Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 13 lis 2008 16:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Czy graliście w F.E.A.R,? Jeżeli tak, to raczej zgodzicie się z twierdzeniem, iż jest to gra naprawdę mocna, nie do grania w nocy a do tego potrafiąca zrobić z naszego mózgu istny koktajl (w szczególności dodatki). Jeżeli nie graliście, tylko żałować zdrowej psychiki :D


Co powiecie na to, że w przyszłym roku zagramy w F.E.A.R. 2? Taaak taaaak, koszmar powraca :D Jeżeli ktoś przeszedł pierwszą część gry, z pewnością wie o co mi chodzi. Nie jest to jednak kontynuacja - akcja gry toczy się jednak w tym samym mieście - rozpoczyna się w pół godziny przed wybuchem bomby atomowej w Auburn. Jako członek jednostki Delta, budzimy się w szpitalu... szybko zauważamy, iż zakrwawione ściany nie są chyba na porządku dziennym.

O tym tyle dowiedziałem się z CDA w którym była recka Hired Guns - jak pisano w zapowiedzi (a właściwie nie tylko, bo już nieco im pokazano), w drugiej części gry zostanie położony znacznie większy nacisk na Almę Wade - małą dziewczynkę, która w FEAR min. dokonała całkowitej masakry naszego oddziału. Tym razem gra nie będzie nas ochraniać - jeżeli się nie postaramy, bohater przez nas kierowany zginie podobnie jak tamci. Twórcy gry zapowiedzieli także, że odejdą od małych i identycznych a w konsekwencji wręcz schizofrenicznych pomieszczeń i dadzą nam "nieco luzu".

Ja na to czekam jak cholera - kolejna część wymiatanki, w której czułem prawdziwą satysfakcję, gdy słyszałem, że pociski przeze mnie wystrzelone przebijają kamizelkę wroga i masakrują jego wnętrzności... chora gra, niemniej jednak sądzę że warto :D

Nieco o grze na gry-online:
http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=10550


*
  WWW
Len
Post : 13 lis 2008 17:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jak dla mnie jest to strasznie prostackie. Mały bachor, który ukazuje się nie wiadomo skąd i znika nie wiadomo gdzie. Nie mam wystarczającej ilości palców, aby policzyć na nich wszystkie japońskie "horrory", gdzie jakaś dziewczynka z czarnymi włosami pojawia się na końcu korytarza a kitajce farbują gacie.

Sama gra dobra, ale pomysł (ktokolwiek to wymyślił) z pojawiającym się bachorem to dla mnie kwintesencja lipy. A skoro w FEAR 2 ma być jej jeszcze więcej... cóż...


*
  WWW
mtl
Post : 13 lis 2008 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
Jak dla mnie jest to strasznie prostackie. Mały bachor, który ukazuje się nie wiadomo skąd i znika nie wiadomo gdzie. Nie mam wystarczającej ilości palców, aby policzyć na nich wszystkie japońskie "horrory", gdzie jakaś dziewczynka z czarnymi włosami pojawia się na końcu korytarza a kitajce farbują gacie.

Sama gra dobra, ale pomysł (ktokolwiek to wymyślił) z pojawiającym się bachorem to dla mnie kwintesencja lipy. A skoro w FEAR 2 ma być jej jeszcze więcej... cóż...


Widać, że w to nie grałeś...

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 13 lis 2008 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No nie powiedziałbym - wbrew pozorom, fabuła FEAR 1 jest naprawdę nieźle rozbudowana - dziewczyna nie powstała i nie istnieje bez powodu ;)

Choć fakt, głównym elementem są strugi krwi na ści... to znaczy, akcja :D


*
  WWW
Len
Post : 13 lis 2008 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ja nie wypowiadałem się o samej grze lecz o tej dziewczynie, której sama obecność powoduje, że ludzie masowo emigrują do Irlandii. W trzeciej części mogliby dać pana Zdzisia z pod monopolowego.


*
  WWW
lukasamd
Post : 13 lis 2008 17:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Len, piszesz zupełnie bez sensu - co z tego że była w filmie Krąg i występuje w innych elementach? To nie ma znaczenia - w FEAR jej postać wykorzystano wręcz perfekcyjnie, to dzięki niej tytuł pasuje do gry a dziwne eksperymenty i jej mroczne pochodzenia tylko dokładają klimatu.

Krótko mówiąc: zagraj a pogadamy, bo na razie nie mamy o czym :P


*
  WWW
Len
Post : 13 lis 2008 18:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
@Len, piszesz zupełnie bez sensu - co z tego że była w filmie Krąg i występuje w innych elementach? To nie ma znaczenia - w FEAR jej postać wykorzystano wręcz perfekcyjnie, to dzięki niej tytuł pasuje do gry a dziwne eksperymenty i jej mroczne pochodzenia tylko dokładają klimatu.

To, że była m.in. w Krągu nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie to po prostu bez sens tak jak dla niektórych bez sensem jest stara grafika, innym to nie przeszkadza.

I z góry proszę o jedno, nie przekonujcie mnie, że mi się to podoba :P


*
  WWW
lukasamd
Post : 13 lis 2008 19:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Czy my próbujemy? Po prostu wydaje mi się dziwne negowanie elementu gry kiedy się w nią nie grało (albo grało bardzo niewiele) - taka ocena nie jest fair ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 lut 2009 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Od jakiegoś czasu jets dostępne demko. Właśnie pobieram - czas przekonać się co wymyślili w Origin'ie i czy zachowano klimat.

Jeżeli jest to takie psychodeliczne połączenie jak w filmiku na stronie głównej to będzie ciekawie. Zarówno filmik jak i demko znajdziecie na:

http://www.whatisfear.com/


*
  WWW
Adrian
Post : 11 mar 2009 22:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 25.04.2007


Grałem tylko w jedynkę i może fabuła ciekawa, pomysły fajne, walki w spowolnieniu też to jednak z jakiegoś powodu nie przypadła mi do gustu. Chociaż ciekawe smaczki, 3 w nocy, nie pamiętam która misja, chcę zejść po drabinie, koleś na nią wchodzi i się odwraca, a tu Alma. Myślałem, że w spodnie zrobię xD


*
 
lukasamd
Post : 11 mar 2009 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


O właśnie, dobrze przy przypomniałeś. Jakiś czas temu pisałem o demku, a teraz napiszę: jakiś czas temu przeszedłem grę :D

Oto moje spostrzeżenia:
- gra jest zdecydowanie zbyt krótka (niecałe 2 dni grania po kilka godzin)
- grafika sporo ładniejsza niż w jedynce, ale IMO nieco zbyt kolorowa, zbyt cukierowata jak na te klimaty
- wymagania nie są jakieś przegięte, na pewno o wiele niższe niż w wypadku Crysisa :)
- muzyka trzyma poziom: kilka utworów jest z FEAR1 i to wcale nie jest wada
- MECH BOJOWY!!! W jedynce tylko z nimi walczyliśmy, tutaj mamy 2 miejsca, w ktorych to my zasiadamy za ich sterami... mówię wam: cudna sprawa, rozwalić kolesia z 2 minigunów z odległości 1,5 metra ( :crazy: nieprawdaż?)
- są momenty, w których można się zesrać w gacie
- wstawki filmowe jak wyżej
- sporo broni i wrogów znamy z pierwszej części, ma to swoje plusy i minusy (np. brakuje mi tych krzyków w stylu "ooOOO SHIT!!! GRAN<JEEEEEEB>...."
- w końcu walczymy z samą Almą, odkrywamy wiele niewiadomych z FEAR1 i obu dodatków
- koniec gry... po raz kolejny zmiażdżył mi mózg.. nie zostało nic, po prostu nic - tylko czekanie na dodatek do gry lub FEAR3...
- no i najważniejsze: po raz kolejny grając miałem prawdziwą satysfakcję z zabijania przeciwników. Choć wiedziałem iż to tylko piksele na monitorze generowane przez komputer, serdecznie je nienawidziłem i dźwięk pocisku wdzirającego się w ciało przeciwnika był niczym wizyta w filharmonii dla audiofila. Czytaj: gra ma to coś.

Darujcie sobie pytania w stylu: "jesteś normalny?".
Gry z tej serii dziwnie na mnie działają xD :crazy:


*
  WWW
Adrian
Post : 12 mar 2009 07:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 25.04.2007


lukasAMD pisze:
- koniec gry... po raz kolejny zmiażdżył mi mózg.. nie zostało nic, po prostu nic - tylko czekanie na dodatek do gry lub FEAR3...

Takie coś, gdy w śmigłowcu pojawił się wiadomo kto 'trochę' mnie rozczarowało w jedynce :P


*
 
lukasamd
Post : 12 mar 2009 08:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Chodzi mi o całe zakończenie - od początku wizyty w krypcie dzieją się dziwne rzeczy (np. gdy zabijamy Paxtona - tak naprawdę nie jesteśmy pewni, jak to się w ogóle stało). Później przenikanie jednego świata z drugim (co chwila jakieś demony, jeszcze dziwniejsze wizje itp.).

FEAR2 ma inne zakończenie, dużo bardziej... hm... nawet nie wiem jak to ująć :D Trzeba zagrać i samemu się przekonać, ja mogę powiedzieć tylko tyle: Alma nie ginie.


*
  WWW
Adrian
Post : 12 mar 2009 10:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 41
  • Dołączył: 25.04.2007


lukasamd pisze:
Chodzi mi o całe zakończenie - od początku wizyty w krypcie dzieją się dziwne rzeczy (np. gdy zabijamy Paxtona - tak naprawdę nie jesteśmy pewni, jak to się w ogóle stało). Później przenikanie jednego świata z drugim (co chwila jakieś demony, jeszcze dziwniejsze wizje itp.).


O tak, z tym Fettelem to naprawdę świetne było, myślę sobie kolejna wizja, strzelam w niego, a on nie żyje, ciekawe :)

lukasamd pisze:
FEAR2 ma inne zakończenie, dużo bardziej... hm... nawet nie wiem jak to ująć :D Trzeba zagrać i samemu się przekonać, ja mogę powiedzieć tylko tyle: Alma nie ginie.


Tak więc, ja byłbym rozczarowany, nie mogąc jej zabić. A co do grania, to jakoś mnie do tego nie ciągnie zresztą tak do jedynki, którą kupiłem dopiero jak była w jakiejś serii za 20zł :P


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie