Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
JollY_BeAsT
Post : 11 mar 2013 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 42
  • Dołączył: 09.11.2011
  • Skąd: Warszawa teraz Olsztyn potem może Tokyo


Bo ja wiem byle by te odznaki nie powodowały zbytniego oczopląsu pod względem kolorystycznym ... Jestem za można by było poznać czy ktoś jest grafikiem , animatorem , itp ...

_________________
Moje nogi są jak SKS tactical , próba zrobienia z antyka AR LKM . Ciągle się zacina i wymaga ciągłej uwagi . Ale walczę dalej aby żyć ...


*
 
micand1989
Post : 11 mar 2013 23:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Tutaj jest temat gdzie macie przykłady
http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... Post188455

Przykłady na nasze forum:

*Lider adminów
*Admin
*Redaktor naczelny
*Redaktor
*Lider Moderów
*Moder
*Rusznikarz
*Inżynier
*Ekspert od kodu źródłowego
*Kadrowiec
*Saper
*Ekspert broni białej
*Obserwator
*Stały bywalec
*Dyżurny odpowiadacz
*Grafik
*Animator

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 12 mar 2013 17:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No ale przecież są rangi automatycznie przydzielane od ilości postów.


*
  WWW
micand1989
Post : 12 mar 2013 17:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukasamd pisze:
No ale przecież są rangi automatycznie przydzielane od ilości postów.

Ale ranga nie odpowiada specjalności. Moderatorzy nie są tylko generałami, redaktorzy to samo...

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 12 mar 2013 18:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Jestem przeciw. Z doświadczenia na różnych forach wnioskuję, że rozbudowane rangi tylko sprzyjają neokidom piszącym i działającym tylko dla tytułu i wątpliwego uznania. Takie rzeczy to tylko dodatek do treści portalu i nie ma co się wgłębiać w przesadną rozbudowę. Na marginesie - kto by tego pilnował? Współczuję moderom, jeśli to by weszło w życie ;)


*
 
micand1989
Post : 12 mar 2013 20:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


M'cin pisze:
Jestem przeciw. Z doświadczenia na różnych forach wnioskuję, że rozbudowane rangi tylko sprzyjają neokidom piszącym i działającym tylko dla tytułu i wątpliwego uznania.

To lepiej jak tydzień czy dwa wogóle nikt nie pisze? Nawet jakieś pierdoły w HydeParku są lepsze niż bezczynność. Jak dyskusje nie są prowadzone systematycznie to użytkownicy rzadziej wchodzą na forum, tematy "umierają", ludzie odgrzewają stare kotlety po roku, forum upada z braku aktywności....bo nikt nic nie pisze.
A już tak się zaczyna na tym forum... :/ Poruszany temat dopiero jak wchodzi "pierwszo-postowicz", a tak to tygodniowa padaka.

M'cin pisze:
Takie rzeczy to tylko dodatek do treści portalu i nie ma co się wgłębiać w przesadną rozbudowę.

Przesadną rozbudowę? Proste i symboliczne....

M'cin pisze:
Na marginesie - kto by tego pilnował? Współczuję moderom, jeśli to by weszło w życie ;)

Kto?
Liderzy grup, Administratorzy, Redakcja, Współpracownicy...a nie tylko @lukasamd.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 12 mar 2013 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Tak. Zdecydowanie lepiej żeby nie było nic niż bzdury tylko dla nabicia postów. Naprawdę uważasz, że stare forumowe wygi będą ciupać w klawiaturę dla rangi? Bo nie wiem jak inaczej miałoby to się przyczynić do wzrostu aktywności na forum?
Na marginesie, lepiej nie poruszaj tematu "Ómierania forów" w mojej obecności, działa to na mnie jak płachta na byka. Na każdym portalu, na którym jestem aktywny, głoszono po kilka razy upadek, tutaj też. I nic. A nawet jak upadnie, to co? Forum jest dobrowolne, żeby sobie ludzie mogli popisać na interesujące ich tematy, nie ma przymusu, żeby się tym zajmowali kiedy nie mają ochoty, to nie taśma produkcyjna, żeby wyrabiać normę wiadomości.
Proste i symboliczne? Kilkanaście rang wyznaczanych przez ileśtam osób na zasadzie "bo mi się wydaje"? Czy może wolisz dokładną rozpiskę i specyfikację awansów, z której przydzielający będą rozliczani? Aktualnie rangi robią się same, a jak ktoś dołącza/opuszcza grupę, to przy dobrym silniku forum (a tu się raczej dba o sprawy techniczne) to jest to kilka sekund, a takie sprawy zdarzają się sporadycznie.


*
 
micand1989
Post : 12 mar 2013 22:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


M'cin pisze:
Zdecydowanie lepiej żeby nie było nic niż bzdury tylko dla nabicia postów. Naprawdę uważasz, że stare forumowe wygi będą ciupać w klawiaturę dla rangi? Bo nie wiem jak inaczej miałoby to się przyczynić do wzrostu aktywności na forum?

No i już pozamieniałeś. Ja pisałem o pierdołach w HydeParku (które nie są liczone w postach) a ty już o bzdurach którymi nabijają posty.

Forumowe wygi = generalicja i wszyscy powyżej porucznika?
Oni nie muszą bo są od samego początku na tym forum i już co mieli napisać to napisali. Tematy związane z oficjalnymi wersjami JA według mojej oceny zostały informacyjnie wyczerpane.

Wzrost aktywności poprzez poruszanie innych tematów był 2 lata temu, jak na to forum wszedłem pierwszy raz. Był Bar Braci Santos, humor i wymiana informacji.

M'cin pisze:
lepiej nie poruszaj tematu "Ómierania forów" w mojej obecności, działa to na mnie jak płachta na byka.

A na mnie ortografia działa jak płachta na byka!!! Pisanie specjalnie wbrew ortografii...nie zamierzam się domyślać o co Ci chodzi.

No i z pomysłu na rozwój forum wyszła kłotnia...a szkoda. Może ktoś inny się jeszcze wypowie? Może nie wszyscy myślą jak M'cin?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 12 mar 2013 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Pisanie specjalnie wbrew ortografii...nie zamierzam się domyślać o co Ci chodzi.

Moim zdaniem chodzi o to, że odkąd tu jestem, to forum częściej umiera, niż ja jem ciepłe posiłki ;)

A tak poważnie, to co jakiś czas mamy zmianę aktywności, raz w górę, raz w dół.
Starzy bywalcy mniej się tym przejmują, bo zwiastowano przy nich upadek forum więcej razy niż koniec świata, a forum jest, i nie ma się źle.
Fakt, że nie gadamy o głupotach, i nie robimy konkursów ze screenami z filmów, ale za to rozwijacie scenę JA.


Jeśli zaś chodzi o odznaki sprawnego skauta, to jestem przeciwny.
Jeżeli ktoś ma szanować moją opinię, to dlatego, że ta opinia brzmi choć odrobinę sensownie, a nie dlatego że mam doczepiony guzik z napisem "król i królowa sera"
Te guziczki IMHO sprzyjają tylko wprowadzaniu autorytarnej atmosfery.

Aby dać przykład autorytarnej atmosfery: wlazłem ostatnio na rzekomo liberalizujące forum, gdzie zaprezentowałem poglądy nieco bardziej liberalne od tamtejszych, ichniejsze "stare wygi" zastosowały wobec mnie następujące ruchy:
-Oskarżanie o obrażanie ludzi (podczas gdy moja wypowiedź była bardzo umiarkowana i grzeczna).
-Oskarżanie o bezczynność
-Oskarżanie o chorobę psychiczną
-Klasyfikowanie jako kandydata do poddania eutanazji (sic!)
-Selektywne opaczne interpretowanie argumentów celem ośmieszenia mojej osoby
-Niereagowanie na jakiekolwiek sprostowania, niereagowanie na argumenty, które nie mogły być wykorzystane do ośmieszenia mojej osoby
-Przyznanie się do świadomego podjęcia powyższych kroków, ponieważ moje poglądy ze względu na zbyt liberalny (sic!) charakter zagrażały (sic!) rzekomo liberalizującej polityce forum.

Pamiętajmy, że racja nie bierze się ze stażu, tylko zwyczajnie z siebie samej, a fora o wymiarze JACenter mają ten urok, że wszyscy się szybko poznajemy, i nie potrzebujemy gwiazdek zdolnego ucznia.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 12 mar 2013 23:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Czyli chcesz rozruszać forum, ale tak żeby było rozruszane nie tylko przez początkujących, ale też przez stałych użytkowników, którzy już napisali, co mieli napisać, więc wyczerpali tematy związane z JA2, a dodając więcej rang zachęcić do aktywności, w tym pisania pierdół w hyde parku, który by na te rangi nie wpływał? ;) Poza tym ja tam żadnej kłótni nie widzę, palce trzymam z dala od caps locka.
Po prostu moim zdaniem fora trzymają się dzięki tym paru ludziom, którzy uzależnili się od włączania strony przynajmniej raz dziennie, a reszta i tak zrobi co ma zrobić i zniknie. Bo albo ma coś do napisania, albo nie, i co tu zmienią rangi.

Stridingshadow pisze:
-Klasyfikowanie jako kandydata do poddania eutanazji (sic!)


To po ile oni mieli lat? 15? :P


*
 
Wigen
Post : 13 mar 2013 00:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Stridingshadow pisze:
Aby dać przykład autorytarnej atmosfery: wlazłem ostatnio na rzekomo liberalizujące forum, gdzie zaprezentowałem poglądy nieco bardziej liberalne od tamtejszych, ichniejsze "stare wygi" zastosowały wobec mnie następujące ruchy:


Gdzie? Kiedy? O której?

A tak poważnie to daj linka :D


*
 
Killer Kira
Post : 13 mar 2013 01:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 02.01.2011
  • Skąd: Tixa


M'cin pisze:
Po prostu moim zdaniem fora trzymają się dzięki tym paru ludziom, którzy uzależnili się od włączania strony przynajmniej raz dziennie, a reszta i tak zrobi co ma zrobić i zniknie. Bo albo ma coś do napisania, albo nie, i co tu zmienią rangi.


Ja wchodzę nieregularnie ale też trzymam. No weź nie dyskryminuj :( skąd wiesz, że taka gwiazdeczka nie zmotywuje mnie do bardziej wylewnego dzielenia spostrzeżeniami :>

No i bez stresu ludzie... jeśli już, to rangi mogłyby być bardziej konkretne, mniejsze graficznie i w mniejszej ilości.

... a tematy JA2 są niewyczerpane. Wciąż nowe modyfikacje, problemy... i stare, które jeszcze czekają na rozwiązanie. Zabawa w Hyde Parku też nie jest niczym złym. Z tego co widzę mowa była o "umieraniu tematów" i zastoju forum - czemuż to wzbudza taki bulwers? Faktem jest, że rok temu więcej się działo...
Podkreślam - to wszystko moja subiektywna opinia.


*
 
Stridingshadow
Post : 13 mar 2013 06:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
To po ile oni mieli lat? 15?

Dwadzieścia parę-trzydzieści parę, dorośli "odpowiedzialni" obywatele.

Wigen pisze:
A tak poważnie to daj linka

Jedna poślednia grupa lajkowa na fejsie, tzw. towarzystwo wzajemnej adoracji pt. "myślisz trochę inaczej, you're out".
Dodam że większość powyższego spotkała mnie od adminów :D

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 13 mar 2013 09:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Towarzystwo przyjaciół eugeniki? :D


*
 
Perry
Post : 13 mar 2013 11:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Stridingshadow pisze:
Aby dać przykład autorytarnej atmosfery: wlazłem ostatnio na rzekomo liberalizujące forum, gdzie zaprezentowałem poglądy nieco bardziej liberalne od tamtejszych, ichniejsze "stare wygi" zastosowały wobec mnie następujące ruchy:
-Oskarżanie o obrażanie ludzi (podczas gdy moja wypowiedź była bardzo umiarkowana i grzeczna).
-Oskarżanie o bezczynność
-Oskarżanie o chorobę psychiczną
-Klasyfikowanie jako kandydata do poddania eutanazji (sic!)
-Selektywne opaczne interpretowanie argumentów celem ośmieszenia mojej osoby
-Niereagowanie na jakiekolwiek sprostowania, niereagowanie na argumenty, które nie mogły być wykorzystane do ośmieszenia mojej osoby
-Przyznanie się do świadomego podjęcia powyższych kroków, ponieważ moje poglądy ze względu na zbyt liberalny (sic!) charakter zagrażały (sic!) rzekomo liberalizującej polityce forum.


No to podobne zachowanie spotkalem na naszym forum udzielajac sie w jakze nieslawnym, temacie "Polityka". Gzie dostalem bana za wyrazenie pogladu w tym temacie. Najsmieszniejsze w tym wszytskim jest to, ze trzema prostymi slowami zburzylem porzadek i przerwalem dyskusje toczaca sie latami (bodajze 70 stron) wiecznych "ja mam racje".. I jeszcze na koniec zaczucono mi, ze nie pisze na temat..
Rezczywiscie dla kogos kto nie umie czytac miedzy wierszami, moglo sie wydawac ze jest to post nie na temat. Nistety nic bardziej mylnego.. Bylo na temat i trafilem w samo sedno.. Po tej sytuacji temat "polityka" zostal zamkniety, czy nawet usuniety, a ja mialem zakaz wjazdu na forum przez miesiac czasu..Szczerze mowiac administrator zadnej krzywdy mi tym nie urzadzil, bo bez forum da sie zyc tym bardziej ze zwiazane jest z gra, w ktora gram od lat i malo mnie juz moze zaskoczyc jesli chodzi o newsy w jej temacie..

Ale tak mialem satysfakcje i ubaw po pachy.. ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5  Następna