Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 11 sie 2009 10:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Używał / używa / będzie używał ktoś nowej wyszukiwarki z Microsoftu, czyli Binga?
http://www.bing.com/

Nieco ją testowałem i powiem szczerze, że w wielu wypadkach pokazuje trafniejsze wyniki niż google do którego przywykliśmy.
Poza tym nie drażni: po wpisaniu jagged alliance, jacenter jest na pierwszej stronie, a nie tak jak w zasranym google na 5-6 :D

Wyszukiwarka grafiki też niezła - zobaczcie jakie perełki odnośnie jaggedow można znaleźć.


*
  WWW
Len
Post : 11 sie 2009 10:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jeśli chodzi o wyszukiwanie w grafice to rzeczywiście jest lepsza. Wyniki są trafniejsze aniżeli w Google, gdzie połowa nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, co wpisaliśmy. Ale miną wieki zanim ta wyszukiwarka będzie poważnym konkurentem dla Google.

Choćby dlatego, że Google już na stałe wpisało się w świadomość internautów, objawia się to słowami typu "pogogluj".


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 11 sie 2009 12:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Testowałem ją wcześniej, zaraz po premierze. O efektachy chyba tu pisałem. Jacenter było daleko. Wyglądało to tak, jakby ukradli katalog internetu od Google i robili w nim porządek.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 12:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja sprawdzałem zaraz po premierze i JAC było już wtedy u nich na pierwszej stronie. W google jesteśmy gdzieś daaaalej, bo coś im się nie spodobało, to jest właśnie polityka "równości" w wypadku tego giganta - nie liczy się jakość, ilość materiałów itp. ale ich widzi-mi-sie :->

W wypadku wyszukiwarki MS'a, który jest ciągle krytykowany, w szczególności przez fanatyków ruchu wolnego oprogramowania, z takim bezprawiem się jeszcze nie spotkałem. Strony dostają pozycję za wiek domen oraz za to, jaki stanowią poziom pod względem meteorycznym, dzięki czemu można znaleźć trafniejsze informacje w łatwiejszy sposób (np. szukajcie poradnika do JA2 w google i w bingu - gdzie znajdziecie szybciej porządny serwis? :D).

@Len:
I dlatego trzeba zmieniać utarte schematy - pisać do ludzi: "użyj binga", "zbinguj to" itp. Jak się zapytają co to jest, wytłumaczyć - póki co, lepsza szukajka (a na pewno bardziej sprawiedliwa), aniżeli google.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 11 sie 2009 14:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Z tym tłumaczeniem, to nie tylko w temacie wyszukiwarki tak jest.
ZU (Zwykły użyszkodnik) używa Windows, MS Office, GG i IE lub Fx. Ja używam Linuksa, AbiWorda i Gnumerica, Kadu i Tlena oraz Opery. Ludzie uważają, że używanie alternatywnych rozwiązań to choroba psychiczna, albo warunek dostateczny do otrzymania Nobla z informatyki.

Wracając do Binga, właśnie zobaczyłem, że jakaś menda używa mojego pseudonimu na Last.FM. Myślałem, że tak długiego i niewygodnego nikt mi nie zabierze. Echhhh...


Dodane:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=12032&Otwarte+testy+nowego+silnika+wyszukiwarki+Google
Hmmm :-D
W nowej wersji awansowaliśmy na szóstą stronę. :
W bingu jesteśmy na siódmym miejscu, powinniśmy być najdalej na trzecim.


*
  WWW
Len
Post : 11 sie 2009 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
@Len:
I dlatego trzeba zmieniać utarte schematy - pisać do ludzi: "użyj binga", "zbinguj to" itp. Jak się zapytają co to jest, wytłumaczyć - póki co, lepsza szukajka (a na pewno bardziej sprawiedliwa), aniżeli google.

Ja tam nigdy nie goglowałem i bingować też nie będę. Zwyczajnie, jak ktoś mnie czegoś spyta, jakiś internauta który nie wie o istnieniu wyszukiwarek, to podam mu linka do wyników w Bingu, nie w Google.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 16:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Jaahquubel:
Alternatywy często są lepsze, ale czasami wygoda i intuicyjność obsługi nie muszą być na najwyższym poziomie.
Czy awansowaliśmy, nie powiedziałbym :) Nadal jest filtr skoro tak daleko. Mam nadzieję że całkowicie wyłączą takie głupie mechanizmy z nowej wersji jak już będzie działać w pełni dobrze.

Ale mimo wszystko, lepiej ludzi wysyłać do Binga zamiast do Google, niech poczują zimny oddech konkurencji na szyi :D


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 11 sie 2009 16:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Alternatywy często są lepsze, ale czasami wygoda i intuicyjność obsługi nie muszą być na najwyższym poziomie.

Właściwie nie rozumiem o co Ci chodzi.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No przykład: większość ludzi startuje na Windowsie, ponieważ autorom tego systemu udało się - jest obecny wszędzie.
Później przychodzi myśl: a może zmienić na coś innego... jest kupę alternatyw, najczęściej bezpłatnych ale przyzwyczajenia robią swoje i ludzie wracają do tego, od czego zaczynali.

Podobny przykład: Photoshop vs GIMP. Ja po użyciu kilka razy PS'a nie jestem w stanie przestawić się na GIMP'a - interfejs wydaje mi się całkowicie nieprzemyślany.


*
  WWW
Len
Post : 11 sie 2009 17:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Lukas chce powiedzieć, że (w podświadomości większości internautów) takie Windowsy i Gg są jedynymi słusznymi programami. Wszystkie inne wydają się nieprzemyślane.


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie, nie to chcę powiedzieć. Inną sprawą jest SPRÓBOWAĆ a inną nie znać :)
U mnie na komputerach było już sporo systemów i ogrom oprogramowania różnego typu. W efekcie skompletowałem to, co najbardziej mi odpowiada.

Jeżeli ktoś np. nigdy nie spróbuje takiego Ubuntu a będzie pisał że Winda jest lepsza to świadczy o jego bezmyślności. Podobnie z komunikatorami i innymi rzeczami - póki nie spróbujemy, nie możemy stwierdzić, że coś jest gorsze / lepsze (więc Len weź się w garść i w końcu zainstaluj AQQ a nie siedzisz na tym <wycięto-ponieważ-napis-zabił-cenzora> gadu gadu :P).

Tak samo z szukajkami internetowymi - wystarczy rzucić hasło: w Bingu szybciej znajdziesz odpowiedź na zadania domowe i od razu będzie miał więcej userów :D


*
  WWW
Len
Post : 11 sie 2009 21:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Len weź się w garść i w końcu zainstaluj AQQ a nie siedzisz na tym <wycięto-ponieważ-napis-zabił-cenzora> gadu gadu :P).

Dawno to zrobiłem, korzystam z Gg 6.0 (2003r. jeśli się nie mylę) z którego dodatkowo usunięto reklamy. Działa znacznie szybciej niż te wszystkie Akuku i inne. A to, że raz na kilka tygodni nie działa to nic, przynajmniej mam spokój :]


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 sie 2009 21:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jesteś pewien? A czy oferuje ci tyle, co inne tego typu programy? W moim AQQ mam bardziej praktyczne aniżeli efekciarskie wtyczki:
- antyspam - blokuje spam poprzez konieczność wpisania wiadomości z podanym kodem, jeżeli nie mam kogoś na liście
- blocker - do blokowania na np. konkretny czas (a walnę ci bana na godzinkę), dodatkowo ma bota który automatycznie odpowiada na wiadomości zablokowanej osoby
- spellchecker - podkreśla błędy w pisowni, jak firefox
korektor - automatycznie poprawia najczęstsze błędy np. nei na nie, ciebie na Ciebie itp. (to dlatego jestem od pewnoego czasu taki uprzejmy).

Program zabiera olbrzymie zasoby - całe 7 MB RAMu.... kosmos, nie? No ale obsługuje też Tlena i Jabber (w tym GTalk), więc coś za coś.
Żeby było bardziej chamsko - mam wgrany theme od gadu gadu i wyłączone bajery takie jak pokazywanie avatarów (moi znajomi i tak ich nie używają). Komunikator wygląda prosto, działa jak rakieta a na dodatek jest niesamowicie funkcjonalny.

Aha, reklam nie mam - może przez Adblocka (niby od czasu do czasu powinny być nad okienkiem rozmowy).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 12 sie 2009 07:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
jest kupę alternatyw, najczęściej bezpłatnych ale przyzwyczajenia robią swoje i ludzie wracają do tego, od czego zaczynali.

Jeśli dla kogoś przyzwyczajenie jest ważniejsze od wygody, to może niech lepiej w ogóle nie używa komputera (nie mówię o Twoim przykładzie GIMPa).
"Za komuny było lepiej", mawiają Polacy, "za Talibów było lepiej", mawiają Afgańczycy.
"Windows jest lepszy", mawiają użytkownicy. Co było za komuny, to temat nie na tutaj. Afganistan tym bardziej. A jak włączam w robocie kompa z XP na pokładzie i dostaję komunikat typu "nie można uruchomić, zrestartuj komputer lub zainstaluj ponownie" przy starcie Outlooka (który przed niespodziewaną awarią zawieszał się co chwilę, przy tak zaawansowanej czynności jak pisanie maila), jak mi się 5 razy dziennie zawiesza Eksplorator Windows (wysoce specjalistyczna, mało popularna składowa systemu), jak mi się komputer zamula przy włączaniu i wyłączaniu, to mnie krew zalewa. Co wersja Windowsa, to trzeba się przyzwyczajać, co wersja MS Office'a, to trzeba się przyzwyczajać. To ja już wolałem się przyzwyczaić do Ubuntu, raz, a dobrze. Systemowi od MS mówię Nie!, wyszukiwarce od MS mówię Tak!


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 sie 2009 09:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No i w efekcie wracamy na odpowiedni tor dyskusji :D
Z tego co widzę, w bingu również nie ma problemów z używaniem znaków specjalnych, np. operatorów "-" czy "+"

Szkoda natomiast, że nie ma kalkulatora takiego jak w google np. po wpisaniu sqrt(256)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron