Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 538 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna

Jaka muzyke lubisz najbardziej?
Pop 1%  1%  [ 1 ]
Rock 31%  31%  [ 32 ]
Techno 8%  8%  [ 8 ]
Metal 28%  28%  [ 29 ]
Jazz\Blues 6%  6%  [ 6 ]
Muzyka klasyczna 3%  3%  [ 3 ]
Rap\hip hop 7%  7%  [ 7 ]
Wszystko po troche 17%  17%  [ 17 ]
Liczba głosów : 103
Autor Wiadomość
djt
Post : 27 mar 2007 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Heh, musiałem na to forum w końcu zajrzeć :-).

Ja z kolei nie przepadam szczególnie za rockiem i jego odmianami, jedynym sentymentem (z czasów licealnych) darzę Queen i Pink Floyd.

Czego zatem słucham:

- różnego rodzaju muzyki elektronicznej (instrumentalnej) polskiej i zagranicznej; najbardziej znani - M. Biliński, W. Komendarek, T. Ostrowski, K. Kucz, Kayanis, Medusa, Jarre, Vangelis, Tangerin Dream i wielu innych, bardziej egzotycznych twórców :-),

- elektronicznej muzyki nurtu dance (italo-disco, spacesynth), najbardziej znani - Koto, Laserdance, Cyber People, Proxyon, Macrocosm, Protonic Storm i wielu innych równie egzotycznych i z reguły niekomercyjnych muzyków,

- muzyki tzw. sceny komputerowej (trudno tu wymienić ulubionych, jest ich zbyt dużo)

- muzyki operowej i klasycznej (G. Rossini, P. Czajkowski, J. Strauss).

Na marginesie dodam mało znany fakt, że najwięcej aktywnych kompozytorów ulubionego przeze mnie nurtu spacesynth pochodzi w zasadzie z dwóch krajów: Finlandii i... Polski :-D Nasz kraj od kilku lat jest nieoficjalną potęgą w tej dziedzinie, a to z tego między innymi względu, że jeden z naszych rodaków w Wielkiej Brytanii jest właścicielem studia nagraniowego, specjalizującego się w wydawaniu tego właśnie gatunku muzyki.

Pozdrowienia.


*
 
nemrod
Post : 04 kwie 2007 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ostatnio zasłuchuje się w radiowej "Trójce" i IMO jest to jedyne radio, jakiego warto słuchać. Nie mówię o tych internetowych, bo się nie orientuje, ale jeśli chodzi o Trójkę, to każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oprócz tego, że nie ma tam 30 utworów na krzyż zapętlonych w nieskończoność, jak to jest w RMF FM, czy w zetce, to dziennikarze są wyśmienici i znają się na swojej robocie. Repertuar jaki tam jeszt prezentowany jest niezwykle szeroki. Poprzez pop (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) ), jazz, blues, elektronikę, stare przeboje, alternatywę, muzykę elektroniczną, gotyk do lokalnej muzyki z północno-zachodniej Mongolii (!). Przy czym komentarze dziennikarzy do muzyki, czy wykonawców są wyśmienite i IMO słuchanie tej stacji to prawdziwa lekcja muzyki. :one:
Dla mnie ta stacja ubogaca i uszlachetnia, bo myślę, że nie ma się co ograniczać do jednego tylko rodzaju muzyki i warto rozwijać skrzydła.
Wszelkim fanom Muzyki Wogóle gorąco polecam :faja:

_________________
.


*
 
Len
Post : 04 kwie 2007 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A wie ktoś może jak nazywa się kawałek w reklamie Warki? Pamiętam, że zespół który to nagrał pochodzi, o ile dobrze pamiętam, z Litwy i występował na zeszłym Sopockim festiwalu.


*
  WWW
lukasamd
Post : 04 kwie 2007 17:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Brainstorm - Thunder Without Rain

Służę uprzejmie xD


*
  WWW
Gość
Post : 04 kwie 2007 18:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem


Ja nie wiedziałem, ale fakt zupełnie niezły kawałek:-).


*
 
XBARTEKX
Post : 04 cze 2007 19:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Jeśli o mnie chodzi to obstaje za coś pomiędzy ROCK i Metal

Korn
Rammstein
System of a down

NO I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:
Maciek z klanu-Co sie stao :D
I większość piosenek zespołu Radio Chlew & Żiżej skwarka :D.


*
  WWW
Popuś
Post : 06 sie 2007 10:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


djt pisze:
różnego rodzaju muzyki elektronicznej (instrumentalnej) polskiej i zagranicznej; najbardziej znani - M. Biliński, W. Komendarek, T. Ostrowski, K. Kucz, Kayanis, Medusa, Jarre, Vangelis, Tangerin Dream i wielu innych, bardziej egzotycznych twórców

Eh... Bilińskiego mam dwie kasety (jeszcze przez ojca kupowane daaaawno temu) i obie zjechałem totalnie, już prawie nie da się ich sluchać. "Ucieczka do tropiku" to prawdziwy miodzio, uwielbiam ten albumik. Kiedys chciałem go sobie z neta zaciąganąć (mogę - mam oryginalna kasetę, ale już zniszczoną), lecz niesety nie mogłem znaleźć nigdzie żywego torrenta. Komendarek - mam tylko "Powrót z materii międzygwiazdowej" również zjechane jak Biliński...
Vangelis i Jarre tych panów mam prawie cale, legalne (zwłąszcza tego pierwszego) dyskografie - głównei w formie kasetowej ;) Tutaj na szczęscie nie było problemu ze ściągnięciem ich i internetu, bo taśmy już się rwały niektóre ;)
To tyle na ten temat....

Uzupełniając mojego pierwszego posta >
http://www.lastfm.pl/user/Popus_BF
dodam, że ostatnio strasznie wzięło mnie na royjską kapelę Дом Кукол, której możecie legalnie posłuchać (i ściągnać piosenki) TUTAJ (klikacie na okładkę albumu i dalej macie odtwarzacz) Polecam ;)


*
  WWW
djt
Post : 06 sie 2007 23:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
Eh... Bilińskiego mam dwie kasety (jeszcze przez ojca kupowane daaaawno temu)


Mam całą dyskografię (mc/cd + backupy mp3) i niektóre nagrania koncertowe (zarejestrowane tylko na kasetach)

Cytuj:
"Ucieczka do tropiku" to prawdziwy miodzio, uwielbiam ten albumik. Kiedys chciałem go sobie z neta zaciąganąć (mogę - mam oryginalna kasetę, ale już zniszczoną), lecz niesety nie mogłem znaleźć nigdzie żywego torrenta


Pociesz się, że to biały kruk w necie - na żadnej platformie p2p tego nie ma, co najwyżej znajdziesz "Przyjaciela wesołego diabła" :-).

Cytuj:
Komendarek - mam tylko "Powrót z materii międzygwiazdowej" również zjechane jak Biliński...


2 kasety + 2 winyle, ale dalej nie szukałem, wolę jednak coś mniej skomplikowanego melodycznie :-).
A... wiesz, że na koncertach rzucał w ludzi różnymi rzeczami? Facet tak się wczuwał, że niejeden fan od niego np. krzesłem oberwał :-) - tu mała próbka jego możliwości :-)
No i jest potomkiem samego Michała Kleofasa Ogińskiego (maturzyści powinni wiedzieć o kogo chodzi)...

Pozdrowienia.


*
 
Lemur
Post : 07 sie 2007 14:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


djt pisze:
Ucieczka do tropiku" to prawdziwy miodzio, uwielbiam ten albumik. Kiedys chciałem go sobie z neta zaciąganąć (mogę - mam oryginalna kasetę, ale już zniszczoną), lecz niesety nie mogłem znaleźć nigdzie żywego torrenta


Pociesz się, że to biały kruk w necie - na żadnej platformie p2p tego nie ma, co najwyżej znajdziesz "Przyjaciela wesołego diabła" :-) .


Znajdziesz, wystarczy dobrze poszukać :okulary:

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
lukasamd
Post : 07 wrz 2007 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A ja zahaczyłem ostatnio na Wikipedię do hasła Jarre i oto co znalazłem:

"Występy cieszą się wielką popularnością i Jarre kilkakrotnie ustanawiał nowe rekordy Guinnessa jeśli chodzi o liczbę widzów. Na koncert w Moskwie w 1997 przybyło aż 3,5 miliona ludzi."

3 500 000 typa.... OMG, fragment koncertu:

https://www.youtube.com/watch?v=2V3nP-pdcZU


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 07 wrz 2007 19:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Ja ostatnio do swojej playlisty dołączyłem kochany przez wielu Linkin Park ^^"


*
  WWW
Rhey
Post : 30 wrz 2007 23:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 18
  • Dołączył: 05.09.2007


Ja mogę słuchać wszystkiego poza techno i hip-hopem (czy tam rapem jest miedzy tym jakaś różnica?) a ostatnio na okrągło słucham 3 płyt soundtracku z Black Hawk Dawn, Płyty Korna: MTV Unplugged i P.O.D. - Payable on Death.


*
 
vai1987
Post : 08 lis 2007 17:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


Jesli o mnie chodzi to :
Metal w jakiejkolwiek postaci
Rock instrumentalny - najlepiej z duzą iloscią gitar
Muzyka klasyczny : Vivaldi, Mozart

_________________
You never know


*
 
nemrod
Post : 10 lis 2007 07:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


vai1987 pisze:
Metal w jakiejkolwiek postaci


Hm. Ciekawe :> . A co na przyklad?? BM i DM tez preferujesz? :kosci:

_________________
.


*
 
QbasH
Post : 13 gru 2007 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 15
  • Dołączył: 11.12.2007


Ja osobiscie jestem dj'em wiec gram co lubie słucham co lubie i gram co ludzie lubią przez to jestem na "bierząco" z nowymi nutkami :) Jeśli chodzi o to czego słucham w domu to dobry trance, hause, pop, dance. Jeśli chodzi o klub to R&B, dance i troszkie hause'u.
Szczerze to ankieta nie za bardzo przypadła mi do gustu, musiałbym zaznaczyć Techno, ale trchno jest całkiem inną muzyką niż np trance... Techno jest gatunkiem tak jak hause trance kiedyś słyszalem pare kawałków i jest to wg. mnie "chłosta" nic tylko walenie basu...
Troche ta ankieta zbyt ogólna:)
Ps. nie jedżcie po mnie że sie znawca muzyki znalazł :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna