Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3
Autor Wiadomość
micand1989
Post : 09 lut 2011 23:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


White pisze:
Mam nadzieję, że kolega Micand nie nawiązuje do moich postów?


nie, nie
Ogólnie pisałem. Nie lubie wypominać, chyba że muszę.

A i tak z innej beczki:
proszę nie piszcie koledzy i koleżanki mojego nick-u z dużej litery, bo to nie jest żadne imię ani nazwa własna żeby ją pisać z dużej litery. Nie jestem królem żeby mnie tak pisać :D


A jakby Shadow miał poprawiać każdy niepoprawnie napisany post, to by mu chyba palce odpadły :) . Chwała mu za to, że jak narazie nie sypie warn-ami ani ban-ami. Dziękuje i pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 09 lut 2011 23:26 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 09 lut 2011 23:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Chwała mu za to, że jak narazie nie sypie warn-ami ani ban-ami. Dziękuje i pozdrawiam.

Nie lubię pochlebstw :P

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 09 lut 2011 23:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@White:
Przede wszystkim, gdybyśmy sztywno trzymali się regulaminu, warny sypałyby się co chwila. Jesteśmy naprawdę liberalni i to, że Stridingshadow w końcu zaczął wytykać Twoje błędy to nic złego i możesz się cieszyć, że nie było warna tylko taka reprymenda publiczna. W tym wypadku problem faktycznie nie istnieje, bo jak już pisałem, cywilizowane przeglądarki zawierają słowniki i podkreślanie błędów. Jeżeli komuś nie chce się najechać i błąd poprawić, no to niestety nic na to nie poradzimy (to się tyczy takich sytuacji w ogóle, nie odbieraj tego jako aluzji do Ciebie).

Jako administracja mamy dwa wyjścia: albo utrzymać odpowiedni poziom forum, albo zamienić go na zbiór strzępków informacyjnych pisanych w tragiczny sposób, jakim są np. portale społecznościowe. Obecnie nie ma tu wielkiego ruchu i sytuacja ta mi się nie podoba o czym wielokrotnie dawałem znać, ale to nie znaczy, że będziemy podchodzić do takich spraw jeszcze liberalniej. Gdyby się okazało, że wszyscy zaczną w internecie pisać całkowicie nie zważając na zasady ortografii i interpunkcji, to wbrew pozorom wcale nie postanowiłbym dostosować się do takiej bezmyślnej masy. Wolałbym, aby na forum było chociażby tylko 2-3 aktywnych użytkowników, ale za to na odpowiednim poziomie, moda nas nie interesuje.



Aby nie było niedomówień, regulamin zostanie wzbogacony o zapis dotyczący restrykcyjnego podejścia do zasad pisowni, oraz o fakcie istnienia przeglądarek z obsługą sprawdzania pisowni. Oczywiście bez obaw, nie będziemy napastować Was za jakiekolwiek błędy, bo i my nie piszemy idealnie, ale osoby, którym nie chce się minimalnie wysilić powinny przygotować się na takie właśnie reprymendy, lub też nauczyć poprawnie pisać.



Stridingshadow pisze:
Na prawdę nie mam interesu w tym, żeby na siłę kogokolwiek do czegokolwiek przekonać.


Poprawnie jest "naprawdę" :P


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 09 lut 2011 23:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lukasamd pisze:
Poprawnie jest "naprawdę" :P

Fakt, zazwyczaj piszę poprawnie, ale jestem trochę padnięty.

_________________
Obrazek


*
 
White
Post : 09 lut 2011 23:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 29.12.2010


aszek pisze:
Jak sądzę, tamten wątek by o falloucie, a przerodził się Wam w epopeje narodową na temat ortografii. W ten sposób robi się burdel, bo człowiek wchodzi sobie w wątek A a zamiast o A czyta o pierdolencjach o Z - mysz sama jedzie nacisnąć 'zamknij zakładkę'.

W sumie fakt, nikogo nie interesuje nasze spięcie. Ale akurat to moderatorzy mogą szybko naprawić. ;)

Stridingshadow pisze:
Nieprawda, powiedziałem, że fraza 'nadgorliwość gorsza od faszyzmu' jest typową wymówką dla nierobów i leserów (m.in dlatego że zawsze można to powiedzieć, żeby wytłumaczyć sobie brak odpowiedzialności/zaangażowania w danej kwestii).
Wiesz ja tak naprawdę myślę. Uważam, że każde bezrefleksyjne stosowanie się do jakiś "reguł" czyni więcej złego niż dobrego. Przykład znajdziesz w przypadku stosowania prawa, bo prawo jest niedoskonałe. A skoro wg Ciebie to jest wymówka dla wyżej wymienionych to uznałem, że słowa są skierowane do Mnie.

Z tym nie z czasownikami masz niestety racje, dopiero teraz widzę, że zrobiłem z błędu regułę i go często popełniam.

Stridingshadow pisze:
Przyznam, że zirytowała mnie Twoja odpowiedź, ponieważ pomimo wszelkich starań żebyś nie odebrał tego ofensywnie, spotkałem się z Twoim lekceważeniem.

Wiesz, nikt nie lubi być na pouczany na forum publicznym. Jak chcesz skrytykować np. podwładnego to nigdy nie robisz tego przy wszystkich, tylko w cztery oczy. Chyba, że chcesz mu dowalić, albo pochwalić to wtedy na forum. Dlatego proponuje ci korzystać z PW, bo wtedy Ty przekażesz swoja wiadomość, a odbiorca nie zareaguje negatywnie.

micand1989 pisze:
proszę nie piszcie koledzy i koleżanki mojego nick-u z dużej litery, bo to nie jest żadne imię ani nazwa własna żeby ją pisać z dużej litery. Nie jestem królem żeby mnie tak pisać :D

Hmm zawsze mi się wydawało, że ksywki piszemy z dużej litery z samego szacunku do rozmówcy, a nie jego pochodzenia. Ale jeśli tak chcesz to się dostosuję. :D

Swoją drogą spójrzcie na komizm sytuacji, kiedy zaczynamy roztrząsać nie co kto napisał ale jak. Przestrzeganie regulaminu jest istotne, ale jak dojdziemy do sytuacji, że użytkownicy nie będą pisać ze strachu, że popełnią błąd to idea forum jest martwa. I w tym kontekście nadgorliwość byłaby gorsza od faszyzmu.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 10 lut 2011 00:05 przez White, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Wigen
Post : 10 lut 2011 00:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


White pisze:
Bynajmniej nie mam pretensji do Stridingshadow'a o ortografię.


Tak gwoli ścisłości. Bynajmniej to nie przynajmniej :P

Stridingshadow pisze:
Tutaj akurat prawidłowo wykorzystano termin 'bynajmniej' :P


Słuszna uwaga. Inaczej by było jakby napisał samo "bynajmniej" bez nie.


Ostatnio zmieniony 10 lut 2011 00:27 przez Wigen, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 10 lut 2011 00:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


White pisze:
Wiesz, nikt nie lubi być na pouczany na forum publicznym.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale skoro to, do czego się odnoszę, widzą wszyscy, to dlaczego nie mają widzieć, mojego stosunku do tego?
Ostrzeżenia/pouczenia itd... przyznaje się na tym forum publicznie, nikt nie lubi ich otrzymywać, a my nie lubimy ich udzielać (patrz zdanie o tym, jak byki kolą mnie w oczy).

White pisze:
Jak chcesz skrytykować np. podwładnego to nigdy nie robisz tego przy wszystkich, tylko w cztery oczy. Chyba, że chcesz mu dowalić, albo pochwalić to wtedy na forum.

W przypadkach zawodowych to bardzo zmienna kwestia.
Że tak powiem 'nie ma sztywnej reguły'.

White pisze:
Uważam, że każde bezrefleksyjne stosowanie się do jakiś "reguł" czyni więcej złego niż dobrego.

Ortografia, to ortografia, nad tym nie ma za bardzo co się rozwodzić.
Słownik mówi: "pisze się 'tak', ew. 'tak'" i nie ma dyskusji czy dywagacji.

A ja, nie stosuję się bezrefleksyjnie do reguł, bo jak już mówiłem, miałbym na koncie więcej nadanych banów, niż mam dotąd podziękowań za pomoc (a zbanowałem bodajże parę osób za TOTALNE olewactwo regulaminu ale głównie przez spam).
Ja też mógłbym się obrazić, że porównujesz mnie do faszysty, choć jedyne co zrobiłem, to zwróciłem Ci uwagę co do Twojej ortografii.

White pisze:
A skoro wg Ciebie to jest wymówka dla wyżej wymienionych to uznałem, że słowa są skierowane do Mnie.

Jestem bezpośredni, nie mówiłbym Ci tego w tak pokrętny sposób.

White pisze:
A swoją drogą spójrzcie na komizm sytuacji, kiedy zaczynamy roztrząsać nie co kto napisał ale jak. Przestrzeganie regulaminu jest istotne, ale jak dojdziemy do sytuacji, że użytkownicy nie będą pisać ze strachu, ze popełnią błąd to idea forum jest martwa.

Jakoś nie udało nam się jeszcze nikogo odstraszyć od pisania, z obawy przed popełnieniem jakiegoś babola.
Przecież ja nie wysunąłem co do Ciebie konsekwencji, tylko upomniałem Cię o obowiązku prawidłowego pisania, kiedy zlekceważyłeś moją radę nt. ortografii.

White pisze:
I w tym kontekście nadgorliwość byłaby gorsza od faszyzmu.

Bądź łaskaw, więcej nie stosować tego powiedzenia w mojej obecności, bardzo go nie lubię.
Jest dla mnie przykładem wymówki przed zrobieniem CZEGOKOLWIEK porządnie od początku do końca.
Sam chyba nie rozumiesz tego sformułowania.
Nadgorliwość, to coś więcej niż gorliwość, a sama gorliwość oznaczałaby wlepianie warn'a za każdego byka.
I nie wiem jakim prawem porównujesz coś do faszyzmu.
Faszyści robili różne rzeczy, np rzucali dziećmi o bruk, topili je w gównie, łapali na bagnety, kazali ojcom mordować własne dzieci żeby ocalić resztę rodziny, dopuszczali się masowych mordów, palili wsie, niszczyli całe miasta, prześladowali ludzi za pochodzenie, religię, orientację seksualną czy ułomność fizyczną bądź psychiczną I TAK DALEJ...
Jeżeli nadal uważasz, że to co robię, to nadgorliwość, i że to gorsze od faszyzmu, to przemyśl to ponownie po skonsultowaniu swojej głowy z ceglanym murem, w razie potrzeby powtarzaj do skutku.

Wigen pisze:
Tak gwoli ścisłości. Bynajmniej to nie przynajmniej :P

Tutaj akurat prawidłowo wykorzystano termin 'bynajmniej' :P

_________________
Obrazek


*
 
White
Post : 10 lut 2011 01:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 17
  • Dołączył: 29.12.2010


lukasamd pisze:
Aby nie było niedomowien, regulamin zostanie wzbogacony o zapis dotyczący restrykcyjnego podejścia do zasad pisowni, oraz o fakcie istnienia przeglądarek z obsługa sprawdzania pisowni.

Jestem jak najbardziej za tym, żeby w regulaminie dokładnie okreslic za co użytkownik może zostać ewentualnie ukarany.

Wigen pisze:
White napisał(a):
Bynajmniej nie mam pretensji do Stridingshadow'a o ortografię.
Tak gwoli ścisłości. Bynajmniej to nie przynajmniej :P

Juz myslalem, ze chcesz mnie podpuscic Wigen. :D

Stridingshadow pisze:
Ostrzeżenia/pouczenia itd... przyznaje się na tym forum publicznie, nikt nie lubi ich otrzymywać, a my nie lubimy ich udzielać (patrz zdanie o tym, jak byki kolą mnie w oczy).

Ja ci podpowiedziałem co moglbys zrobic, zeby taka krytyka byla jak najbardziej owocna dla obu stron, jesli niechcesz z tego skorzystac to Twoja sprawa.
Stridingshadow pisze:
Że tak powiem 'nie ma sztywnej reguły'.
Jest. Dobry przelozony nie powinien krytykowac swojego podwladnego w obecnosci osob trzecich - podstawy ZZL sie klaniaja.

Stridingshadow pisze:
Ja też mógłbym się obrazić, że porównujesz mnie do faszysty, choć jedyne co zrobiłem, to zwróciłem Ci uwagę co do Twojej ortografii.
Takie slowo nawet nie padlo w naszej rozmowie. W przeciwienstwie do tamtych. Ale ok, powiedzmy, ze sobie sprawe wyjasnilismy.

Stridingshadow pisze:
White napisał(a):
Uważam, że każde bezrefleksyjne stosowanie się do jakiś "reguł" czyni więcej złego niż dobrego.
Ortografia, to ortografia, nad tym nie ma za bardzo co się rozwodzić.
Słownik mówi: "pisze się 'tak', ew. 'tak'" i nie ma dyskusji czy dywagacji.

Nie mowie o ortografii, tylko o np. interpretowaniu regulaminu albo przepisow prawa.

Stridingshadow pisze:
Bądź łaskaw, więcej nie stosować tego powiedzenia w mojej obecności, bardzo go nie lubię.

Nie widze problemu, zeby nie uzywac tego porownania skoro tak cie irytuje, ale zrob tez cos dla mnie. Zachcowaj komentarze takie jak ten:
Stridingshadow pisze:
Jeżeli nadal uważasz, że to co robię, to nadgorliwość, i że to gorsze od faszyzmu, to przemyśl to ponownie po skonsultowaniu swojej głowy z ceglanym murem, w razie potrzeby powtarzaj do skutku.
dla Siebie. Bo Twoja bezposredniosc az razi.

Stridingshadow jestes moderatorem i to wlasnie od Ciebie oczekiwalbym troche wiecej niz od przecietnego uzytkownika, a nie takich "porad". Takie sformulowanie istnieje w obiegu i jego uzywanie nie oznacza, ze jego uzytkownik w jakikolwiek sposob popiera faszyzm i ze dzieki temu mozna mu zalecic walniecie sie w glowe. Zapewniam Cie.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
momo78
Post : 10 lut 2011 01:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Proponuje dać sobie siana i zakończyć tą dyskusję. Naprawdę.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Stridingshadow
Post : 10 lut 2011 08:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


White pisze:
Jest. Dobry przelozony nie powinien krytykowac swojego podwladnego w obecnosci osob trzecich - podstawy ZZL sie klaniaja.

To zależy od wagi przewinienia, i ewentualnej funkcji dyscyplinarnej rzekomego opieprzu na cały zespół.
W tym wypadku liczyłem na to, że może więcej osób załapie 'nową' regułę ortograficzną.

White pisze:
Bo Twoja bezposredniosc az razi.

A mnie razi Twoja lekkoduszność.
Powiedziałem Ci 'nie' i czasownik osobno, a Ty wyskakujesz z jakimiś porzekadłami o faszyzmie.
Co masz na myśli, to Twoja sprawa, ale to też Twoja sprawa jak inni odbiorą to, co piszesz.
Fraza 'nadgorliwość gorsza od faszyzmu' jest po prostu odarta z jakiegokolwiek trzeźwego spojrzenia na temat, i z racji wagi słowa 'faszyzm', i różnych jego konotacji, powinna wylądować na godnym siebie miejscu, czyli na śmietnisku wymówek dla leserów i nierobów*.

*A gdzie padło takie słowo, w którym nazwałbym Cię leserem lub nierobem?

White pisze:
Takie sformulowanie istnieje w obiegu

W obiegu jest też heroina, GHB, fałszywe dokumenty i nielegalna broń.
Z powyższego wynika, że nie wszystko co jest w obiegu, powinno w nim być.
Dlatego warto się zastanowić co serwujesz sobie, ew. innym.

Zanim dasz ze w żyłę, warto to dogłębnie skonsultować ze ścianą.
Zanim pomożesz dziewczynie na randce pigułą, warto to dogłębnie skonsultować ze ścianą.
Zanim zlecisz podrobienie legitymacji Młodego Skauta, warto to dogłębnie skonsultować ze ścianą.
Zanim kupisz sobie nielegalną klamkę, warto to dogłębnie skonsultować ze ścianą.
Zanim bez głębszej refleksji powtórzysz maksymę z terminem 'faszyzm', który wielu ludziom kojarzy się z największym złem, warto to dogłębnie skonsultować ze ścianą.

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 10 lut 2011 15:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


White pisze:
Jestem jak najbardziej za tym, żeby w regulaminie dokładnie okreslic za co użytkownik może zostać ewentualnie ukarany.

Regulamin ma być prosty i zrozumiały. Gdybyśmy mieli dokładnie określić "co-kto-kiedy-za-co", to (wierz mi) wyszłaby z tego encyklopedia pokrętnych i przesadnie szczegółowych zasad. Mamy kilka punktów i tyle, a decyzja czy je zastosować, czy może dać sobie spokój, leży w kompetencji moderatora.

A w tym temacie tak nabazgraliście, że aż w połowie przestałem czytać :P


*
  WWW
Olinka
Post : 14 lut 2011 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


White pisze:
Wiesz, nikt nie lubi być na pouczany na forum publicznym. Jak chcesz skrytykować np. podwładnego to nigdy nie robisz tego przy wszystkich, tylko w cztery oczy. Chyba, że chcesz mu dowalić, albo pochwalić to wtedy na forum. Dlatego proponuje ci korzystać z PW, bo wtedy Ty przekażesz swoja wiadomość, a odbiorca nie zareaguje negatywnie.
Wiele razy podnosiłam ten problem, bez pozytywnego skutku. Jako mod czy admin nie wyobrażam sobie zwracania uwagi userowi na tego typu rzeczy publicznie. Nie dotyczy łamania regulaminu w kwestiach chamskiego zachowania (które obraża bezpośrednio innego usera), spamu czy wklejania niechcianych linków (to równiez robie na pw chyba, że sytuacja sie powtarza, daje ostrzeżenie i ewentualnie notke na publiku).
Inaczej mówiąc to co moge załatwic z userem na pw załatwiam Tak by nie psuć innym userom zabawy, radości z bycia na forum bo to jest ich forum.
Oczywiscie regulamin jest bardzo ważnym narzędziem ale nie mniej ważne jest to kto i jak go używa.

White pisze:
Swoją drogą spójrzcie na komizm sytuacji, kiedy zaczynamy roztrząsać nie co kto napisał ale jak. Przestrzeganie regulaminu jest istotne, ale jak dojdziemy do sytuacji, że użytkownicy nie będą pisać ze strachu, że popełnią błąd to idea forum jest martwa. I w tym kontekście nadgorliwość byłaby gorsza od faszyzmu.
Może po prostu nikomu tu nie zależy by userzy czuli sie dobrze, bezpiecznie i miło.
Sama miałam przerwe od tego forum.
Złożyło sie kilka rzeczy ale na pewno jedna z nich było to, że zrobiło sie tu mocno niemiło.

Teraz mam chwilkę czasu i sobie czytam i czasami oczy przecieram ze zdziwienia.
Tak, jestem tu zdecydowanie dla Jagged i dla niektórych userów, z którymi dane mi było wymienic fajne posty przez jakies dwa lata z hakiem (???).

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3


cron