Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lynx
Post : 13 lip 2009 21:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 96
  • Dołączył: 29.05.2009


1.sekretarz Lech Kaczyński :D dobry pomysł.Wysłać go do Aruko niech rządzi :) Polska-wolna, Aruko-Już nie tak bardzo :) ale i tak byłoby lepiej.

_________________
Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.


*
 
mtl
Post : 13 lip 2009 23:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Patrząc przez pryzmat "Deidranna Lives" Kaczyńscy bardziej nadawali by się na miejsce królowej - Lech nie musiał by się klonować, żeby znów straszyć Arulco - duplikat byłby od razu na miejscu :D

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Jaahquubel
Post : 14 lip 2009 11:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Jedynym słusznym przywódcą jest Donald Drugoirlandzki Cudowtórca Słońce Peru Likwidator Abonamentu RTV Tusk :!:


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 lip 2009 14:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Z punktu widzenia Jaggedów: mod z UE byłby... dobry. Np. mamy za zadanie wyeliminowanie 2-3 eurodeputowanych czy coś takiego, oczywiście zadania strasznie trudne do wykonania. Fabuła? Może UE przekształcające się nagle w jakiś związek, który nie jest skory do współpracy pokojowej? Nie wiem, trudno zmyślić coś takiego :)

Z punktu widzenia normalnego: IMO syf. Widać to np. po kryzysie: był w USA, w efekcie dotknął też kraje UE, w szczególności te gdzie mamy wspólną walutę (czyli w kupie wcale nie znaczy siła). Parlament europejski również czasami robi dziwne rzeczy (czytaj: ograniczanie swobód). Jeszcze trochę i kraje związkowe nazwiemy republikami a potem... (pod płotem?).


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 14 lip 2009 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Kraje związkowe, to są w Niemczech. W UE są kraje członkowskie. :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 14 lip 2009 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No mniejsza o to, grunt że mamy centralną władzę, która ma znaczący wpływ na wszystkich członków (a to bynajmniej się gdzieś już nie sprawdziło) :)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 14 lip 2009 14:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


W najnowszym Gościu Niedzielnym jest ciekawy artykuł o decyzji niemieckiego trybunału konstytucyjnego w sprawie ratyfikacji Traktatu lizbońskiego. Artykuł nie jest (przynajmniej na razie) dostępny w necie, więc polecam wizytę w kiosku.

Wpienia mnie, jak narzeka się na prezydenta Kaczyńskiego za to, że nie podpisał jeszcze ratyfikacji Traktatu lizbońskiego. Zgodnie z zasadą jednomyślności, traktat ten jest martwy, tyle że żaden euromiłośnik eurodemokracji nie chce się z tym pogodzić, czego efektem jest przymuszanie Irlandczyków do wypowiedzenia się, czy czasem nie zmienili zdania na temat tego traktatu. Traktują Irlandczyków jak dzieci.
Jeszcze większą bezczelnością jest to, że tylko w tym jednym, małym kraju przeprowadzono referendum.


*
  WWW
Paker111
Post : 14 lip 2009 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


Paker111 pisze:
lukasamd pisze:
Fabuła? Może UE przekształcające się nagle w jakiś związek, który nie jest skory do współpracy pokojowej? Nie wiem, trudno zmyślić coś takiego :)

Z punktu widzenia normalnego: IMO syf. Widać to np. po kryzysie: był w USA, w efekcie dotknął też kraje UE, w szczególności te gdzie mamy wspólną walutę (czyli w kupie wcale nie znaczy siła).


O UE sądzę, że dobra idea po dobrym początku zmierza w złą stronę (ku miękkiemu totalitaryzmowi). Oby tylko koniec był też dobry.

Mimo wszystko gdyby nie strefa euro to państwom w jej granicach byłoby teraz gorzej (ryzyko spekulacyjne i inne).

Bardzo łatwo. Jest już trochę fikcji literackich na ten temat (Kocioł, Próba Sił). Tylko to trochę nie na siły JA- tu głównie by szły w ruch siły pancerne i lotnictwo. Pomysł: imperialna UE wznieca w jakimś państewku surowcowym wojnę domową a my na czele sił specjalnych UE w "czarnej" misji mamy przywrócić porządek z przywódcą epatującym miłymi uczuciami do UE. W czasie akcji okazuje się, że UE nie jest taka miła, a nasz "przywódca" ma godnego konkurenta. My też zastanawiamy się czy aby na pewno po dobrej stronie jesteśmy ;)

ps. nie rozumiem dlaczego niektórzy tak bardzo nienawidzą PiSu. Ja byłem za PO, głosowałem w parlamentarnych, ale po dwóch latach ich nieróbstwa rozczarowałem się i jestem za PiSem. Szkoda tylko, że Lechu nie ma jaj nie podpisywać traktatu.

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Len
Post : 14 lip 2009 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel pisze:
Wpienia mnie, jak narzeka się na prezydenta Kaczyńskiego za to, że nie podpisał jeszcze ratyfikacji Traktatu lizbońskiego.

Ja na jego miejscu w ogóle nie tknąłbym tego traktatu (bo on zmierza właśnie do przekształcenia państw członkowskich w republiki, o czym wspomniał Lukas). A to całe narzekanie na Kaczyńskiego bierze się raczej stąd, że on już "tknął" ten traktat. Narzekanie bierze się ze zdrowego rozsądku, bo sytuacja w której najpierw ktoś negocjuje warunki, przyjmuje je, mówi o kompromisie a potem nagle się wycofuje, to nawet w polityce jest zachowaniem dziwnym. I druga rzecz: Kaczyński nie mówi ani "be" ani "me" i już chyba nawet on sam nie wie po co tak długo z tym zwleka.

Tylko błagam, niech mi tu nikt nie mówi na czym dokładnie polegały te negocjacje itp. itp. itp. Bo już mnie zaczyna mdlić jak słyszę o tym traktacie. Jakby teraz przeprowadzić referendum to zapewne Polacy zgodzili by się... dla świętego spokoju.


*
  WWW
Paker111
Post : 14 lip 2009 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


raczej z powodu ogłupienia przez jedyne słuszne media

zachowanie Lecha ma dla mnie mikre znaczenie dopóty dopóki nie podpisze tego szatańskiego traktatu

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 15 lip 2009 07:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Len pisze:
Ja na jego miejscu w ogóle nie tknąłbym tego traktatu (bo on zmierza właśnie do przekształcenia państw członkowskich w republiki, o czym wspomniał Lukas). A to całe narzekanie na Kaczyńskiego bierze się raczej stąd, że on już "tknął" ten traktat.

Zgadzam się. Ja też nie chcę tego dziadostwa. Zakładam jednak, że Lech podpisze ten traktat, jeśli przejdzie ten deal z Irlandczykami na drugie referendum.


*
  WWW
Len
Post : 15 lip 2009 09:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jaahquubel pisze:
Zgadzam się. Ja też nie chcę tego dziadostwa. Zakładam jednak, że Lech podpisze ten traktat, jeśli przejdzie ten deal z Irlandczykami na drugie referendum.

Wiele na to wskazuje. I jest chyba w sytuacji bez wejścia, bo dla dobra Polski powinien to zrobić, mogłoby nam się oberwać od Unii gdyby traktat nie przeszedł tylko z naszej winy.


*
  WWW
Paker111
Post : 15 lip 2009 13:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


Nie powinien tego absolutnie robić. Lizanie dupy brukseli nie przysporzy nam szacunku i siły. Jeżeli wejdzie w życie to de facto już go nie zmienimy aż do UE wejdzie Ukraina/Turcja. Do tego czasu wszystko będzie rozgrywane pod Niemców i Francuzów. Właśnie przeczytałem, że to bydle (przewodniczący EPL) zagroził, że państwa które nie ratyfikują traktatu przed referendum nie dostaną komisarza (pijąc tu do Czech). Tak się właśnie traktuje słabych w UE.

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 15 lip 2009 13:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Tak się właśnie traktuje myślących po swojemu w UE.


*
  WWW
djt
Post : 15 lip 2009 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


http://www.youtube.com/user/odDymarkow

Nie wiem czy było już czy nie...
Wiele bardzo rozsądnych filmów. Warto obejrzeć i posłuchać, co mówią reprezentaci krajów, nierzadko mniejszych i słabszych od Polski. Jednak są jeszcze zdrowe siły w Europie... :)

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron