Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
nemrod
Post : 10 paź 2008 09:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Jezdze pociagami od lat i zawsze sie pasjonowalem kolejnictwem, a gra, ktora dorwalem pare miesiecy w Play'u ostatnio mna zawladnela i jest dla mnie poniekad (wirtualnym) spelnieniem marzen.
Seria gier firmy Auran moze byc wymagajacym symulatorem pokazujacym mechanizmy dzialania przemyslu kolejniczego jak i uczyc wcale nie tak prostej sztuki prowadzenia lokomotywy z 40 wagonami wyladowanymi weglem (oczywiscie nie tylko). Jest tez swietna zabawa dla osob ktore sie lubia bawic w projektowanie przestrzeni, bo sami mozemy tu stworzyc miasta, gory, doliny, lasy rzeki a to wszystko otoczyc infrastruktura kolejowa.
Sa dwa tryby prowadzenia lokomotywy: uproszczony, gdzie tylko przesuwamy linie na okregu, co spowoduje jazde pociagu do przodu badz do tylu (tez wcale nie jest to takie proste, bo w scenariuszach trzeba sie na swiatlach zatrzymywac i nie wolno przekraczac predkosci, a nie jest pokazane na jakiej pozycji linia jedzie z jaka predkoscia) oraz realistyczny gdzie najpierw trzeba ustawic bieg nawrotnika na przod, potem zwolnic hamulec (jeden z trzech) i po osiagnieciu odpowiedniego cisnienia przekrecic dzwignie przepustnicy aby pociag ruszyl.
Mamy mnostwo modeli pociagow i kazdy z nich inaczej sie porusza. Inaczej sterujemy parowozem, elektrowozem a inaczej lokomotywa spalinowa.

Mowie w tej chwili o wersji 2004, choc jest juz nowsza 2006, ale obecnie jej nie mam. Slyszalem tylko ze jest lepsza. Jezeli kogos gry tego typu interesuja (a wiele ich nie ma...) to polecam goraco. Nawet jezeli ktos uwaza, ze pociagow jest za malo, to sa maniacy w sieci i mozna sciagnac mase nowych modeli, czy tez nowe mapy.
Polecam :) .


*
 
djt
Post : 10 paź 2008 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
i zawsze sie pasjonowalem kolejnictwem


Witam w klubie :)
A co Cię konkretnie interesuje?

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
nemrod
Post : 13 paź 2008 13:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


djt pisze:
Witam w klubie :)


No tak. Widac po twoim avatarze :) .

Cytuj:
A co Cię konkretnie interesuje?


Mnie interesuje projektowanie kolei i wciskanie ich gdzie sie da. Szczegolnie lubie metro i chetnie widzialbym wiecej systemow niz jedna niedokonczona linia w Warszawie (druga bedzie powstawala dluuuugo...). Niestety ceny eksploatacji np. tramwajow, czy szybkich kolejek miejskich sa znacznie wyzsze niz koszty utrzymania autobusow :< . Dlatego w Polsce raczej preferuje sie ograniczanie liczby torowisk, taborow i wogole kolei. Z mojego miasta jeszcze kilkanascie lat temu kolej prowadzila w 4 kierunkach. Dzis czynna jest tylko os Opole - Wroclaw, ale akurat ta linia jest absolutnie nie do likwidacji bo jezdza tedy pociagi nawet z Humburga, czy Berlina a koncza nawet w Kijowie.
Ostatnio nie moge sie oderwac od trybu Geodety w Trainz i robie roznego rodzaju linie: podziemne, nadziemne, rozjazdy, wiadukty, przejazdy itp.


*
 
djt
Post : 14 paź 2008 00:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


A ja - wiem, ze to abstrakcyjne w sumie pojęcie - proponuję dać sobie spokój wirtualnym problemom - a za to poszukać i włączyć się w nurt aktywnych miłośników - to znaczy takich, którzy bezpośrednio uczestniczą w konkretnych działaniach na rzecz kolei - masz kilku takich chociażby na pl.misc.kolej - wystarczy napisać do nich i konkretnie działać.
Uczestniczę od wielu lat w takim projekcie i mówię - nikt i nigdy nie da Tobie tego, co da widok działań, które wypracowałeś wraz z kolegami na torach. Świadomość, że TY wraz z innymi kumplami to zrobiłeś - jest nie do podważenia.
Kolej to przyszłość Polski. Mało kto to dziś dostrzega, niestety... Im więcej młodzieży, która uważa podobnie, tym lepiej.
Kolejowe Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
nemrod
Post : 14 paź 2008 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


djt pisze:
A ja - wiem, ze to abstrakcyjne w sumie pojęcie - proponuję dać sobie spokój wirtualnym problemom - a za to poszukać i włączyć się w nurt aktywnych miłośników


Abstrakcyjne nie. No chyba ze w Polsce, u nas wszystko jest mozliwe a ostatnio coraz bardziej utwierdzam sie w tym przekonaniu.

djt pisze:
Świadomość, że TY wraz z innymi kumplami to zrobiłeś - jest nie do podważenia.


Jak to w reklamie: "bezcenne" ;) . Na pewno jest to dobra inicjatywa, no ale mysle ze zbyt wielu chetnych nie przybedzie, bo wiekszosc ludzi yto nie obchodzi, potrafia narzekac tylko na wiecznie spoznione, smierdzace i niewygodne pociagi, a wiele tych co moze i chca ma inne sprawy na glowie. Ja osobiscie mysle ze w przyszlosci wartoby bylo cos zrobic w tym kierunku, ale ja w tej chwili zajmuje sie studiami, choc jak plan wypali to pos studiach przynajmniej posrednio bede mogl uczestniczyc w odbudowie polskich kolei.

djt pisze:
Kolej to przyszłość Polski.


Trudno sie z tym niezgodzic. Zarowno jak i w sektorze transportu miejskiego, jak i lokalnego a nawet ogolnokrajowego i miedzynarodowego. Jak wiadomo u nas budowa drog idzie jak krew z nosa i imo nie wczesniej niz za 15-20 lat na ziemi beda lezec trwale zwiazane z gruntem autostrady i inne drogi, ktore sa na mapach w planie. Swoja droga nie sa i tak zbyt imponujace jak na zachodnie standardy a nawet nasze autostrady w wielu istniejacych odcinkach nie spelniaja norm. Do czego jednak zmierzam. Otoz zasoby ropy powoli sie koncza i trzeba bedzie wdrozyc alternatywne rodzaje napedow, lecz jak wiadomo korporacje naftowe latwo od koryta sie nie oderwa. Kolej, jesli zelektryfikowana moze miec zastosowanie przez jeszcze wiele dlugich lat. Czasemn pociag jest lepszy od samolotu, bo na krotszych dystansach tylko potrzebujesz bilet i wsiadach do pociagu a zeby wsiasc do samolotu potrzeba sie stawic na lotnisku godzine przed odlotem a potem czeka sie na odprawe.Takze do przykladowego lotu trwajacego h doliczylbym spokojnie jeszcze 3-4. Szybki pociag, np. w Niemczech, Francji (TGV - 300 km/h)czy w Szwajcarii pokona dystans samolotu w podobnym czasie co z doliczonymi godzinami, a w pociagu mozna sie spokojnie zrelaksowac.
Moze i wplotlem tu duzo dziwnych watkow, no ale trzeba brac wszystko pod uwage. Zreszta za 4 lata Euro. Niezmotoryzowani beda sie poruszac wlasnie pociagami...


*
 
Mateo320
Post : 14 paź 2008 15:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 58
  • Dołączył: 06.11.2007
  • Skąd: Radom


No zajebieszcza gierka zaraz po ja2:D lubię w nią grać ale na moim kopie się lekko przywiesza


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie