Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 08 cze 2007 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


[glow=darkred]Painkiller[/glow]
Tej gry chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na wszelki wypadek to zrobię.
Painkiller to gra polskiego studia People Can Fly, które powstało w dość dziwny sposób. Mianowicie jest to część zespołu Lemon Interactive, nie zgadzali się oni z szefostwem firmy co do jakości ich produktów, nie chcieli tworzyć lipnych gier, które mają za zadanie tylko naściemniać graczom, zarobić i odejść w niepamięć, ta część zespołu odeszła zakładając nową firmę właśnie PCF. I jak się wkrótce okazało to było doskonała decyzja, a to za sprawą Painkillera wydanego w 2004r. Pokazali, że mieli rację, a Lemon Interactive niedługo potem upadł.

Gra została wydana za granicą przez firmę Dreamcatcher. Znana? Oczywiście, że tak! I to między innymi przyczyniło się do ogromnej popularności gry, a w polsce z pewnością niska cena - 19.90zł. Ja może pozwolę sobie skomentować poszczególne części serii:

Painkiller
Podstawowa, pierwsza część serii. Z początku nie lubiłem tej gry, wszędzie o niej nawijali a ja nie lubiałem gier z potworami, kiedy jednak dowiedziałem się, że to polska gra nie mogłem uwieżyć. Natychmiast zdobyłem oryginał zagrałem i... cudo! Gra może się wydawać totalnie bezmyślna ale to nie do końca prawda bo kiedy okrąży nas 50 przeciwników to nie wystarczy na nich lecieć z bronią, trzeba umieć się nią dobrze posługiwać. W grze chodzi cały czas o to samo: rozwalać wrogów. I to jest w niej najlepsze, poza tym ta grafika, muzyka i klimat! Klimat ma nieziemski, jest wspaniały! Chyba jeszcze żadna gra mnie tak nie wciągnęła jak Painkiller. Poza tym w grze mamy 2 różne zakończenia. Polecam!

Painkiller: Battle Out Of Hell
Wydany rok później dodatek do gry. Jest nieco gorszy od pierwszej części ale i tak świetny. Gorszy dlatego, że fabuła zeszła tu na nieco dalszy plan, podczas gdy w pierwszej częsci co chwila były świetne filmiki, które nas jeszcze bardziej motywowały, tutaj są tylko na początku i na końcu gry. Ale za to jakie! Również muzyka uległa zmianom, jest gorsza ale wciąż świetna. Dodatek obowiązkowy.

Painkiller: Black Edition
To właściwie nie kolejna część Painkillera lecz specjalne, kolekcjonerskie wydanie, które leży na półce nad moim monitorem. Pamiętam co ja się nalatałem z tą grą, zwiedziłem każdy sklep w mieście i dopiero w MiniMalu znalazłem ostatnią sztukę. Black Edition został wydany na DVD, zawiera obie części gry, filmiki w wyższej rozdzielczości oraz bonusy takie jak zwiastun Painkillera na Xboksa (o nim poniżej), teledysk zespołu Mech (piosenka Painkiller stworzona dla gry) oraz film "Painkiller: The making of" Czyli jak powstawał Painkiller, jest świetny i warty obejrzenia.

Painkiller: Hell Wars
To jest właśnie ten Painkiller wydany na Xboxa. Jest to właściwie pierwsza część przekonwertowana na xpudełko. Wydano ją latem zeszłego roku, cóż mogę o niej powiedzieć skoro nie grałem :) Bardzo się cieszę, że polacy wreszcie mają sowją grę na tą konsolę.

Painkiller 2 ?
Od jakiegoś czasu w internecie chodziły pogłoski o tym, że People Can Fly tworzy drugą część Painkillera. Niestety firmę Dreamcather wykupił Joowod (strasznie olewatorska firma) i zmienił plany. Painkillera 2 nie będzie tworzyło polskie studio! To ogromna strata, Polska traci najlepszą grę jaką kiedykolwiek stworzyła.


Temat ten utworzyłem bo widze, że sporo osób to grało w tą grę. Co wy o niej sądzicie?


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 cze 2007 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Moim zdaniem to świetna gra - jak się widzi menu, niektóre scenki a nawet ikonki masz wrażenie że zrobili to jacyś... sataniści ;) Na szczęście tak nie jest a my walczymy po tej dobrej stronie.

Osobiście uważam że to jednak z najbardziej bezsensowych gier na świecie ale jest to rzeczywiście jej plus - prostota i czyta akcja, tego czego oczekiwali gracze ;) Nie zgadzam się z Lenem jeżeli chodzi o przeciwników - nawet jeżeli jest ich bardzo dużo to pierwsza broń (Pain) potrafi dosłownie utorować nam drogę przez tłumy ;)

Atutem gry jest także klimat - chora psychicznie fabuła (anioł praktycznie wynajmujący najemnika???) oraz takie elementy jak nazwiska autów gry na nagrobkach w niektórych planszach po prostu wyamiatają :D

Musze wypowiedzieć się o oprawie audiowizualnej i wymaganiach - w podstawce było z tym bardzo dobrze, w dodatku grafa nieco lepsza ale wymagania już o sporo większe. Muzyka i dźwięki to IMO uczta dla uszu ;)

Co do ceny - wcale nie jest ona niższa dlatego że sprzedawane w Polsce. Wersja Painkilerra sprzedawana za 19,99zł była na 2 CD ale... dostawaliśmy filmiki o gorszej jakości i mniejszej rozdzielczości niż na zachodzi oraz kilka utworów mniej... no niestety ale coś za coś.

PS: O Painkilerze 2 nie słyszałem ale z tej informacji wcale się nie cieszę :<


*
  WWW
XBARTEKX
Post : 08 cze 2007 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Grałem w demko :). A co do Jowood to ja nic nie mam. Szkoda że zmieniło plany :). Ale JoWood to porządna firma tak samo jak już upadły Sir Tech :). Przykład dobrej gry jowood?? Gothic 2, Cultures :). Pełno tego :PP


*
  WWW
Len
Post : 09 cze 2007 10:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


O tak, te nagrobki są super. Cholernie duże wrażenie na mnie zrobiły gdy przeczytałem co jest na nich przeczytane, przykład: "Grób Rodziny Celińskich - 1824r." i dalej jest coś popisane ale tego już nie pamiętam. Zazwyczaj producenci olewają takie szczegóły ale to właśnie one tworzą niepowtarzalny klimat.

Muzyka w Painkillerze jest bardzo ciężka, ja nie lubię tego typu... no chyba, że jest to muzyka z Painkillera :D Jest świetna, pasuje do gry.
lukasamd pisze:
Co do ceny - wcale nie jest ona niższa dlatego że sprzedawane w Polsce. Wersja Painkilerra sprzedawana za 19,99zł była na 2 CD ale... dostawaliśmy filmiki o gorszej jakości i mniejszej rozdzielczości niż na zachodzi oraz kilka utworów mniej... no niestety ale coś za coś.

To prawda, dlatego sprawiłem sobie Black Edition, tam już są filmiki dobrej jakości, ale nowych utworów nie zauważyłem. A najlepsze to, że nie instalujesz osobno podstawki i dodatku tylko wszystko razem. Dopiero gdy włączasz "Nowa Gra" to wybierasz w którą część chcesz grać.


*
  WWW
Lisiec
Post : 09 cze 2007 13:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 61
  • Dołączył: 01.04.2007
  • Skąd: Sopot


Kupilem sobie Black Edition, przeszedlem 2 rozdzialy i wywalilem, taka swobodna rozwalka jakos mnie nie kreci, wole fps'y z fabula, typu hl albo sof. Ogolnie tworcy painkillera zkwasili ze nie zrobili z niego dobrej platformy do multiplayera, ligi go odrzucaly zpowodu niklego zainsteresowanie developera balansem gry.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Len
Post : 16 cze 2007 10:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Painkiller 2 zostanie wydany na koniec tego roku, znalazł się on w planie wydawniczym firmy JoWood. Wciąż jednak nie wiadomo jaka firma tworzy grę, wiadomo tylko, że na pewno nie jest to polskie People Can Fly odpowiedzialne za poprzednie części :/


*
  WWW
Len
Post : 11 lip 2007 10:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cytuj:
Painkiller 2 nadchodzi!
Painkiller 2 okraszone podtytułem Overdose ukaże się już w październiku tego roku! Wszystko zawdzięczamy połączonym firmom JoWooD Productions Software AG oraz Mindware Studios - czeskiej ekipie, dzięki której dostaniemy możliwość powrotu do świata Painkiller&#8217;a. Wymieniony wyżej developer, znany jest z gry pt. Cold War : Szpieg Zimnej Wojny, która była produkcją całkiem przyzwoitą. Na podobieństwo pierwszej części tej jakże sławnej polskiej gry, tak i tutaj otrzymamy identyczną dawkę emocji. Do zwiedzenia czeka na Nas szesnaście rozbudowanych etapów, sześć wyjątkowych broni, około czterdziestu potworów do eksterminacji oraz przerażający bossowie.

W Painkiller 2: Overdose wątek fabularny będzie zgoła inny aniżeli w pierwszej części, różnić się będzie przede wszystkim główny bohater, którym nie będzie już Daniel Garner. Na temat kolejnych świeżych informacji w sprawie gry, informować Was będziemy na bieżąco.

Źródło: Imperium Gier


Cóż... wygląda na to, że Czesi odebrali nam naszą najlepszą produkcję :/ Cholernie duży pech, oni zrobili już sporo świetnych tytułów, które są bardziej znane niż polskie. To już nie bedzie ten sam Painkiller, pewnie powstanie na innym silniku a ten miał w sobie to coś. Cholernie duża szkoda.


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 lip 2007 09:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Informacje w necie są bardzo sprzeczne - ja dowiedziałem się że Overdose to nie Painkiller 2 a modyfikacja (choć dosyć rozbudowana) Painkillera :| .

Szkoda że nie robią tego Polacy no ale cóż - kto nie korzysta ten traci a u nas to jest "normalka" :<


*
  WWW
Len
Post : 12 lip 2007 10:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tak się skłąda, że w poszukiwaniu ciekawych informacji o JA na jednej ze stron zauważyłem info o tmy nowym Painkillerem. Ciekawe bo jest to strona GFI co wskazuje na to, że został on wydawcą gry. Zobaczyłem co tam mają i jak się okazało, są screeny!
Niestety właczyłem je i pierwsze co mi na myśl przyszło - "Co za gó**o!".

Co to ma kurde być? Zero poczucia klimatu, te potwory wyglądają jak wyjętę z jakiegoś Warcrafta czy czegoś podobnego. Wygląda na to, że twórcy nie wpatrzyli się w przeciwników z poprzednich części gry, były nieco inne, a raczej wiele inne. Tutaj są za bardzo przesadzone. Podobnie jak poziomy, wtedy były dość proste i z bardzo ponurymi barwami niczym z horroru, a tutaj chyba zatrudnili małe dzieci i dali im kredki bambino :/

Każdy kto chce się przekonać jak bardzo można spieprzyć świetną produkcję niech zajrzy tutaj.


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 lip 2007 10:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No po screenach trzeba przyznać że zamiast nocy i mroku mamy dzień i "sielankę".

Gra przypomina mi raczej Serious Sama który w mojej opinii nie jest wcale poważny i w jakikolwiek straszny - jeżeli Painkiller ma być kolejnym SS to ja dziękuję, nie skorzystam.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 12 lip 2007 14:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Hahahaha! No nie mogę! :lol: Najlepszy jest ten francuski generał na wózku inwalidzkim i bez nóg (pierwszy screen) :-D

TO chyba ma w założeniach być klon Serious Sama. Inaczej nie potrafię sobie tego wyobraźzć ;)

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
Len
Post : 12 lip 2007 15:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No chyba rzeczywiście tak, Serious Sam był zawsze nieco kolorowy, humorystyczny. A Painkiller? To była gra przy której moznabyło zawału dostać gdy grało się w nocy. A wiem bo grałem :D Najlepsze były te potwory człapiące się na czworaka, podeszłem wpatrując się w jednego, on podniósł głowę i w mgnieniu oka rzucił się na mnie, to była noc więc trochę podskoczyłem :D

A tutaj? Tutaj będziemy podskakiwać i krzywić się nie z powodu "straszności" gry lecz tego ja ją ********.


*
  WWW
AzuR
Post : 13 lip 2007 10:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 78
  • Dołączył: 25.12.2006
  • Skąd: łódź city


No Painkiller był naprawdę świetny. Ja grałem ale miałem jakiś problem, może za wolny komp - mialem w grze bullet time non stop zero jakiejkolwiek dynamiki, natomiast na trailerach painkiller i potwory zapitalają jak nie iwem co :/ Tak więc se nie pogralem ....

A co do potworów. Nie warcraft. Bardziej HoMM5 - ten diabeł czy Wulkaniczy Potworek jest zbyt bajkowy. No nie wiem... już mi sie nie podoba...

_________________
Obrazek


*
 
Len
Post : 21 sie 2007 11:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Dobra wiadomość od studia People Can Fly, nie nie, nie robią kolejnego Painkillera :) Ale za to mam coś innego, mianowicie studio Epic Games kupiło większość udziałów polskiej firmy!

Co to oznacza? Współpracę! Polskie studio już pracuje nad konwersją gry Gears of War na PC! A przypomnieć należy, że ta gra okazała się hitem na konsolach! Poza tym pracują nad zupełnie nową grą przy użyciu silnika Unreal Engine 3 (!). Teraz to dopiero polak pokaże :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 21 sie 2007 12:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


CO do całości to można zaliczyć na plus ale mały oftop:

Len pisze:
Unreal Engine 3 (!)


Unreal 2007 miał być chyba już dosyć dawno a słyszałem że silnik zaczyna robić się przestarzały przy tym co się obecnie rozwija, nie wiem ile w tym prawdy.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna