Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 20 mar 2007 22:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Chrome
Obrazek
Chrome to pierwsza polska gra FPP z prawdziwego zdarzenia, oczywiście wcześniej było parę innych ale żaden nie nie dorównywał innym grom na światowym poziomie. Chrome to pierwsza gra tak dobrze zrealizowana, która miała naprawdę wielkie szanse na światowy sukces. Gra została stworzona i wydana przez rodzimą firmę Techland, gra została jeszcze stworzona w Ostrowie Wielkopolskim jakby ktoś nie wiedział :D
Przed premierą było naprawdę wielkie zainteresowanie tą grą ze strony graczy i najróżniejszych serwisów polskich jak i zagranicznych. Została wydana 16 czerwca 2003r. z oszałamiającą jak na ten czas grafiką oraz olbrzymimi mapami na których nie byliśmy ograniczeni w żaden sposób, mogliśmy podróżować do woli.
Do tej gry zawsze czułem ogromny sentyment z trzech powodów: 1 - To Polska gra, 2 - Stworzona w moim mieście, 3 - Stworzona przez kuzyna mojego kuzyna. Tak wiec zainteresowany nią byłem od samego początku lecz nie mogłem sobie pozwolić na granie.
Ale gdy już zagrałem... coś wspaniałego, szczególnie ta pierwsza misja, ta trawa poruszająca się na wietrze, do dziś robi to na mnie wrażenie, albo te wielkie odległości gdy się wejdzie wysoko, ta dżungla jej odgłosy i muzyka, naprawdę wspaniałe. Gra ma 3 różne zakończenia, ja ją przeszedłem i jestem z tego bardzo zadowolony, szykuję się do ponownej gry.

Chrome - Strona oficjalna
____________________________________________________________________
Chrome SpecForce
Obrazek

SpecForce to kontynuacja Chroma. Akcja tej gry dzieje się przed wydarzeniami z poprzedniej częsci tak więc jest to spora gratka dla fanów, współpracujemy tutaj z Pointerem - gościem, który później (w poprzedniej części) nas zdradzi. Ale póki co są dobrymi przyjaciółmi, którzy razem wykonują zadania jako komandosi. W tą grę nie grałem choć mam jej oryginał... wygrałem kiedyś w konkursie i do tej pory sprzęt nie pozwala na grę :/ A szkoda bo ta okładka bardzo mnie zachęca, czyż nie jest piękna?
SpecForce ma również świetną muzykę, którą możecie usłyszeć na stronie oficjalnej, zobaczcie.

Chrome SpecForce - Strona oficjalna
____________________________________________________________________
Chrome 2
Obrazek
Sporo tu się ostatnio mówi o Warhound, który chodzi na silniku graficznym Chrome Engine 4 i wykorzystuje wszystkie najnowsze zabawki graficzne dzięki czemu w pełni uzasadnnione są porównania do Crysis.
Chrome 2 to tak naprawdę trzecia częsć serii. Prace nad tą grą rozpoczęto ponad rok temu i od tamtego czasu nie wiele o niej powiedziano. Wiadomo jednak, że nie wcielimy się już w postać Bolta Logana (co jest ciosem dla fanów), teraz będziemy grać kimś zupełnie innym, kimś kto zapłacił najwyższą cenę podczas jednej z operacji i teraz został przywrócony do życia. Może to źle ale ma też swoje plusy - będziemy mogli... zmieniać ciało. Tak, zgadza się, możemy zabić wroga i wykorzystać jego ciało! Ciekaw jestem jak to się sprawdzi na polu walki.
A sama gra ma być cholernie interaktywna - i w pełni się zgadzam, widziałem filmik z E3 na którym 200m robot przewraca drzewa! A 200m dla robota to wcale nie przesada, spójrzcie na screeny, jest ogromny! A jego załatwienie nie będzie takie łatwe gdyż wytwarza własne pole siłowe. Ma być to gra taktyczna i załatwienie takiego robota będzie jednym z wielu zadań, które wymagają myślenia i planowania. Screeny co prawda pochodzą z wczesnej werji gry i na Gry-Online są słabej jakości ale i tak robią wrażenie.
Jak dla mnie ta gra zapowiada się lepiej od Warhounda, gdyż wiem czym jest seria Chrome. Premiera zapowiedziana na ten rok, ale ja w to nie wierzę.

____________________________________________________________________

Podsumowując. Czy ktoś z was grał w jakąś część Chrome? Co sądzicie o tej grze? No i co sądzicie o nadchodzącej drugiej części? Czy ma szanse? Aha, i koniecznie zajrzyjcie na stronę oficjalną Chrome SpecForce, jest wspaniała :)


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Len, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 26 mar 2007 17:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja nie grałem i raczej nie będę grał :P - w stare nie bo nie zdobędę a nowych sprzęt nie pociągnie.

Mimo to sporo kiedyś o grze czytałem i to była pierwsza polska gra FPS z prawdziwego zdarzenia bo poprzednie (no może oprócz Mortyra) były... eee... bez komentarza :)

Na zachodzie była raczej tak-sobie odebrana, może dlatego że pierwsze wersje były strasznie zabugowane.


*
  WWW
Len
Post : 26 mar 2007 18:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Na zachodzie gra przeszła bez echa choć była dobrze zapowiadana. Ale ja sądzę, że to bardziej wina wydawcy - Strategy First, który nie przykładał się wtedy do wydawania zagranicznych gier. Ale jak już jakiś recenzent ją dopadł to bardzo chwalili grafikę.

Pierwsza wersja była bardzo zabugowana i na szczęscie nie miałem nieprzyjemności w nią grać. W najnowszej nie zauważyłem żadnych błędów.

A, że nie zdobędziesz bo stara? Można kupić za 20zł a jak nie to zawsze służą pomocą sklepy internetowe takie jak BitComet :D :D

Dodane 09 kwietnia 2007:
Mam teraz w chacie lepszy komputer więc nareszcie mogłem zrobić porzytek z mojego oryginalnego Chrome SpecForce, który kurzy się na półce od dnia premiery i czeka na lepszy sprzęt :)

Przeszedłem pierwszą misję i... gra jest wspaniała! To naprawdę godny konkurent Chroma, widać, że gra zrobiona z rozmachem. Wszystko bardzo ładnie zrobione i pasujące do siebie. Nie ma w niej takiej grafiki jaka jest w dzisiejszych grach ale dla mnie to dobrze bo nie lubię jak 50 różnych efektów graficznych zasłania mi obraz. W grę naprawdę warto pograć.

Dodane 04 maja 2007:
Na portalu Gry-Online niedawno pojawiła się obszerna zapowiedź gry Chrome 2. Okazuje się, że wspaniała grafika, którą widzimy na screenach to nie wszystko ponieważ gra jest jeszcze na starszej wersji Chrome Engine i dopiero będzie przenoszona na najnowszą!

Zresztą mozna się z niej dowiedzieć znacznie więcej ciekawych informacji. Zapraszam

Chrome 2 - Zapowiedź na Gry-Online


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Len, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Len
Post : 07 cze 2007 00:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie wielu o tym wie ale Chrome 2 obok Warhounda i Wiedźmina to kolejna gra, która ma przeogromne szanse na światowy sukces. Sami zobaczcie na screeny, pochodzą one ze starej wersji silnika Chrome, ale mimo to zobaczcie jaka wspaniała grafika! Najnowszy działa pod DX10, pod tym to dopiero będzie grafika.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 07 cze 2007 12:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Bez powiększania - O FUCK! :D Po powiększeniu - to co przedtem ale x2 :D

Polak potrafi :D


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 07 cze 2007 12:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


A grałem grałem w jedynke. Bardzo fajne a bardzo ;P. Nie ukrywam że jest fajne ;p. Przez neta jest cool.


*
  WWW
AzuR
Post : 07 cze 2007 17:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


Tak. Popatrz na painkillera przykladowo jak sie wybil i zostal uznany za bardzo dobrego fpsa i wiele osob gra w niego poprzez siec, nie tylko polacy. Zobacz, ze polacy wydaja powoli coraz wiecej gier, przykladowo sztandarowy obecnie tytuil CD Projekta, Wiedźmin, ktory zapowiada sie swietnie.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 07 cze 2007 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Że nie wspominając właśnie o Chrome 2 czy Warhound ;)

W sumie jeżeli obie te gry są robione na jednym silniku to nie ma się co dziwić - skoro jedna jest dobra to i druga musi ;)


*
  WWW
Len
Post : 08 cze 2007 10:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Screeny świetne za każdym razem jak je oglądam, a one zostały opublikowane prawie rok temu, wtedy ta grafika robiła jeszcze większe wrażenie a dziś jest na pewno o wiele lepsza. Szkoda tylko, że projekt Chrome 2 nie idzie zbyt szybko, czeka na ukończenie Warhounda.

Jeśli macie dobre łącze to pobierzcie filmik do którego linka podaję niżej. Przedstawia on chodzącego robota (tego wielkiego), widać na nim jak przewraca drzewa a trawa porusza się od wiatru przez niego wywołanego.

http://www.gamershell.com/download_15245.shtml


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Len, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
XBARTEKX
Post : 08 cze 2007 13:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Jak polak chce to potrafi jak to ktoś ujął. Ja pamiętam jak kiedyś tak qmpla kosiłem Max Xatronem na necie że wooohoo :D. No ale nic dziwnego jak on z Tai Nitrona nie miał takiego zasięgu :P.


*
  WWW
Len
Post : 19 lip 2007 14:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Na portalu Gry-Online w informacjach o grze Crysis jako gry podobne podano dwa tytuły: jest to rzecz jasna Far Cry i (tu zdziwienie) Polskie Chrome 2! Bardzo miło, że dostrzegli naszą produkcję, zwykle jest tak, że olewa się "bo polskie" nawet gdy wygladają lepiej.

Graficznie moznaby do tego dodać Warhound ale on jest inny tematycznie. Crysis i Chrome 2 pod tym względem są bardzo podobne, obie gry są takie przyszłościowe, nieznane technologie itp.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6632


*
  WWW
lukasamd
Post : 20 lip 2007 12:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Skoro porównują Chrome do gier typu Crysis to bardzo dobrze o nich świadczy :D Crysis to przecież de'facto już przed premierą najwyższa pólka gier komputerowych (choćby ze względu na dosłownie olbrzymią reklamę).

Zagrałbym sobie ale na bank to będzie DX10 więc... raczej się u mnie nie da, przynajmniej na aktualną specyfikację mojego kompa.


*
  WWW
Len
Post : 20 wrz 2007 16:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Obrazek
Premiera gry zapowiedziana na marzec 2008 roku. Ale nie wierzcie w to, już jakiś czas temu pracownik Techlandu powiedział, że Chrome 2 czeka aż Warhound zostanie ukończony. Wtedy wezmą się pełną parą za "dwójeczkę". Zresztą, to że nie ma szans by gra ukazała się w I kwartale przyszłego roku można zrozumieć bez takich informacji :]


*
  WWW
Sir Kalach
Post : 28 wrz 2007 23:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


U mnie jedynka nie idzie. Ileż czasu sie z nim namęczyłem :/ nawet pisałem do redakcji magazynu z którym ją dostałem.

Rzut prosty do szafki i leży :P

(jakkolwiek jeśli ktoś z was miał jakieś problemy z uruchomieniem gry i udało mu się przez nie przebrnąć z chęcią usłyszę co musieliście zrobić)

HeHe.. A do dwójki to sie trzeba będzie zaopatrzyć w nowiusieńki sprzęt, bo coś czuję że mój GForsek 6600 GT może jej nie pociągnąć. (szkoda że nie da się podpiąć do PS3 klawiatury i myszy xD)
Znów będę się zagryzał na rozdrożach czy naruszać kasę którą odkładam na CBRa


*
 
Len
Post : 28 wrz 2007 23:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hmm... masz grę z CD Action? Ja również i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z tą grą. Jest to jedna z naprawdę nie wielu, która nie wkurzała mnie błędami. Powiedz może dokładniej, co się dzieje? Rozumiem, że gra się instaluje? Włączasz ją i co się dzieje? Wyskakuje jakiś komunikat?

A co do dwójki Chroma. Te screenu są z Chrome Engine 3, który wykorzystywał DirectX 9. Jak pokażą screeny z Chrome Engine 4 wykorzystującego DirectX 10 to dopiero będzie grafika :)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron