Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 11 lut 2010 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Zaczynam odnosić wrażenie że zebrała się tu grupa przeciwników kultury fizycznej :> . Wiem, że tak nie myślicie, ale imo lepiej się skupić na pozytywnej kwestii wysiłku fizycznego.

Stridingshadow pisze:
Mój kumpel w liceum postawił sobie za punkt honoru walenie z piąchy w każdą napotkaną ścianę.
Ciężko nie przyznać racji, że to szczytny cel, jednak wszystko ma swoją cenę.


Też znalem takiego jednego. Paradoksalnie nic mu się nie stało od walenia w ściany itp. Kiedy znalazł się w kryzysowej sytuacji na ulicy to na twarzy delikwenta połamał x kości śródręcza :/ . Widać źle trafił.

Jaahquubel pisze:
"Kolega kolegi" założył się z innym kolegą który z nich przejedzie rowerem więcej kilometrów na rowerze. Koło września jakoś dostał od lekarza bana na rower do końca roku, "a potem zobaczymy".


Pewnie zakładali się nie mając do czynienia z bicyklami od ostatniej reinkarnacji :P . Ja osobiście jak wsiadam na rower to właściwie sam jedzie i nie są to czcze przechwałki. W tamtej pracy gorszy był nie wpływ na stawy kolanowe, ale raczej na serce. Mimo godziwej niekiedy zapłaty człowiek będąc u skraju sił zastanawia się właściwie po jaką cholerę on to właściwie robi. Jeżdżenie na rowerze jest zdrowe, fajne i w ogóle, ale wymaga uprzedniego przygotowania i obycia z pojazdem. No chyba że ci Twoi koledzy postanowili przejechać w jeden dzień z Przemyśla do Świnoujścia...

_________________
.


*
 
Stridingshadow
Post : 11 lut 2010 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


nemrod pisze:
Zaczynam odnosić wrażenie że zebrała się tu grupa przeciwników kultury fizycznej :> .

Źle Ci się zdaje, jesteśmy przeciwnikami uprawiania sportu na poziomie wyczynowym, a nie uprawiania sportu w ogóle.

nemrod pisze:
Też znalem takiego jednego. Paradoksalnie nic mu się nie stało od walenia w ściany itp. Kiedy znalazł się w kryzysowej sytuacji na ulicy to na twarzy delikwenta połamał x kości śródręcza :/ . Widać źle trafił.

Albo zaliczył złamanie zmęczeniowe.
W Kung Fu praktykuje się wzmacnianie kości śródręcza, aby móc uderzać z dużą siłą w twarde przedmioty, oczywiście jest to sztuka sama w sobie :P

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 11 lut 2010 17:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Stridingshadow pisze:
nemrod pisze:
Zaczynam odnosić wrażenie że zebrała się tu grupa przeciwników kultury fizycznej :> .

Źle Ci się zdaje, jesteśmy przeciwnikami uprawiania sportu na poziomie wyczynowym, a nie uprawiania sportu w ogóle.


Dokładnie :)
Skonczyłam AWF, udało mi sie bez złaman, bardzo lubie sport jako taki ale wyczynowi mówie stanowczo "NIE"

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Beowulf
Post : 11 lut 2010 17:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Stridingshadow pisze:
Źle Ci się zdaje, jesteśmy przeciwnikami uprawiania sportu na poziomie wyczynowym, a nie uprawiania sportu w ogóle.


To zależy jak określicie definicję "wyczynowego" uprawiania sportu. Ja jak najbardziej popieram wszelkie (no prawie) rodzaje aktywności fizycznej; ale sytuacja kiedy ktoś w wieku 30 lat odchodzi na sportową emeryturę z powodu kontuzji, tudzież różnego rodzaju urazów upośledzających funkcjonowanie organizmu, a co za tym idzie utrudniających normalne funkcjonowanie i wykonywanie czynności życiowych, którego to uszczerbku na zdrowiu doznał na skutek nieodpowiedniego (najczęściej zbyt intensywnego) uprawiania sportu (w dowolnej dyscyplinie) świadczy dla mnie o dużym braku rozsądku. I postawie do tego dążącej jestem przeciwny.

Olinka pisze:
Kolana załatwiła mi koszykówka tak dla odmiany.

Chyba to i siatkówkę najszybciej zaczyna się odczuwać.

Olinka pisze:
Zdecydowanie wole pływanie :)

I tutaj też się zgodzę w 100%


*
 
nemrod
Post : 11 lut 2010 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Stridingshadow pisze:
Źle Ci się zdaje, jesteśmy przeciwnikami uprawiania sportu na poziomie wyczynowym, a nie uprawiania sportu w ogóle.


To co ja mam w tv oglądać? Taniec z Gwiazdami? Dobrze że nie wszyscy podzielają wasze zdanie :> . Oczywiście źle się dzieje, jeżeli wynik całkowicie przesłania zdrowie zawodnika, jak to było i jest np. w wypadku chińskich gimnastyczek, czy lekkoatletek z NRD.

_________________
.


*
 
Olinka
Post : 11 lut 2010 18:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


nemrod pisze:
Stridingshadow pisze:
Źle Ci się zdaje, jesteśmy przeciwnikami uprawiania sportu na poziomie wyczynowym, a nie uprawiania sportu w ogóle.


To co ja mam w tv oglądać? Taniec z Gwiazdami? Dobrze że nie wszyscy podzielają wasze zdanie :> . Oczywiście źle się dzieje, jeżeli wynik całkowicie przesłania zdrowie zawodnika, jak to było i jest np. w wypadku chińskich gimnastyczek, czy lekkoatletek z NRD.

I dopingu, który jest juz obecny na szczebu klubów Akademickich np o sporce przez duze S nie wspomne.
Bo tu jest obecny w kazdym zawodniku.
Dla mnie sport wyczynowy skonczył sie jako sport.
Ze sportem nie ma to juz nic wspólnego.
Z robieniem kasy tak.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
nemrod
Post : 11 lut 2010 18:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Cytuj:
Dla mnie sport wyczynowy skonczył sie jako sport.
Ze sportem nie ma to juz nic wspólnego.
Z robieniem kasy tak.


Ja myślę że na szczęście jeszcze nie jest tak źle. Faktem jest że wiele dyscyplin sportu, jak np. boks, obdartych jest z czystej rywalizacji, ale niestety w kapitalistycznych społeczeństwa pieniądze górują nad moralnymi wartościami, czym osobiście gardzę. Wyperswadować tego jednak osobnikom na górze nie sposób, bo każdy ma swoje interesy i będzie ich bronił.

_________________
.


*
 
Zhenia
Post : 11 lut 2010 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Sport to naprawdę świetna rzecz. Pograć sobie w piłkę z kumplami, pojeździć na rowerze, sztuki walki, strzelanie dynamiczne, paintball, maratony... Wszystko to przeżyłem. Ale chciałem czegoś więcej. Zaczalem grac w pilke. Widzialem kolegów ze stabilizatorami, po operacjach, jak kończyli karierę, jak chodzili o kulach pół roku. A ja jako bramkarz wjeżdżałem pod nogi napastników, skakałem do każdej piłki, dostawałem kopy, najwyżej na kolejny dzień pobolało i nic. Wszystkie kontuzje mnie omijały a trenerzy mówili, że jestem Pancerny Rusek. No i okazało się że nie taki pancerny, jak zerwałem więzadło pół godziny przed końcem meczu, postanowiłem być twardy, bolało ale nie zszedłem z boiska, dograłem do końca i nie puściłem bramki (wykonałem ze 4 parady po zerwaniu). W nocy zemdlałem z bólu. Nie wyjechała karetka, babka powiedziała że skoro jestem w domu to niech przyjedzie jakiś kolega, a lekarz na ostrym (czekałem kilka godzin) zalecił maść. Ze zblokowanym stawem kolanowym chodziłem o kulach 1.5 miesiąca. W szpitalu miejsca były za półtorej roku dopiero, nikt się mną nie przejmował. Dopiero klub się zachował w porządku i wykonali mi artroskopię i usunęli więzadło. Za jakieś 2 lata mi wstawią, ale np o kategorii nawet B w wojsku rosyjskim mogę już zapomnieć.

NIE WARTO.


*
 
Jaahquubel
Post : 11 lut 2010 20:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


nemrod pisze:
Pewnie zakładali się nie mając do czynienia z bicyklami od ostatniej reinkarnacji

Przeciwnie, to kolesie, którzy mają zryte berety na punkcie roweru.

nemrod pisze:
No chyba że ci Twoi koledzy

To nie moi koledzy, z jednym się raz widziałem, o drugim nic więcej nie wiem.

nemrod pisze:
To co ja mam w tv oglądać? Taniec z Gwiazdami?

Formułę 1. Tam organizmy są obciążone, ale przeciążone to już chyba tylko bolidy.


*
  WWW
Zhenia
Post : 11 lut 2010 20:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


nemrod pisze:
To co ja mam w tv oglądać? Taniec z Gwiazdami?

Tamci sportowcy otrzymują niebotyczne wynagrodzenia i mają najwyższej klasy opiekę lekarską (chociaż i tak kończą najczęściej jako inwalidzi). Uprawiając sport na poziomie okręgówki (w moim wypadku) dostawałem korki i koszulkę, plus jakieś dyplomy.
Za to, że ci, których oglądasz w telewizji grają i się łamią, otrzymują oni odpowiednie wynagrodzenie (a w moim przekonaniu o wiele za wysokie niż "odpowiednie"). Czyli jak ktoś jest na tyle dobry, żeby grać w Ekstraklasie albo wystartować na olimpiadzie to jest to jakoś uzasadnione. Natomiast jeśli profesjonalnie, ale niżej i nie ma większych perspektyw (czytaj talentu lub znajomości) wybicia się, to nie ma to w moim przekonaniu sensu.


*
 
nemrod
Post : 13 lut 2010 23:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Adam Małysz dzisiaj zdobył srebrny medal olimpijski. Ten skurczybyk jest nieśmiertelny i chwała mu za to!
Ci którzy już od lat mówią, że Małysz się skończył/wypalił/wyskakał itp. wiedzą, gdzie mają się pocałować.

_________________
.


*
 
Olinka
Post : 13 lut 2010 23:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


nemrod pisze:
Adam Małysz dzisiaj zdobył srebrny medal olimpijski. Ten skurczybyk jest nieśmiertelny i chwała mu za to!
Ci którzy już od lat mówią, że Małysz się skończył/wypalił/wyskakał itp. wiedzą, gdzie mają się pocałować.

Ja od zawsze mu kibicuje i nawet wówczas gdy był na dalszych miejscach no bo przeciez ile mozna...

Ciesze sie bardzo z tego jego srebra :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Len
Post : 13 lut 2010 23:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A ja ubolewam nad tym, że w Polsce najmniejsze pieniądze przeznacza się na dyscypliny, które przynoszą nam medale. Mówię tu teraz ogólnie, bo mamy wielu sportowców którzy do różnego typu mistrzostw trenują w garażach lub halach szkolnych późnymi wieczorami. Za to grube miliony idą na piłkę nożną, na wielkie "gwiazdy" co to od lat trzymają stały poziom - zawsze tak samo beznadziejny.

Na szczęście, co jakiś czas zdarzają się ludzie którzy zamiast marudzić - po prostu robią swoje. Takim człowiekiem jest Adam Małysz, wygrywał nawet w czasach gdy on do treningów miał ciągle tą samą skocznię, a jego największy rywal doskonalił technikę... w tunelu aerodynamicznym.


*
  WWW
GrU
Post : 14 lut 2010 11:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Te grube miliony nie idą w piłkę nożną tylko w PZPN, nasza polskie dzieci też trenują w warunkach "wiejskich" w porównaniu do innych normalnych europejskich klubów, a dorosła piłka na przykładzie Wisły gdy był Petrescu i chciał wprowadzić więcej i mocniejszy trening to się piłkarze buntowali, no kurde profesjonalna piłka ?

Adam wygrał znowu się zacznie, tak jak po wygranej Adamka wygranej Kubicy wygranej siatkarzy, wszyscy na chwilę wielcy kibice i znawcy sportu, a gdy boom przejdzie to większość powraca do narzekania na polską piłkę, ja z miłości do fooballu polskiej ligi nie oglądam :D

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
deidrannarulez
Post : 16 mar 2010 13:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Media jeszcze podsycają nastroje, wystarczy, że raz komuś coś nie wyjdzie i już po nim jeżdżą... Tak samo z Małyszem, już nie raz Bartosz Heller pytał się, "dlaczego tak słabo"... Przez takie teksty ludzie po prostu się dołują, dopiero kiedy przyjdzie forma mogą odetchnąć z ulgą, że nikt się nie będzie czepiał. Jak Małysz zdobył ostatnio srebro, to już się gdzieś pojawiło pytanie "dlaczego nie złoto". :D

A na dodatek sędziowie robią co chcą i wykorzystują swoje prawa do pomagania jednym i utrudniania drugim... W Oslo to to był po prostu skandal... Myślą, że jak obniżą albo podwyższą belkę i odejmą albo dodadzą punkty to będzie wszystko w porządku... Nie jest w porządku, szczególnie, jeżeli Walter Hoffer przytrzymuje Małysza na belce, kiedy wiatr mieści się w wyznaczonym korytarzu. A wiecie, dlaczego w pierwszej serii był dopiero 13? I stanowczo mówię dopiero, nie przyjmuję takiej postawy o której wcześniej pisałem, że kibic liczy na nie wiadomo co, tylko w porównaniu z jego możliwościami to było to dalekie miejsce; po prostu zepsuli mu cały konkurs. :wall:

Kiedy Małysz usiadł na belce, miał obniżony rozbieg, bo wiatr był silny, pod narty. Tylko, że na wiatromierzu zauważyłem, że wiatr nagle ustał, wtedy puścili Małysza, a z transmisji znikł wiatromierz. A wtedy wiatr się odwrócił i Polak miał podwójnie utrudnione zadanie. :crazy: Po prostu zepsuli mu konkurs, bo dopiero w drugiej serii puścili ich w równych warunkach i Małysz pokazał, co potrafi... Wskoczył na drugie miejsce bo jest dobry, już nawet szkoda myśleć, co działoby się, gdyby w pierwszej serii... Ach... Znokautowałby ich. :/


Ale czasami trafi się normalny dziennikarz. Małysz prawie się popłakał, jak Tomasz Zimoch gratulował mu jeszcze w Vancouver za srebro nic nie wspominając o nadziei na złoto, o którym wszyscy trąbili... Oby więcej takich... :)

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna


cron