Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Stridingshadow
Post : 05 cze 2011 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jaahquubel pisze:
Numery 3 i 4 są więc bezcenne, czy bezwartościowe?

Raczej zestawy I i II nie stanowią żadnej oferty ;)

_________________
Obrazek


*
 
Lyota
Post : 05 cze 2011 13:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 04.06.2011


No tak, bo też kto nie posiada już własnej kapliczki dla dwóch pierwszych?
Ciężko się sprzedaje stare bóstwa starym wyznawcom :)


*
 
Van
Post : 08 cze 2011 15:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Ja chyba ruszę w końcu TO. Mam już ponad rok i z nabożnego szacunku boję się ruszyć. Wiem, że to dziwne.


Ostatnio zmieniony 08 cze 2011 15:14 przez Van, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Stridingshadow
Post : 08 cze 2011 17:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Van pisze:
Ja chyba ruszę w końcu TO. Mam już ponad rok i z nabożnego szacunku boję się ruszyć. Wiem, że to dziwne.

Baldur's Gate suxx :P (ogólnie AD&D suxx) ;)

_________________
Obrazek


*
 
Van
Post : 09 cze 2011 13:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


To zależy, czego oczekujesz od gry :) Jeśli niepowtarzalnego klimatu fantasy i świetnej fabuły, wraz z bardzo interesującym systemem walki, to gry bazowane na AD&D rządzą :)

Swoją drogą, chyba pierwszy raz słyszę, żeby ktoś Baldur's Gate krytykował.


*
 
M'cin
Post : 09 cze 2011 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


A ja tam skrytykuje gatunek jako całość. Chodzenie po miastach i grzebanie w kolejnym rynsztoku, bo ktoś tam ukrył 5 szt. złota, Wykonywanie misji typu "zabij szczury w piwnicy", wybieranie jednej z podstawionych przez twórców opcji dialogowych czy w końcu świat, który będzie czekał z apokalipsą aż łaskawie wylevelujemy postać na tyle, żeby zgładzić demona - nijak to się ma do odgrywania ról, dla mnie to zawsze będzie podążanie jedną ze ścieżek, zero wczucia w świat i w postać. Pod tym względem bardziej RPGowy jest Mount&Blade, gdzie życie sobie biegnie swoim torem, a wyłącznie Twoim problemem jest, jak tu coś ugryźć z Caldaryjskeigo tortu.
Zupełnie co innego D&D 3,5 na papierze, z kolegami. Wyobraźnia, swoboda i świat, na który autentycznie wpływasz, nie zaś tylko uruchamiasz podstawione mechanizmy. Wiedźmin 2 chwali się 16 zakończeniami - 5 minut roboty dla przeciętnego mistrza gry zajętego pilnowaniem statystyk :diabel:


*
 
Aver
Post : 09 cze 2011 14:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


M'cin pisze:
Wiedźmin 2 chwali się 16 zakończeniami - 5 minut roboty dla przeciętnego mistrza gry zajętego pilnowaniem statystyk :diabel:


No właśnie 5 minut roboty, a dla twórców miesiące pracy, więc nie rozumiem czemu się czepiasz takich szczegółów. Każda gra (a przynajmniej 99,9%) stosuje uproszczenia wobec realnego świata, więc nie wiem czemu odnosisz się akurat tylko do RPG w tej kwestii.

Co do wybierania opcji dialogowych to jest tak, gdyż ludzie tak wolą. Kiedyś w grach samemu się wpisywało co się chciało powiedzieć, ale ludzie uważali to za zbyt trudne.

Według mnie narzekanie na to że cRPG nie są tak nieograniczone jak RPG jest równie zasadne jak narzekanie że oglądając Pluton nie czujemy zapachu napalmu i nie bryzga na nas krew. ;)


*
 
Stridingshadow
Post : 09 cze 2011 14:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Van pisze:
To zależy, czego oczekujesz od gry :)

Kiedy wylazło Baldur's Gate oczekiwałem m.in jakiejś konkretnej grywalności.
Tymczasem gra potrafiła się ciąć w dowolnym momencie, nawet na sprzęcie czterokrotnie przekraczającym jej wymagania zalecane :P
Sama fabuła była słaba, a misje rzeczywiście ograniczały się do 'zabij pólogra, zabij pająki, zabij gnolle, zabij bandytów i zwróć kurtkę/sztylet'.
System walki był do niczego, bo nikomu (a przynajmniej mnie) nie chce się oglądać 2 ofiar losu okładających się jak wściekłe... bez rezultatu.
System ma zbyt wiele elementów losowych, które zazwyczaj znaczą więcej niż elementy rozwoju postaci.
Kiedy po ukończeniu połowy fabuły moja postać (wojownik z super zbroją i super bronią) miała ciągle problem z zabiciem najmniejszego potworka (w jakimś sensownym czasie), to mi się odechciało.

Bardzo fajnymi grami opartymi o D&D były KotOR i KotOR2 (obie oparte o bardzo zmodyfikowane D&D, w którym mniej zależy od kostki, a więcej od postaci).
A Baldur's Gate suxx.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 09 cze 2011 15:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Aver pisze:
No właśnie 5 minut roboty, a dla twórców miesiące pracy, więc nie rozumiem czemu się czepiasz takich szczegółów. Każda gra (a przynajmniej 99,9%) stosuje uproszczenia wobec realnego świata, więc nie wiem czemu odnosisz się akurat tylko do RPG w tej kwestii.


Oczywiście, gdybym chciał zrobić czołg lutownicą zajęło by to całe życie, a efekty byłyby mizerne, ale po co się czepiać, skoro miesiące pracy blablabla... właśnie o to, o efekt, nie przekonuje mnie. RPG to gatunek gier, gdzie podstawę powinno stanowić wczucie się w świat i w postać, a więc i odgrywanie jej. W cRPG nie ma tego wcale. Bo "umarta" postać to przegrany quest czy -15% siły drużyny, a na "papierku", gdy robisz postacią co chcesz, a technika Cię nie ogranicza, czujesz jakoś bardziej. Po prostu, Coś jak koncert a odsłuchanie płyty, tylko 100x bardziej. Nie mogę "kupić" wizji twórców, gdy moja postać ma być albo tępym osiłkiem, albo czułym na ból innych paladynem, albo jednym z 10 innych wybranych archetypów - oczekuję nieskończoności opcji pośrodku, których ta gra mi nie daje. Albo chociaż same zasady, jak to Stringshadow wspomniał - jak się grało w prawdziwe RPG, to 10 poziomowy wojownik nie rzucał testu ataku na gobliny, tylko ile zabije w jednej turze, a czary miały wiele "nieprzewidzianych" zastosowań :) To właśnie lubię i tego na ekranie nie znajdę.
Podsumowując - czepiam się, bo mi się akurat w tym wypadku nie podoba. I długo musiałbym się głowić, żeby znaleźć inną prawdopodobną odpowiedź na to pytanie :D


*
 
Van
Post : 09 cze 2011 16:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Nie poznałem nigdy na własnej skórze papierowych RPG i może dlatego jestem na tyle ograniczony, że podobają mi się cRPG :)


*
 
Stridingshadow
Post : 09 cze 2011 17:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Van pisze:
Nie poznałem nigdy na własnej skórze papierowych RPG i może dlatego jestem na tyle ograniczony, że podobają mi się cRPG :)

Gra się pięknie, tylko MG musi się po pachy upieprzyć licząc strzał długą serią w wąskim korytarzu pełnym pomagierów japońskiej mafii ;)

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 09 cze 2011 17:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Dobry MG ma triki, żeby to pominąć :p


*
 
Stridingshadow
Post : 09 cze 2011 18:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


M'cin pisze:
Dobry MG ma triki, żeby to pominąć :p

Ja długo nie mistrzowałem, bo nie bardzo miałem z kim grać ;)

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 09 cze 2011 18:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


E, mamy 3 chętnych, na upartego można klecić :D


*
 
Jaahquubel
Post : 09 cze 2011 21:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Stare chłopy grają na kompie - felieton Wojciecha Wencla, dziś przeczytałem. Co Wy na to?

Może nie najlepsze miejsce, ale nie mam pomysłu na lepsze.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron