A dlaczego tak?
Ano dlatego, że ludzie są tylko ludźmi.
Co jak już kiedyś pisałam było do przewidzenia.
Martyrologia w ten naród jest wpisana.

Świadoma trendów oraz stosując się do regulaminu, nie będę komentowała decyzji prezydenta Komorowskiego i panującego nam Rządu.


Teraz mamy męczenników i niestety już nic tego nie powstrzyma.
Będzie tylko gorzej.
Pojawiają się nowe teorie lub raczej stare ale z nowymi "kąskami", książki, zdjęcia, opinie.

Wczoraj czytałam o nowej książce, która była sprzedawana Pod Pałacem.
"Zamach w Smoleńsku" autorstwa Leszka Szymańskiego.

Ja się pytam, po co?
Nawet jak się sprawdzi najczarniejszy scenariusz to i tak on będzie początkiem jeszcze czarniejszej nowej historii.
I tak to nic nie zmieni w kwestii głosowania Polaków.
Absolutnie nic.
A może tylko Polsce zaszkodzić.

A teraz trochę osobiście.
Rok temu, kiedy to się stało normalnie wstałam, byli u mnie moi rodzice. Moja mama siedziała na kanapie rozmawiała przez telefon. Z rozmowy wywnioskowałam, że stało się coś złego. Włączyliśmy telewizor.
Nie mogłam uwierzyć.
Informacje, płynęły jak 11 września, jedne po drugich często sprzeczne, często tak na szybko.
Byłam zszokowana.
Nie muszę Wam mówić jak się czułam.
Nie dość, ze umarło wielu ludzi, którzy aktywnie dbali o Polskę to jeszcze w takim dniu, w takich okolicznościach.
Pojawiły się dziesiątki pytań.

Na wiele z nich do dzisiaj nie ma odpowiedzi.
Obawiam się, że mogą się nigdy już nie pojawić.
To jest bardzo smutne.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
GrU
Post : 14 kwie 2011 15:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Olinka pisze:
Wczoraj czytałam o nowej książce, która była sprzedawana Pod Pałacem.
"Zamach w Smoleńsku" autorstwa Leszka Szymańskiego.

Ja się pytam, po co?
Nawet jak się sprawdzi najczarniejszy scenariusz to i tak on będzie początkiem jeszcze czarniejszej nowej historii.
I tak to nic nie zmieni w kwestii głosowania Polaków.
Absolutnie nic.
A może tylko Polsce zaszkodzić.


Jakiej Polsce ? któremu z tych polityków zależy niby na Polsce ? Jaruś ma w du** Smoleńsk i wszystkich z poza PiSlamu, po trupie brata do władzy ? Nie ma rzeczy przypadkowych wszystko czemuś służy, Hitlera też większość uważała za psychola, a okazuje się że te jego podniosłe przemówienia były w pełni zaplanowane kiedy krzyczeć kiedy walić w stół itd, programy w TVP, film "mgła" i ta książka wszystko jest dla celu.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Olinka
Post : 14 kwie 2011 16:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Czy punkt Regulaminu odnośnie polityki został usunięty?

GrU odniosę się tylko do tego
GrU pisze:
Jakiej Polsce ? .
Myślałam o sobie, Tobie o nas, szarych obywatelach.

Ja nie wiem czemu się skupiłeś tylko na: "Jaruś ma w du** Smoleńsk i wszystkich z poza PiSlamu"
Tak mają wszyscy, dokładnie wszyscy polscy politycy z każdego ugrupowania łącznie z łaskawie nam panującymi.
O PiSie i Jarusiu nic nie pisałam jak równiez o innych politykach i ugrupowaniach, nie wiem więc skąd ta uwaga do mnie.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
GrU
Post : 14 kwie 2011 16:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Ale ja nic Tobie nie zarzucam, pisałaś o szkodliwości dla Polski a ja o szkodnikach i szkodniku ponad szkodnikami.

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Olinka
Post : 14 kwie 2011 16:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


A to qumam :)

Gradacji szkodników się nie podejmę.
Będę twarda.

Mam jednak inne zdanie od Ciebie.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
M'cin
Post : 14 kwie 2011 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Jeśli wszystkim ani trochę nie zależy, to jak jednemu może nie zależeć bardziej od innych - oto jest pytanie :jupi:


*
 
hasan_talib
Post : 14 kwie 2011 16:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Olinka pisze:
Czy punkt Regulaminu odnośnie polityki został usunięty?


Tak, Lukas zniósł embargo na dyskusje o polityce :-)


Wiem, że to nie od tego temat, ale nie sposób nie zauważyć zmiany awatara. Rysunkowa Starbuck? :-)


*
 
Olinka
Post : 14 kwie 2011 16:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Cytuj:
Jeśli wszystkim ani trochę nie zależy, to jak jednemu może nie zależeć bardziej od innych - oto jest pytanie :jupi:


ale może bardziej szkodzić, proste :)

hasan_talib pisze:
Olinka pisze:
Czy punkt Regulaminu odnośnie polityki został usunięty?


Tak, Lukas zniósł embargo na dyskusje o polityce :-)


Wiem, że to nie od tego temat, ale nie sposób nie zauważyć zmiany awatara. Rysunkowa Starbuck? :-)
Dzięki hasan_talib, i oczywiście rysunkowa Starbuck :)
Jakoś nam po drodze charakterami i w sumie uroda :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
lukasamd
Post : 14 kwie 2011 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Olinka pisze:
Teraz mamy męczenników i niestety już nic tego nie powstrzyma.


Poprawka: PiS ma męczenników. Ja nie uważam, że to byli jacyś bohaterowie bo "mieli misję, zginęli zdradzeni".
Gdyby rozbił się samolot z rodzinami ofiar, to PiS miałby to zapewne głęboko w czeluściach. Tymczasem stało się co się stało, niestety, ale Jarek definitywnie wykorzystuje nawet śmierć swojego brata do walki o władzę (nie o poprawę sytuacji, tylko do zaspokojenia swojej żądzy władzy). Dobitnie pokazuje to fakt, że robi tu istną wizję człowieka-ideału, mesjanizm, a jednocześnie jest takim hipokrytą, że nawet nie odwiedza grobu.
Ten człowiek nie ma ani zasad, ani krzty honoru.

Większość Polaków temat katastrofy już po prostu "nudzi i męczy". Bynajmniej nie dlatego, że są obojętni na tragedię, ale dlatego, że nie są głupi i widzą, że istnieją bestie wykorzystujące to w takich a nie innych celach.


*
  WWW
Olinka
Post : 14 kwie 2011 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Olinka pisze:
Teraz mamy męczenników i niestety już nic tego nie powstrzyma.


Poprawka: PiS ma męczenników. Ja nie uważam, że to byli jacyś bohaterowie bo "mieli misję, zginęli zdradzeni".
Gdyby rozbił się samolot z rodzinami ofiar, to PiS miałby to zapewne głęboko w czeluściach. Tymczasem stało się co się stało, niestety, ale Jarek definitywnie wykorzystuje nawet śmierć swojego brata do walki o władzę (nie o poprawę sytuacji, tylko do zaspokojenia swojej żądzy władzy). Dobitnie pokazuje to fakt, że robi tu istną wizję człowieka-ideału, mesjanizm, a jednocześnie jest takim hipokrytą, że nawet nie odwiedza grobu.
Ten człowiek nie ma ani zasad, ani krzty honoru.
Jakoś tak czuję opór by aż tak radykalnie rozdzielać kto ma a kto nie ma męczenników.W ogóle pomysł uznawania ofiar tej katastrofy za męczenników uważam za co najmniej nie na miejscu. Ale fakty są takie jakie są a sytuacja pod Krzyżem tylko tę głupotę pogłębia. Jakby nie patrzyć z tej sytuacji czerpią korzyści wszyscy politycy nie tylko PiS. Co zresztą można zobaczyć w sondażach.

Dla mnie żaden polityk nie ma zasad ani honoru.
Z definicji to w polityce tylko przeszkadza.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jaahquubel
Post : 14 kwie 2011 19:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Olinka pisze:
Dla mnie żaden polityk nie ma zasad ani honoru.Z definicji to w polityce tylko przeszkadza.

Z takim podejściem staje się to samospełniającą się przepowiednią. Tak nie można.


*
  WWW
Olinka
Post : 14 kwie 2011 20:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Jaahquubel pisze:
Olinka pisze:
Dla mnie żaden polityk nie ma zasad ani honoru.Z definicji to w polityce tylko przeszkadza.

Z takim podejściem staje się to samospełniającą się przepowiednią. Tak nie można.



Ale ja już nie mam siły ani nadziei, naprawdę tak to widzę.
nie ma dla mnie w tej chwili żadnej alternatywy.

Do niedawna jeszcze sama bym napisała to co Ty na taki post jak mój.

Ale mamy dziś.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
M'cin
Post : 14 kwie 2011 22:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A ja dzięki temu, co widzę zacząłem dojrzewać do tego, że poza 4 partiami w parlamencie jest jeszcze kilkanaście, o których nikt nic nie wie i posłowie niezależni. I nie mam pewności, czy będą bucami :)


*
 
Len
Post : 15 kwie 2011 09:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Olinka pisze:
Świadoma trendów oraz stosując się do regulaminu, nie będę komentowała decyzji prezydenta Komorowskiego i panującego nam Rządu.

I słusznie, bo to temat o katastrofie w Smoleńsku, nie polityce.




Wczoraj na jednym z naukowych programów leciał jeden poświęcony bliźniaczej tragedii w Dubrowniku, gdzie zginęli ważni rangą politycy amerykańscy na których czekał premier Chorwacji na lotnisku. Wszystko było niemal identyczne, z wcześniejszym lądowaniem innego samolotu włącznie. Również była bardzo gęsta mgła, a pasażerowie mieli zaplanowane wystąpienia i konferencje prasowe (oczywiste jest, że nie chcieli się spóźnić, nikt nie chce, a szczególnie politycy). Jednak przyczyn katastrofy było mnóstwo, począwszy od braku specjalistycznego wyposażenia na lotnisku, a na niedokładnych mapach skończywszy (były zgodne z chorwackimi standardami, zamiast amerykańskimi). Piloci byli przekonani, że lecą właściwym korytarzem, lecz kiedy zobaczyli przed sobą górę - było już za późno na podniesienie maszyny.

W Smoleńsku było podobnie. W katastrofach lotniczych NIGDY nie ma jednej przyczyny wypadku. W tym przypadku będzie to przede wszystkim gęsta mgła, bo gdyby nie ona, to widzieliby ziemię. W dalszej kolejności dziwne zachowanie pilotów, słabe wyposażenie lotniska, pół godzinne spóźnienie (nie trafili by na tak gęstą mgłę, gdyby wylecieli o czasie), zła organizacja lotu, pośpiech (wiadomo), ale jak się uprzeć, to można nawet Stalina uznać za winnego, bo jak ktoś tu wspomniał - nie lecieliby tam, gdyby nie on.

I choć niektóre z tych przyczyn są bezpośrednimi a inne tylko pośrednimi, to nie da się wskazać jednej, jako głównej. Katastrofy lotnicze ZAWSZE są zbiegiem okoliczności. Ktoś, kto próbuje innym wmówić, że odpowiedzialne są za to pojedyncze osoby albo jest śmieciem, który chce wykorzystać katastrofę do własnych celów, albo idiotą, który nie wie, co mówi.


*
  WWW
Olinka
Post : 15 kwie 2011 12:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


M'cin pisze:
A ja dzięki temu, co widzę zacząłem dojrzewać do tego, że poza 4 partiami w parlamencie jest jeszcze kilkanaście, o których nikt nic nie wie i posłowie niezależni. I nie mam pewności, czy będą bucami :)

Miałam taki etap ba nawet głosowałam na pewne ugrupowanie ale kiedy przez kolejne 3 sezony wyborcze partia ta nie zdołała się przebić na tyle by stać sie kluczową dałam sobie spokój.



Len pisze:
Olinka pisze:
Świadoma trendów oraz stosując się do regulaminu, nie będę komentowała decyzji prezydenta Komorowskiego i panującego nam Rządu.

I słusznie, bo to temat o katastrofie w Smoleńsku, nie polityce.
patrz, a ja czytając tu niektóre posty odniosłam zupełnie inne wrażenie...
Wyprzedzę pytanie, nie będę ich szukać od tego są Moderatorzy.
Mnie się nie chce.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna


cron