Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Wigen
Post : 27 mar 2009 19:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Smutna wiadomość dla czytelników Clicka! Wydawnictwo Bauer zdecydowało o zakończeniu wydawania pisma. Powodami zamknięcia magazynu Click! są niezadowalające wyniki finansowe oraz co za tym idzie aktualna sytuacja ekonomiczna. Bauer poinformował również że numer oznaczony 4/2009 jest ostatnim wydaniem które trafiło na rynek, a kolejne zapowiadane numery na ten rok nie pojawią się niestety już w sprzedaży.

Click! istniał w branży growej od roku 2000.

EDIT: Podobny los spotkał także inny magazyn o grach. A mianowicie EGM ( Electronic Gaming Monthly). Był to amerykański magazyn o grach komputerowych który istniał już od roku 1989. Jego ostatni numer ukazał się w lutym tego roku, ale wyłącznie w sieci.


Ostatnio zmieniony 27 mar 2009 19:39 przez Wigen, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2009 19:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


R.I.P.
Odkąd pojawiło się CD-ACTION wiadomo było że żadne czasopismo o grach PC długo przy nim nie pociągnie.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 27 mar 2009 19:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ale CDA wydaje to samo wydawnictwo. Z Clickiem było chyba coraz gorzej i gorzej. W mojej miejscowości widziałem miesięcznik po raz ostatni... dobre parę miesięcy temu.

Wracając jeszcze do CDA: początki wcale takie fajne nie były, dopiero koło 2000, 2001 było dopiero pewne, że oni przejęli większość rynku ;)


*
  WWW
Olinka
Post : 27 mar 2009 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


lukasamd pisze:
Ale CDA wydaje to samo wydawnictwo. Z Clickiem było chyba coraz gorzej i gorzej. W mojej miejscowości widziałem miesięcznik po raz ostatni... dobre parę miesięcy temu.

Wracając jeszcze do CDA: początki wcale takie fajne nie były, dopiero koło 2000, 2001 było dopiero pewne, że oni przejęli większość rynku ;)
Pamietam, ze przechodzili (CDA) trudne chwile zwłaszcza kiedy podjeli sie umieszczania na swoich płytach pełnych wersji gier.
Alez było tam dyskusji na temat piractwa :)
Nie do konca jestem pewna co było pierwsze, licencje czy piraty :):):)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Wigen
Post : 27 mar 2009 19:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Zapomniałbym o potwierdzeniu ze strony wydawnictwa Bauer:

"Wydawnictwo Bauer informuje, że z przyczyn ekonomicznych postanowiło zawiesić wydawanie miesięcznika o grach komputerowych "CLICK!". W sprzedaży nie ukaże się nr 5/2009 i kolejne numery zaplanowane na ten rok. W aktualnej sytuacji ekonomicznej rentowność magazynu znalazła się na niezadowalającym poziomie"

Jednak nie zdziwię się że to dowcip na Prima Aprilis tak jak z bash.org.pl.


*
 
Len
Post : 27 mar 2009 20:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jeśli to prawda to szkoda bo mają lepsze pełniaki niż CDA. W tym drugim czasopiśmie uczepiono się kilku rodzajów gier i sporadycznie wydają co innego. Click, pod tym względem, był znacznie bardziej urozmaicony.

Ale też nie zdziwię się, jeśli 1 kwietnia powiedzą, że to żart. To dobry sposób na podniesienie wyników sprzedaży i szczerze mówiąc skłaniam się ku temu rozwiązaniu. Bo jeśli Komputer Świat Gry wciąż się trzyma to Click na pewno.


*
  WWW
Wigen
Post : 27 mar 2009 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Len pisze:
Jeśli to prawda to szkoda bo mają lepsze pełniaki niż CDA


Nieprawda bo Play. Ostatnio dali pełną wersję Fahrenheita :D .

Problem jest w tym że całego nakładu Clicka nie sprzedawał się prawie połowa. Możliwe gdyby nakład Clicka dorównywałby nakładowi konkurencyjnego Playa bardzo możliwe że koszty sprzedaży by im się zwracały. Mimo tego że w Clicku! pracowało kilka osób z CD Action Click! miał w sobie to coś. Niech Click! spoczywa w spokoju, jeśli na prawdę jego upadek miałby na prawdę okazać się prawdą. A może jednak jest to już definitywna prawda a nie żart na 1 kwietnia.


*
 
Len
Post : 27 mar 2009 21:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A może Play. Nie rozróżniam ich do końca bo obu nie czytuję nigdy :]


*
  WWW
Pablo1989
Post : 06 kwie 2009 19:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.01.2008
  • Skąd: Gdynia


Byłem i jestem na ich Forum (ciiiiii nie zdradzę nicka :diabel2: )


Szkoda tak ładnie się rozwijało, ale dzięki nim nareście jakiś Symulator Śmigłowca w wojnie w wietnami mam (co prawy coś mówią na Gry-Online że słaby) ale mam gdzieś ale fajny, już jestem w 4 misji.

_________________
I Am SLIM!!!!!


*
 
lukasamd
Post : 22 wrz 2009 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Okopię temat, bowiem mowa była o prima aprilis, a potem wszystko ucichło...

Jak się okazało, to jednak nie był żart - po prostu pismo stało się nierentowne.
Jakiś czas temu Bauer zrezygnował z wydawania kolejnego czasopisma, po które sam czasami sięgałem - NEXT (nieco konkretniej o komputerach). Powód dokładnie ten sam...


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron