Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
Lothar
Post : 28 wrz 2007 23:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk


Len pisze:
Hmm... masz grę z CD Action? Ja również i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z tą grą. Jest to jedna z naprawdę nie wielu, która nie wkurzała mnie błędami.

Wersja z CDA jest chyba spatchowana, bowiem pierwsza wersja rynkowa była niesamowicie napakowana irytującymi bugami :okulary:
Len pisze:
A co do dwójki Chroma. Te screenu są z Chrome Engine 3, który wykorzystywał DirectX 9. Jak pokażą screeny z Chrome Engine 4 wykorzystującego DirectX 10 to dopiero będzie grafika :)
DX10 to ściema :P Ale ktoś okazał się mądry i kochany i tworzy Alky for Games, które pozwoli odpalać gry z DX10 na WinXP oraz na kartach z DX9.0 dodatkowo z... wyższą wydajnością niż oficjalnie na DX10, bez jakiejkolwiek utraty jakości :okulary: Kolejny dowód, że DX10 to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy i nic więcej, tak samo jak Shader Model 4.0 :P Ale cóż poradzić - teraz liczą się pieniądze, a nie gracze...

_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Sir Kalach
Post : 30 wrz 2007 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 60
  • Dołączył: 26.08.2007
  • Skąd: Kraków


Len pisze:
Hmm... masz grę z CD Action? Ja również i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z tą grą. Jest to jedna z naprawdę nie wielu, która nie wkurzała mnie błędami. Powiedz może dokładniej, co się dzieje? Rozumiem, że gra się instaluje? Włączasz ją i co się dzieje? Wyskakuje jakiś komunikat?


Dużo więcej nie powiedzieć nie mogę. Przy próbie włączenia pojawia się nieznany mi błąd i gra nie może się uruchomić. Sporo czasu od ostatniej próby minęło - nie mam szans sobie przypomnieć. Jakkolwiek jeśli ktoś miał jakiś błąd zakładam że będzie to ten sam.

Samą grę mam chyba z Clicka!


*
 
Lothar
Post : 30 wrz 2007 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 14.09.2007
  • Skąd: Gdańsk



_________________
Gry, recenzje, zapowiedzi, kody, poradniki, fora
Dragon Age 2, Dragon Age, Toolset, Poradniki, Fora
Skyrim


*
 
Len
Post : 07 paź 2007 21:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No i nareszcie, przeszedłem do końca Chrome SpecForce. Dwa i pół roku po tym jak przeszedłem podstawowe Chrome i dwa lata po tym jak wygrałem SpecForce w konkursie na nieistniejącej już stronie GryAkcji.com należącej do Koptusa, który mieszka kilka kilometrów ode mnie. W poniższym tekście postaram się przybliżyć Wam tą grę, jest to swego rodzaju mini recenzja.

Zacznę od tego, że jestem zachwycony tą grą. Pamiętam 3 lata temu, gdy pokazano pierwsze screeny, za nimi szły nowe informacje itp. Byłem wtedy zawiedziony, że tak nie wiele zmieniono, oczekiwałem czegoś więcej podobnie jak reszta użytkowników oficjalnego forum Chrome, które już nie istnieje. Jednak dziś już wiem, że to było niepotrzebne narzekanie, które wynikało z tego, że spodziewałem się drugiej części a nie rozszerzenia, które siłą rzeczy musi być gorsze. Ale czy SpecForce jest gorsze od standardowego Chrome? Nie powiedziałbym, nie potrafię powiedzieć, która część jest lepsza. Obu części jestem fanem.

Gra została stworzona na silniku Chrome Engine, który nieznacznie zmieniono od podstawowej wersji. W 2005r. grafika wydawała mi się przestarzała ale, gdy dziś porównuję ją do innych gier z tamtego okresu, dochodzę do wniosku, że nie była wcale zła. Ale, żeby ją w pełni docenić to trzeba zagrać. Powiadam wam, jest naprawdę klimatyczna. W grze dominują barwy brązowe, wszystko wygląda niesamowicie. Szczególnie te ogromne przestrzenie. W jednej z misji chodzimy po małej ścieżce na bardzo wysokiej i stromej górce, przez snajperkę można dostrzec innych snajperów, którzy znajdują się co najmniej kilka kilometrów od nas. A gdy się spojrzy w dół i zobaczy, że jesteśmy dużo ponad palmami, które wcześniej olśniewały nas swoją wysokością - to robi wrażenie. Bardzo dobrze wyglądają bronie i postacie, ale to drugie pod warunkiem, ze mają założony hełm bowiem ich twarze wyglądają strasznie.

Na uwagę zasługuje również muzyka. Jest świetna, tyle powiem. Po prostu nie muszę nic pisać. Jeśli chcecie przekonać się jak brzmi, wejdźcie na stronę http://www.specforce.techland.pl.

Akcja gry rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi nam z pierwszej części. Ten kto w nią grał słyszał zapewne o oddziałach SpecForce w których służył Logan (główny bohater) i Pointer (jego współpracownik i przyjaciel). Tutaj właśnie jesteśmy w szeregach tego oddziału więc walczymy u boku Pointera, który w pierwszej części nas zdradził. Nasi bohaterowie wyruszają na misję wysadzenia czegoś tam, gdy wracają okazuje się, że ktoś nakapował i zniszczono ich pojazd powrotny, zostają uwięzieni na planecie. Co dalej się dzieje nie powiem ale jest naprawdę ciekawie. Zastrzeżenia mam jedynie do długości gry, jest zaledwie 11 misji z czego pierwsze 5 przechodzimy w bardzo krótkim czasie.

Obecnie grę można zakupić w cenie ok 30zł. Czy warto - no ba! Ja jestem wielkim fanem tej gry i na pewno nie raz do niej powrócę. Polak potrafi!

Zalety:
- Muzyka
- Klimat
- Fabuła
- Główny bohater
- Mapy

Wady:
- Mogłaby być dłuższa


*
  WWW
kamil15044
Post : 28 lis 2007 16:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 10
  • Dołączył: 28.11.2007


len masz racje mogla być dluzsza


*
 
Len
Post : 29 lis 2007 12:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No tak ale w sumie czego my oczekiwaliśmy. SpecForce to tylko taka oficjalna samodzielna modyfikacja do podstawowej wersji. Nie wprowadza zbyt wiele nowości, ale to nie znaczy, że jest nieciekawa... wręcz przeciwnie ;)


*
  WWW
momo78
Post : 11 gru 2007 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


"Grałem" w CHROME. Nie podoba mi sie ani troche. Od razu zaznaczam ze nie przeszedłem. Miałem po polsku i głosy są takie sztuczne prawde mówiąc są cienkie. Tak samo jak dzwieki w grze np. jak zrobimy pół kroku w przód leci dźwięk jakby tłum ludzi tędy przehodził. Tak samo odgłosy strzelania dam tu przykład strzelam jeden pocisk z karabinu a głos jest odtwarzany jak cała seria. Brzmi to bardzo śmiesznie.
Zkrytykowałem gierke ale to tylko moja refleksja po pierwszej misji (nawet nie całej) i nie zrozumcie mnie źle ale ta gierka odrzuciła mnie od grania jak mało która, bo jak mam gierke to się staram ją przejść całą ale na tą gierke straciłem ochotę po pierwszej misji.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
nemrod
Post : 12 gru 2007 12:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ja w Chrome bardzo chetnie bym zagral. Pare lat temu byl w CDA, ale niestety zgubilem 1 plyte z 2. Wiem ze teraz kosztuje po prostu grosze, to czemu by nie kupic.

_________________
.


*
 
Len
Post : 12 gru 2007 15:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


momo78 pisze:
Miałem po polsku i głosy są takie sztuczne prawde mówiąc są cienkie.

To samo wrażenie odniosłem gdy grałem pierwszy raz. Ale kiedy teraz słyszę głos Logana... chromania powraca :) Co do głosów postaci pobocznych, nie są one najwyższych lotów, to przyznam, ale bez przesady - JA2UB to to nie jest, na pewno.

momo78 pisze:
Tak samo jak dzwieki w grze np. jak zrobimy pół kroku w przód leci dźwięk jakby tłum ludzi tędy przehodził. Tak samo odgłosy strzelania dam tu przykład strzelam jeden pocisk z karabinu a głos jest odtwarzany jak cała seria. Brzmi to bardzo śmiesznie.

Pierwszy raz słyszę :]


*
  WWW
momo78
Post : 12 gru 2007 16:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Len pisze:
ale bez przesady - JA2UB to to nie jest, na pewno.

tego nie powiedziałem i tak nie jest :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 16 wrz 2008 13:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Obrazek
Click ostatnio szaleje. W zeszłym miesiącu jako pełną wersję dołączona m.in. polską grę Call Of Juarez. W tym miesiącu kolejna gra FPP, ale tym razem rozgrywająca się nie w przeszłości, a w przyszłości. Ponadto, ta gra również pochodzi ze stajni Techlandu a tytuł nosi Chrome: SpecForce. Dodam, że ta gra chyba po raz pierwszy zostaje dodana do czasopisma, a to kosztuje śmieszne 8,50zł. Nawet nie pytajcie czy warto ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=523aV-HJWvM


*
  WWW
Wigen
Post : 16 wrz 2008 14:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Przecież nie od dawna wiadomo że Click jest czasopismem rodem z redakcji CD Action. Mogą więc sobie pozwolić na dodawanie takich hitów. Kto wie może tak jak Chrom'a na coverze Clicka zobaczymy za parę lat także Wiedźmina.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2