Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 12 lut 2010 15:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W temacie o avatarach pojawiła się dziś dyskusja nt. nicków i aby nie robić bałaganów, postanowiłem jednak założyć oddzielny topic na to.
Nieco taki "nabijaczowy" się wydaje, ale czasami można usłyszeć naprawdę ciekawe historie na ten temat.

No to zaczynamy, skąd się wzięły nasze nicki?

Ja swój "stworzyłem" niedługo po tym, jak uzyskałem dostęp do internetu. Nicki brane od imienia typu lukas były oczywiście już od dawien dawna pozajmowane, więc postanowiłem dorzucić do jego końca nazwę firmy, której "wyznawcą" wtedy byłem (zagorzały maniak sprzętu + zawowody overclocker). Tak właśnie pojawił się napis LukasAMD - do tej pory sądzę, że wygląda on dobrze (o ile można to w ogóle oceniać), więc uznałem, że może być.

Przekopałem więc google aby sprawdzić, czy czasem ktoś już takiego nie używa. Okazało się, że nie (a przynajmniej tak mi się wydaje), no i go sobie zająłem :)
Obecnie posługuję się nim praktycznie wszędzie (no, może poza allegro), choć w coraz większej ilości miejsc wpisuję po prostu prawdziwe imię i nazwisko. W google również sporo wyników na tą frazę już jest - głównie moje profile na różnych serwisach i forach :)


*
  WWW
Olinka
Post : 12 lut 2010 16:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Mój nick nei powienien byc zadna tajemnica ;)

Olinka to nic innego jak Ola plus lina.
Całe zycie spedziłam na morzu zeglujac wiec... :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 12 lut 2010 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Mi spodobało się imię "Shadow-Who-Walks", ale nie chcąc popełnić plagiatu, a zarazem pragnąc doszlifować formę gramatyczną, przerobiłem to na "Stridingshadow".

_________________
Obrazek


*
 
Beowulf
Post : 12 lut 2010 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Olinka pisze:
Całe zycie spedziłam na morzu zeglujac wiec... :)


To ten AWF korespondencyjnie kończyłaś? :> A tak poważnie to jakie masz uprawnienia (wnioskuje, że staż masz duży więc spodziewam się przynajmniej st. morskiego)? I gdzie robiłaś - CWM, Trzebież, czy może jakiś mniejszy ośrodek? I przepraszam za zejście z tematu, jakim jest to pytanie, o swoim nick'u też pewnie coś wkrótce napiszę, chociaż zaskoczenia zapewne nie będzie ;)


*
 
Olinka
Post : 12 lut 2010 19:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Beowulf pisze:
Olinka pisze:
Całe zycie spedziłam na morzu zeglujac wiec... :)


To ten AWF korespondencyjnie kończyłaś? :> A tak poważnie to jakie masz uprawnienia (wnioskuje, że staż masz duży więc spodziewam się przynajmniej st. morskiego)? I gdzie robiłaś - CWM, Trzebież, czy może jakiś mniejszy ośrodek? I przepraszam za zejście z tematu, jakim jest to pytanie, o swoim nick'u też pewnie coś wkrótce napiszę, chociaż zaskoczenia zapewne nie będzie ;)
AWF był wynikiem wielu składowych ;)
Zeglarstwa tez :)
A studia były stacjonarne :)
Swoje stopnie robiłam w róznych miejscach :) jacht klubie "Kotwica" w Gdyni i YKP.
I mam st.morskiego.

Tam tez pływałam regatowo ;)
Na duzych łódkach :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Beowulf
Post : 12 lut 2010 19:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Czyli uprawiałaś żeglarstwo morskie przed pójściem na AWF? Stad strzelałbym, ze pochodzisz z Pomorza, może z samej Gdyni lub jej najbliższych okolic (albo spędziłaś tam wiele lat), a żeglarstwem zainteresował Cię ojciec? Dawno w Gdyni nie byłem, ale "Kotwica" to chyba klub MW?


*
 
Olinka
Post : 12 lut 2010 20:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Beowulf pisze:
Czyli uprawiałaś żeglarstwo morskie przed pójściem na AWF? Stad strzelałbym, ze pochodzisz z Pomorza, może z samej Gdyni lub jej najbliższych okolic (albo spędziłaś tam wiele lat), a żeglarstwem zainteresował Cię ojciec? Dawno w Gdyni nie byłem, ale "Kotwica" to chyba klub MW?

Tak prawie od urodzenia mieszkałam w Gdyni.
Kotwica to wojskowy YK.
Zeglarswo uprawiałam lat 14 :)
patent zeglarza mam od 10 roku zycia :)
Ojciec marynarz :)
Ale tak naprawde zakochałam sie w białym zaglu kiedy mój wjek przywiózł 470tke nad pewne jeziorko :)
Biały zagiel, biała zgrabna sylwetka, zyleta przeciez :)
Wiedziałam juz ze to bedzie moja pasja :).

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
nemrod
Post : 12 lut 2010 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Mój nick wziął się z Biblii i różnych bliskowschodnich mitologii starożytnych. Co prawda nie jest już oryginalny (choć 4 lata temu był bardziej), to nie zmienię go. Na kilku innych stronach mam jego alternatywną wersję z literą zamienioną na cyfrę itp.

_________________
.


*
 
Len
Post : 12 lut 2010 22:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Ja swój "stworzyłem" niedługo po tym, jak uzyskałem dostęp do internetu. Nicki brane od imienia typu lukas były oczywiście już od dawien dawna pozajmowane, więc postanowiłem dorzucić do jego końca nazwę firmy, której "wyznawcą" wtedy byłem (zagorzały maniak sprzętu + zawowody overclocker). Tak właśnie pojawił się napis LukasAMD - do tej pory sądzę, że wygląda on dobrze (o ile można to w ogóle oceniać), więc uznałem, że może być.

Pamiętam, gdy po raz pierwszy tu wszedłem. Jeszcze przed oficjalnym startem JAC, kiedy wysłałeś linka Scooly'emu, a on mi. Zobaczyłem Twój nick i pomyślałem sobie "Kolejny maniak firmy, której nawet nie zna" :D

lukasamd pisze:
Przekopałem więc google aby sprawdzić, czy czasem ktoś już takiego nie używa. Okazało się, że nie (a przynajmniej tak mi się wydaje), no i go sobie zająłem :)

Wpisz w Google "Len" a gwarantuję Ci, że tylu wyników chyba każdy z Was mógłby pozazdrościć :D


A mój nick? Cóż, to przeciwieństwo mojego imienia. Nie ma z nim absolutnie nic wspólnego, podobnie jak z nazwiskiem. Imię mam długie, to nick wybrałem krótki. Poza tym, zdawałem sobie sprawę że "Len" to nick wpadający w ucho i zapadający w pamięć. Często się więc zdarza, że na jakiś innych forach witają się ze mną ludzie o których nigdy nie słyszałem i mówią, że znają mnie z JACenter (niestety, na podpisywanie autografów i nastolatki wpadające w ramiona jeszcze za wcześnie :D).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 13 lut 2010 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja-ah-qu-ub-el to po prostu Jakub po mezopotamsku. Mezopotamia mnie kompletnie nie obchodzi, ale brzmienie całkiem fajne. Tylko myślniki zjadłem. No i myślałem, że nikt mi tak dziwnego nicka nie gwizdnie...
Imię oczywiście hebrajskie, znaczy "niech Bóg strzeże".
Większość wyników zapytania dla "Jaahquubel" na googlu i bingu dotyczy mnie. Jak pisałem w temacie o avatarach, nie wszystkie wyniki, niestety.
Na Dobrych programach jestem jako "Jaahquubel_", bo jak założyłem konto z normalny nickiem, to mi nie przyszedł mail z potwierdzeniem. Jeszcze raz nie mogłem się zarejestrować, przypomnienie hasła nie działa, redakcja zlała moje maile z prośbą o pomoc.


*
  WWW
Ormus n2o
Post : 08 kwie 2010 09:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Ormus jest imieniem NPC z gry diablo 2. Końcówka n2o oznacza podtlenek azotu (nitro) i przylepił się kiedy nick Ormus był zajęty w jakiejś gierce, nie pamiętam jakiej.


*
 
Stridingshadow
Post : 11 kwie 2010 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Ormus n2o pisze:
Ormus jest imieniem NPC z gry diablo 2.

To ten mag, którego wszyscy mają za wariata ^^

_________________
Obrazek


*
 
Ormus n2o
Post : 11 kwie 2010 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Ta :P. Ale fajnie mów o sobie w 3 osobie. Gierka to była jedna z 2 moich pierwszych miłości. Kiedy nie miałem kompa jeszcze i chodziłem do kafejki to Diablo 2 i Cs były moimi pierwszymi gierkami i jakoś mi tak zostało, że w gry które tam grałem to są gry które na zawsze będą ze mną.
Cs
Diablo 2
Red alert 2
Half life


*
 
Zbychu
Post : 11 kwie 2010 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 103
  • Dołączył: 07.11.2007
  • Skąd: Bytom


Mój niespecjalnie wyszukany nick , to w sumie pomyłka która wynikła z mojego roztargnienia , już nie pamiętam jak to dokładnie było , w każdym razie jest Zbychu a miało być Samson , ksywa która wymyđliłem sobie niedługo po komunii , pochodziła ona od jednej z preferowanych przeze mnie jednostek z gry Total Annihiliaton która wtedy bardzo uwielbiałem .


*
 
konrado9
Post : 16 maja 2010 19:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 11.05.2010


Mój to dla tego ze przezywali tak mnie choć to nie przezwisko tylko chyba Hiszpanie tak mówią Konrado a 9 to z przyzwyczajenia taki mam na Fotce na sfd, bodyfactory itd


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron