Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
M'cin
Post : 16 maja 2011 22:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Brakuje mi u bardzo luźnego tematu do poskrobania o tym w co się ostatnio grało, albo i nie ostatnio, takiego, do pogaduszek o naszym (przynajmniej moim ;) )nałogu - bo 2 zdania to za mało na temat, a dłuższych rzeczy nie zawsze się chce pisać, szczególnie,gdy mało prawdopodobne, że ktoś odpisze.
Albo inaczej - na 2 innych forach są podobne i działają świetnie, a ja mam zwyczaj pisania jednego posta i przyklejania na różnych stronach przy braku przeciwwskazań :P
Więc chłostajmy! Jazda!

________________________________________________

W ramach odpoczynku od Heroesa pograłem w Braida i przeszedłem. Przyznać muszę, że gra okazała się ciekawa. Chwalono ją bardzo za niezależne podejście do sprawy audiowizualnej i muszę przyznać, że jest faktycznie ciekawa, nieduże zastrzeżenia mam tylko do pauzy - niby najprzydatniejszy tryb do planowania posunięć, a nałożony filtr graficzny przeszkadzał mi się skupić.
Na oprawę człowiek po chwili nie zwraca uwagi, najważniejsze są zagadki. Tu jest na szczęście też dobrze. Koleś zmusza nas do zabawy naszym sposobem pojmowania czasoprzestrzeni tworząc tytuł walący dogmat o niemożności cofania do przodu ani posuwania się do tyłu, można to robić nawet jednocześnie. Bardzo, bardzo pomysłowe. Zawiodłem się trochę na poziomie trudności - niby miało być mega trudno, a grało mi się łatwiej niż w Fire 'n Ice. Może to ze względu na moją słabą wyobraźnie przestrzenna, a może doświadczenie w gatunku niedawno nabyte ułatwiło sprawę, ale fakt jest taki, że narzekania głównonurtowych recenzentów na wysoki poziom trudności w grach logicznych muszę ignorować, tak jak komentarze dotyczące trudności zręcznościówek ;) A jak już o zwinnych palcach mowa - nieraz miałem plan ułożony, ale męczyłem się z czysto techniczną stroną i powtarzałem skoki raz po raz. Niby na forum pegasusowych wyjadaczy takie tezy to herezja, ale umówmy się - to trochę inna kategoria gier. Do narzekań dorzucę jeszcze brak restartowanie misji (trzeba wracać do chmur, grr!) konsolowe naleciałości w postaci slotów zamiast cywilizowanych save'ów i skromnych możliwości ustawień.
Tym niemniej w segmencie niezależnych logiczno-zręcznościowych gra się sprawdza, ba, nawet fabułę z początku wyglądającą jak nadinterpretowane morały polubiłem. A została mi jeszcze walka za czasem na osłodę krótkiej kampanii.
8/10


*
 
Van
Post : 23 maja 2011 10:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


M'cin pisze:
(...) mam zwyczaj pisania jednego posta i przyklejania na różnych stronach przy braku przeciwwskazań :P

I dzięki temu wiem już, na jakich innych forach się wypowiadasz ;)

Ja to ostatnio wróciłem do mojego ulubionego FPSa - True Combat: Elite, który jest darmowym klonem CoD, BF i CS. Chyba nie istnieje lepsza (darmowa) taktyczna strzelanka. Doskonałe wyważenie pomiędzy dynamiką, a taktycznym wymiarem gry. Współpraca. Dobrze dobrany realizm. Szkoda jedynie, że jest mało popularna (wieczorami około 50 aktywnych osób na oficjalnych serwerach) - cóż, ma już te 4-5 lat, ludzie wolą kupić CoD lub BF. Mimo wszystko, polecam każdemu.

Wczoraj z przyjacielem męczyłem za to dwa klasyki z czasów mojego cudnego dzieciństwa: zręcznościową bijatykę Little Fighter 2 oraz Heroes of Might and Magic 3. Przy pierwszej z wymienionych gier jestem mniej więcej tak długo, jak z Jagged Alliance, długo angażowałem się w społeczność. Mogę polecić na spotkania z kolegami (do czterech na raz przy kompie!), niezwykle grywalna na takie okazje. No a HoMM3... Każdy go zna :) Moim zdaniem najlepsza część serii, przy czym nie grałem w piątkę.

Przypominam, że jestem linuksowym graczem.


*
 
Jaahquubel
Post : 23 maja 2011 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


A co możecie polecić w temacie darmowej/otwartej gry dobrej na odmóżdżenie? Chodzi mi najbardziej o strzelankę, w której będzie dużo strzelania, mniej myślenia i nie jest to gra sieciowa - kiedyś do takich celów używałem pierwszego Unreala.
No i żeby chodziło na linuksach.


*
  WWW
lukasamd
Post : 23 maja 2011 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Na coś takiego idealnie nadaje się pierwsza część Painkillera, ale nie mam pojęcia, czy działa na Linuksie.
Podobnie Serious Sam (chociaż tam już czasami trzeba coś "kliknąć" aby otwarło się inne coś i aby można było dalej zabijać).


*
  WWW
M'cin
Post : 23 maja 2011 20:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Z darmowych? Jeśli nie uważasz abandonware'u za zło, mogę polecić sporo gier na emulatory. A jak tak, mogę polecić vertical/horizontal shoot em'upy, np. Cho Ren Sha 68K, Blue Wish Ressurection ( i inne gry pana X.X), Varia, G-Type Torque, Creature Jungle 16, w tej kolejności. Uważaj, bo w japońskich grach nic nie jest jak powinno i niekiedy żeby przejść grę (albo dowiedzieć się co zrobić - nie zawsze się udawało) pomagała zupełnie przypadkowa wizyta na jutuba i "aaa, toopiero po 2 zapętleniu jest finałowy boss", szukaj napisów mission complete i creditsów ;) A z innych klimatów to NaaC - prosty klon Alien Shootera.
Albo wejdź na spaceinvaders.de ;)
Nie wiem jak z Linuksami, nie używam, a o WINE wiem, że istnieje.


*
 
Jaahquubel
Post : 23 maja 2011 21:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Shoot'em upy to zdecydowanie nie to, o co mi chodzi.
Myślałem o FPSie, ale nie multiplayerowym.


*
  WWW
Van
Post : 24 maja 2011 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Painkiller oraz Serious Sam proponowane przez lukasa chodzą wybornie pod Wine. Jeśli chodzi o linuksowe gry (z tych darmowych), to tryb singleplayer jest wielką rzadkością. Moim zdaniem na multiplayerze też można się dobrze wyżyć :)

Ale z darmowych wyżywaczy singleplayer pod Wine zaproponuję Little Fighter 2 i może demo Crimsonland.


*
 
lukasamd
Post : 25 maja 2011 18:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Van pisze:
i może demo Crimsonland


Jakby ktoś chciał wersję "FPP" - Battlefield 2 + mod Omincide... oczywiście o ile jest samobójcą.


*
  WWW
M'cin
Post : 26 maja 2011 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Wydał ostatnio 15 zł na Zombie Driver z dodatkami. Patrzy, gra wymaga Steama, dowiem się, co to za bestia. Wkładam płytkę, instaluj, blablabla, sprawdza, czy są Directy, sterowniki, wtyczki i inne pierdoły - lepiej teraz niż jak już odmówi współpracy, ale co tak długo? No ale się udało, zakładam konto, i... kupa z masłem, błąd blablabla. Ć'minek pomyślał i wywnioskował, że ma na kompie Red orchestra pożyczone. Co prawda niezalogowane, bo o hasło nie spytał, ale, do jasnej ciasnej, przecież chyba mogę mieć na kompie gry powiązane z różnymi kontami? Odinstalował RO i próbuje jeszcze raz. Działa! instaluje grę, wybierz partycję... hę? Gdzie ta opcja? Ach tak. Wszystko, co nie jest grą i bez rejestru nie zadziała, walę na C, ale nie wiedział, że automatycznie będzie pakował mi gry do folderu ze Steamem. No to zainstalował na D, zainstalował grę, co trwało ZA DŁUGO jak na 800 MB i czeka - bo przecież musi zassać jeszcze ponad 200 mega z sieci... Do tego nawet ikony mi nie zainstalowało, musiałem z płyty skopiować. A teraz Ć'minek ma grę, której nie pożyczy, bo nie, odsprzeda tylko z kontem przywiązanym do własnego mejla... K****! nigdy gry ze Steama już nie kupię!
Czarę goryczy przepełnił absurdalny model jazdy, kretyńska fabuła i dialogi, zerowa optymalizacja, brak wyboru poziomu trudności czy zmiany obłożenia klawiszy... uch!
Jak złość przeszła, to pograł jeszcze i choć zawiódł się licząc na Zombie Shootera na kółkach, to pograć można. Z misji na misję miasto się powiększa i wypełnia zombiakami, kolejne samochody dają się już prowadzić, po przyjęciu do wiadomości dogmatu "Model jazdy z Micro Machines JEST k**** realistyczny, a to ma być prosta zręcznościówka!!!", a wyklepywanie kombosów sprawiało mu radość. Tylko zdecydowanie za łatwe toto, więc i nudne, nawet kampanii nie przejdzie, nie mówiąc o trybach z dodatków. A że wydał o 13 zł za dużo, a w porównaniu do Heroes I-IV za 50 zł czy Mount&Blade za 10zł to i nawet 14,98 za dużo.
A i Steama może jeszcze pokocham, pociąga mnie liczba modów do HL2, ale chyba będzie trzeba najpierw złość strawić, bądź wyrzygać i podeptać.


----------------------------------------------------

@Jaahquubel - Masz podane pod nos, za darmo, i nawet ściągnąć się nie chce? Żesz tyyyy! Poważnie, jeśli chcesz szczelanki, to zobacz Soldata, Quake Live czy cokolwiek innego z bociszami może?


*
 
Jaahquubel
Post : 26 maja 2011 17:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Jak mnie najdzie potrzeba, to przejrzę wszystko wymienione, aż trafię na pasujące.


*
  WWW
Van
Post : 26 maja 2011 19:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


M'cin pisze:
@Jaahquubel - Masz podane pod nos, za darmo, i nawet ściągnąć się nie chce? Żesz tyyyy! Poważnie, jeśli chcesz szczelanki, to zobacz Soldata, Quake Live czy cokolwiek innego z bociszami może?

Są multiplayer, a dodatkowo Soldat na GNU/Linux nie daje rady (kiedyś dawał, ale deweloperzy coś spieprzyli).


*
 
M'cin
Post : 26 maja 2011 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Chodziło mi o te, co wymieniłem najpierw. A o Linuxie nie wiem prawie nic, co już pisałem ;)


*
 
Hurricane
Post : 04 cze 2011 16:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 64
  • Dołączył: 13.11.2010


Bardzo denerwuje mnie to, iż sprzedają gry bez informacji o działaniu na STEAM'ie. Zakupiłem M&B: Warband (tanio)
i musiałem założyć konto aby wyciągnąć klucz z gry, po tej operacji poprosiłem o likwidacje konta, instalator gry
ściągnąłem ze strony oficjalnej gry. Następnym razem jak mi sprzedadzą grę na STEAM'a to będzie reklamacja.
Świństwo


*
 
GrU
Post : 04 cze 2011 22:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


ostatnio w empiku widziałem ciekawą wystawkę, stały obok siebie
Hitman 1i2 - 29.99zł
Hitman 1i2i3 - 29.99zł
Hitman 1i2i3i4 - 29.99 zł
taka kurcze promocja

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
Jaahquubel
Post : 05 cze 2011 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Numery 3 i 4 są więc bezcenne, czy bezwartościowe?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron