Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 04 lip 2008 18:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Pamiętam kilka gierek, bodajże z Commodore ale nie dam za to głowy, mniej-więcej pamiętam jak wyglądały ale nie mam pojęcia jak się nazywały:

1. Wyspa tropikalna z wulkanem, dwaj gracze sterują swoimi typami (piratami?), każdy z nich musi znaleźć 3 części łodzi podwodnej aby uciec z wyspy zanim wybuchnie wulkan.

2. Taka sama zasada jak wyżej, tyle że jesteśmy gdzieś na Antarktydzie i mamy zebrać jakiś złom do igloo aby przetrwać niesamowitą zamieć.

3. Gra monochromatyczna (chyba na C64) - kierujemy ludzikiem który wygląda jak kapelusz z nogami... jeździmy pociągami pomiędzy miastami i łazimy po peronach, o co dalej chodziło - nie mam pojęcia.

4. Gra kolorowa, na początku jesteśmy na stacji kolejowej i osłaniamy kogoś kto biegnie odpowiednio ustawić zwrotnice (kierujemy tylko celownikiem i strzelamy np. w okna budynków z których padł strzał). Nie jestem pewien ale mogło to się nazywać Escape from Normandy czy coś takiego.


*
  WWW
zadra666
Post : 04 lip 2008 18:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Ja na C64 grałem w taką małpę która latała na balonie w górę wieży. Ot cała zabawa;p
Jeszcze pykało się w gierke o Ninji ,o i w piłkę kopaną jakąś ;p

_________________
...


*
 
sirmicho
Post : 04 lip 2008 19:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 174
  • Dołączył: 02.07.2008
  • Skąd: Gdańsk


lukasamd pisze:
4. Gra kolorowa, na początku jesteśmy na stacji kolejowej i osłaniamy kogoś kto biegnie odpowiednio ustawić zwrotnice (kierujemy tylko celownikiem i strzelamy np. w okna budynków z których padł strzał). Nie jestem pewien ale mogło to się nazywać Escape from Normandy czy coś takiego.

A train - Escape to Normandy. Opisany przez Ciebie etap jest pierwszym w grze. Potem mamy symulator lokomotywy, strzelanie do atakujących pędzący pociąg samolotów i inne. Świetna gra.
zadra666 pisze:
Jeszcze pykało się w gierke o Ninji

Prawdopodobnie The Last Ninja - wiem o trzech częściach tej serii. Również świetna pozycja. Gra zręcznościowo-przygodowa.


*
  WWW
zadra666
Post : 04 lip 2008 20:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Jak nazywała się taka gra , w której leciałeś odrzutowcem bojowym nad wąską rzeką. Celem było oczywiście zbić jak najwięcej statków, innych bojowców jak i chelikopterów. Jedyną znajdźką było "Fuel" paliwo , bez którego daleko się nie zalatywało :)
Proste ,ale wciągające jak jasna cholera! ostatnio grałem w remake tego na kompa ,ale nie pamietam jak sie to nazywało ;/

_________________
...


*
 
sirmicho
Post : 04 lip 2008 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 174
  • Dołączył: 02.07.2008
  • Skąd: Gdańsk


Cytuj:
Jak nazywała się taka gra , w której leciałeś odrzutowcem bojowym nad wąską rzeką. Celem było oczywiście zbić jak najwięcej statków, innych bojowców jak i chelikopterów. Jedyną znajdźką było "Fuel" paliwo , bez którego daleko się nie zalatywało :)
Proste ,ale wciągające jak jasna cholera! ostatnio grałem w remake tego na kompa ,ale nie pamietam jak sie to nazywało ;/

Przychodzą mi do głowy dwa tytuły: nieśmiertelny i znienawidzony przez mnie River Raid albo to co lubiłem - Blue Max - ale to nie był odrzutowiec a samolot śmigłowy. W przypadku River Raid trudno było ocenić jakiego rodzaju był to samolot:)


*
  WWW
PER
Post : 17 wrz 2008 18:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Laser Squad oczywiscie :) - gra z 1988 roku. Wciaz cieszy (wylacznie wersja na Spectrusia)

Lords of Chaos - rowniez turowka taktyczna, ale w realiach fantasy.

Sensible Soccer - nie da sie zliczyc godzin, ktore z kolega wieczorami na nia poswiecilismy.

Warlords 1,2 i 3.

NHL'95 - tamta wersja gry miala cos szczegolnego w sobie, czego nie odnalazlem w jej nastepczyniach. Bodaj najbardziej dynamiczna gra tego typu z jaka sie kiedykolwiek zetknalem.

Warcraft i Dune - rts-y tolerowane.

O wielu grach, przy ktorych sie swietnie bawilem, po prostu juz zapomnialem. W koncu to bylo wieki temu.


*
 
Popers
Post : 17 wrz 2008 18:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


PER pisze:
Warlords 1,2 i 3.


W czwórkę też da radę. Choć moża ja bardziej z sentymentu...
PER pisze:
Laser Squad oczywiscie :) - gra z 1988 roku. Wciaz cieszy (wylacznie wersja na Spectrusia)
wersja amiga/pc lepsza, mnie wersja spectrum wizualnie zabijała.

PER pisze:
Sensible Soccer
yay, Stomil Olsztyn po Ligę Mistrzów! kilkanaście joyów na tym zepsułem.


*
 
PER
Post : 17 wrz 2008 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Co do Laser Squad dla mnie klimat istnial tylko w wersji na spectrum. Byl tam fajny, prosty i intuicyjny system kontroli zolnierzy, podczas gdy w wersjach na amige i pecet zostalo to totalnie zjechane.
Grafa na miare spectruma, ale czytelna, moim zdaniem o niebo bardziej niz na amige i pc (gdzie udziwnili ja do granic wytrzymalosci).
W wersji na spectruma wiecej misji, inna tez AI kompa. Rzeklbym, ze wersje na amige i pecet, mimo takich samych trzech pierwszych misji, to zupelnie inne gry, w ktore zupelnie inaczej sie gra.

Na marginesie dodam, ze pykanie przez emulator w wersje spectrumowa wciaz dostarcza mi sporo radochy. Natomiast gdy wczoraj odpalilem wersje pecetowa, to nie wiedzialem o co chodzi.


*
 
Fisher
Post : 14 lip 2010 22:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


mi sie bardzo podoba Commandos: Behind Enemy Lines

i inne czesci ale one chyba sie tu nie wliczaja ciagle nawet teraz w to gram

Na bal przebieranców w szkole przemalowałem mochera babci na zielony beret i sie za green berreta przebrałem.

babcia mi za to na gwiazdke kasy nie dała

_________________
Podpis w budowie


*
 
Jaahquubel
Post : 14 lip 2010 22:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Widzisz, mogłeś iść na bazar, kupić zielony moher, wykorzystać do przebrania, a potem sprezentować babci. :)


*
  WWW
mtl
Post : 14 lip 2010 23:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Powiedz babci, że z zielonym beretem łatwiej się dostanie do Elitarnych Legionów Rydza :P A Commandos owszem, gra miodzio - nie ma to jak pół dnia oczyszczać jedną mapę ze wszystkich wrogów :)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Fisher
Post : 20 lip 2010 07:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Babcia juz jest w mocherach (dlaczego!!!!!!!!!!!!!!!!) a tak do tematu


Jeszcze jedna zajefajna gra jest Street Fighter Zero walczyło sie we dwóch z kumplami

_________________
Podpis w budowie


*
 
Stridingshadow
Post : 20 lip 2010 08:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Fisher pisze:
Jeszcze jedna zajefajna gra jest Street Fighter Zero walczyło sie we dwóch z kumplami

Street Fighter Zero II
Street Fighter Alpha
Street Fighter Alpha II
...to były czasy!

_________________
Obrazek


*
 
aszek
Post : 20 lip 2010 11:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


W weekend naszło mnie na i odpaliłem Imperium Galactica 2, fajna gierca. Miło ją wspominam, choć kiedyś lagowała mi strasznie (na filmikach), bo takiego złoma miałem 10 lat temu :) Z patchem doszedł multiplayer, ale go jeszcze nie ruszyłem bo trenuje :D Polecam zwolennikom 4XE w kosmosie (a'la Mastery z Oriona) :)

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Raleen
Post : 12 sie 2010 11:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 24.02.2007
  • Skąd: Warszawa


Wspominał lukas o Cannon Fodder. Pamiętam jak swego czasu zagrywaliśmy się z kolegą w wersję na Amidze. Podobno była dużo trudniejsza niż pecetowa.

Poza tym, lista moich starych gier, w które grywałem, wygląda podobnie:

Warlords 1, 2, 3 - z czasem doszedłem do wniosku, że jako strategia najlepsza była chyba część 1
Warcraft 1, 2 - legendarny RTS, ach co to były za czasy gdy się pojawił (koło 1994 r.)
Colonization - świetna, moim zdaniem bardzo niedoceniona siostrzyczka bardziej znanej Cywilizacji
Red Alert i seria Command Conquer - chyba pierwsza gra, w którą grywaliśmy, jeszcze po kabelku (internetu wtedy za bardzo nie było albo mieli go nieliczni). Kolega zabierał komputer na wolny weekend, przynosił go do mnie albo ja do niego itd. :D Kto by dziś o tym pomyślał.

Jeszcze parę by się znalazło :)

PS. Wreszcie jakiś temat komputerowy, w którym jestem "na czasie" :kosci:

_________________
www.strategie.net.pl


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna