Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PER
Post : 22 wrz 2008 02:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Combat Mission to wybitna i wyjatkowa seria gier strategicznych, majaca swoich zagorzalych fanow na calym swiecie. Nie zamierzam wstawiac tutaj opisow jej poszczegolnych czesci, powiem tylko, ze jest to moja ulubiona gra (gry) i mimo, ze pozycje strategiczno-taktyczne nie sa mi obce, smiem twierdzic, ze lepszej jeszcze nie widzialem.

Ja leje na grafike w tego typu produkcjach. Jak zawsze liczy sie satysfakcja, grywalnosc oraz dopracowanie pewnych szczegolow w strategiach waznych. Combat Mission nie przez przypadek okreslany jest mianem gry hiperrealistycznej. Mimo tego realizmu nie traci sie nic z przyjemnosci rozgrywki.

W Polszcze dziala liga, przy niej od wielu lat funkcjonuje spolecznosc, to wszystko zrzeszone na http://www.cmhq.pl, do ktorej to braci mam zaszczyt nalezec.

Do tej pory wydano 4 niezalezne czesci:
- Combat Mission: Beyond Overlord;
- Combat Mission: Barbarossa to Berlin;
- Combat Mission: Africa Korps;
- Combat Mission: Shock Force.

CMHQ.PL planuje rozszerzyc swoja dzialalnosc o inne gry. Jestesmy swiadomi, ze seria CM ma swoje lata, ze na rynku pojawia sie duzo ciekawych pozycji, ktore profilem odpowiadaja zaintresowaniom czlonkow spolecznosci. Planowane jest stworzenie nowych lig np dla Close Combat i Steel Panthers. Ja chetnie ujrzalbym tam tez gre w stylu Laser Squad, jakas turowke taktyczna, taka jak Jagged Alliance. Nie wiem tylko, ktora z nich ma zbalansowana opcje rywalizacji przez siec, na zasadzie prostej i krotkiej rozgrywki (takiej, ktora idealnie nadawalaby sie do punktowanej gry ligowej).


*
 
Popers
Post : 22 wrz 2008 11:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


PER pisze:
Planowane jest stworzenie nowych lig np dla Close Combat

lepiej nie tworzyć nowych lig do CC, a dołączyć do już istniejącej na
http://www.close-combat.net.pl/
tak przy okazji- trwają zapisy na jesienny turniej CC; system pucharowy ;]

A combat mission spoko gierka. Trochę swego czasu w BtB grałem, ale jednak wolę Close Combat.


*
 
lukasamd
Post : 22 wrz 2008 12:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Też miałem okazję w to kiedyś zagrać. Przyznam iż gra nie za bardzo mi się spodobała - znacznie lepiej czuję się w oklepanych rtsach typu zbuduj bazę, armię, zniszcz wroga. Tutaj tego nie ma, do tego realizm wymusza naprawdę ciągłe myślenie na wysokich obrotach.

Mimo wszystko "chylę czoło" - bez wątpienia najlepsza tego typu gra w dziejach, ciekawe czy coś jej kiedykolwiek zagrozi :)


*
  WWW
Popers
Post : 22 wrz 2008 13:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


lukasamd pisze:
bez wątpienia najlepsza tego typu gra w dziejach, ciekawe czy coś jej kiedykolwiek zagrozi


Close Combat :043:


*
 
PER
Post : 22 wrz 2008 15:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 17.09.2008


Close Combat, przy calym szacunku do tej serii, nie jest tak realistyczna pozycja jak CM.

Fakt, ze CMHQ.PL w pewnym momencie swoich dziejow liczyla blisko 1000 aktywnych czlonkow swiadczy o tym, ze gra nie jest taka nieprzystepna jak sie niektorym wydaje. Moim zdaniem wprost przeciwnie.

Niektorych odstraszaja pojecia typu "hiperrealistyczna", ale w gruncie rzeczy sama rozgrywka jest stosunkowo prosta. Liczy sie zmysl myslenia taktycznego a przy glebszym poznaniu gry umiejetnosc optymalnego wykorzystania dostepnych jednostek, przy zalozeniu, ze kazda z nich ma swoje okreslone parametry i specjalizacje.

Do dzis na calym swiecie funkcjonuja i maja sie dobrze ligi, w tym rowniez miedzynarodowe (w ktorych CMHQ PL ma swoje reprezentacje). Close Combat po prostu nigdy nie dawala takich mozliwosci jak Combat Mission.

Dzis jednak chcemy profil rozszerzyc. Szukamy innych ambitnych gier strategicznych dla ambitnych strategow, ktore przyciagnelyby do nas nowe rzesze zapalencow strategii...


*
 
PPPeter
Post : 26 wrz 2008 14:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 19.06.2008
  • Skąd: z siebie (wychodze)


A ja z kolei czekam na kopciuszka Battlefrontu - czyli Combat Mission Campaigns - de facto CM:BB z dolozona warstwa.... operacyjna - bo strategiczna raczej sie tego nie da nazwac.
Ponoc prace (ktore lezaly odlogiem dlugo, oj dlugo) zostaly wznowione i gra jednak sie pojawi. I za to trzymam kciuki. Zacisniete na kuflu ;)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron