Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
mtl
Post : 08 sie 2008 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Cóż, każdy na pewno słyszał o grze Far Cry, co więcej większość graczy na pewno w nią grała. Osobiście testowałem ją tylko chwilę - w dniu premiery kompa miałem za słabego, a jak już komputer pasuje, to inne gry wg. mnie ciekawsze są dostępne (co nie oznacza że FarCry nie jest ciekawy, bo nawet na chwilę grania gra prezentuje się znakomicie).

Jednak temat nie o Far Cry, a o jej następcy - FAR CRY 2.

Akcja gry toczyć się będzie w Afryce, a jak obiecują autorzy, do zwiedzania dostaniemy 50 KM kwadratowych terenu. Wybieramy jednego z dwunastu najemników, witamy się z Afryką i z naszym zadaniem - mianowicie mamy rozprawić się z handlarzem bronią, który podkręca lokalny konflikt dla własnych zysków. Jak mamy tego dokonać? Cóż, twórcy obiecują pełną swobodę - to od gracza będzie zależało, czy będzie walczył otwarcie, czy może najpierw zdobędzie zaufanie, żeby potem spokojnie wbić mu nóż w plecy. Zapowiada się fajnie, co więcej po obejrzeniu dostępnych materiałów nie mogę się doczekać aż położę łapki na tej grze.
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Wszystko fajnie, ale... no właśnie. Dziś (chyba?) pojawiły się wymagania sprzętowe gry:

WYMAGANIA MINIMALNE:
- Procesor: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ lub lepsze
- RAM: 1 GB
- Karta wideo: NVidia 6800 or ATI X1650 lub lepsze
- Wymagany Shader Model 3 i 256 MB pamięci karty graficznej
- Napęd: DVD-ROM
- Wolne miejsce na dysku: ok. 12 GB

ZALECANE:
- Procesor: Intel Core 2 Duo Family, AMD 64 X2 5200+, AMD Phenom lub lepsze
- RAM: 2 GB
- Karta wideo: NVidia 8600 GTS lub lepsze, ATI X1900 lub lepsze
- 512 MB pamięci karty graficznej
- Dźwięk: zalecana karta dźwiękowa z obsługą 5.1

Widzę już zgrzyt na waszych twarzach. Fakt, wymagania do najmniejszych nie należą, jednak zważywszy na poziom grafiki jaką prezentuje gra nie są aż tak wygórowane (ja osobiście nie mam się czym martwić - po niedawnym upgrade kompa, gra będzie śmigać aż miło).

Cóż, dalej zainteresowanym grą (pomimo sprawdzeniu wymagań :P) polecam następujące materiały filmowe (HD, niższa jakość dostępna po wejściu w linka):

E3 2008: How-To Trailer
E3 2008: Trailer
Ubidays 2008: Tech Demo
Ubidays 2008: Trailer

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
PeseiK
Post : 08 sie 2008 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


'Śledzę' tę grę już od dłuższego czasu, i jestem bardzo ciekaw co producenci 'namodzą' tym razem. Trochę dziwiła mnie swego czasu ta zmiana 'krajobrazu' - zwłaszcza patrząc przez pryzmat części pierwszej Far Cry, która moim zdaniem nie zakończyła się w sposób jasny - ale z czasem doceniłem ten pomysł. Grafika - co tu dużo mówić - prezentuje się naprawdę super... Zwłaszcza zainteresowany jestem efektem ognia - a co za tym idzie - pożaru, jaki można wywołać bawiąc się miotaczem ognia :diabel2: Mam nadzieję, że gra będzie naprawdę dobra i warta poświęconej jej uwagi ;)


*
 
lukasamd
Post : 09 sie 2008 09:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Coś mi się wydaje że będzie jak z Crysisem - legenda już przed premierą :D

Crytek to nie beznadziejna firma ale studio które chce i potrafi kolejnymi produktami szokować świat, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier na 2008 (zaraz za HG).


*
  WWW
PeseiK
Post : 09 sie 2008 11:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 126
  • Dołączył: 11.06.2006
  • Skąd: Zewsząd


lukasamd pisze:
Coś mi się wydaje że będzie jak z Crysisem - legenda już przed premierą :D


Oj, zgadzam się - Crysis już przed premierą stał się legendą... Ale moim zdaniem, poza grafiką, to przeciętny FPS... Przytoczę moją wypowiedź z innego forum - po co pisać to samo dwa razy ;)

Ja żem pisze:
Szczerze... Moim zdaniem fabuła jest do bani, zakończenie też jakoś się nie wybija, choć jestem ciekaw co się stanie później. Niemalże kopia Far Cry, tyle, że zamiast Mutantów pojawiają się Obcy. Ja również ukończyłem Crysisa dwa razy, ale końcowe misje były naprawdę nieciekawe. Dopóki w grze nie było Obcych, a była ta aura tajemnicy i sytuacje typu: idziesz przez dżunglę, nagle coś zaczyna trzaskać i obraz zaczyna świrować, gra była super. Potem robiło się po prostu 'odgrzewanie czteroletnich kotletów'... No cóż - grafikę ta gra ma po prostu fenomenalną. Pomijając wspaniałą grafikę i dobrą muzykę jest to zwykły FPS.


Może trochę przesadzam, ale fabuła w tej grze nie należy do najlepszych...

Wracając do tematu - na kiedy jest zaplanowana premiera PC Far Cry 2?


*
 
mtl
Post : 09 sie 2008 12:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


lukasamd pisze:
Crytek to nie beznadziejna firma ale studio które chce i potrafi kolejnymi produktami szokować świat, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier na 2008 (zaraz za HG).


Ha! FarCry2 wcale nie powstaje w studiu Crytek - robi go UbiSoft Montreal. A silnik to nie jak by się mogło powszechnie wydawać CryEngine2, a Dunia, autorski silnik ekipy z Montrealu (choć jak głosi EN wikipedia, użyli w nim około 3% kodu z CryEngine).

Tak więc po premierze gry okaże się kto wygra ten pojedynek gigantów. Ja jednak stawiam na FC2 - świat ma być otwarty, swoboda ruchu, nawet jeśli silnik będzie gorszy (w co szczerze wątpię po obejrzeniu materiałów filmowych) to IMO pobije Crysisa (gdzie miałem nadzieję pozwiedzać wyspę wzdłuż i w szerz, a tam lipa - fakt, możemy pobiegać DOWOLNIE po całej mapie, ale TYLKO mapie, a nie wyspie).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Wigen
Post : 27 sie 2008 15:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa




*
 
lukasamd
Post : 28 sie 2008 10:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaja sobie chłopaki chyba robią :D Jeszcze jednej gry dobrze nie skończyli a już rozpoczęli nową - czyżby byli pewni sukcesu ze względu na pierwszą część i ogromną popularność? :)


*
  WWW
mtl
Post : 28 sie 2008 12:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


lukasamd pisze:
czyżby byli pewni sukcesu


Hmmm... Niedawno wyszedł gameplay nakręcony na konsoli. I cóż, jeżeli tak prezentuje się FC2 na konsoli, to ta gra sukces ma zagwarantowany (a na kompie z myszką, toż to będzie cudo po prostu :D ). Z resztą, zobaczcie sami: http://www.gametrailers.com/player/39189.html (wersja HD).

BTW. Na filmiku widać jak w pewnym momencie gracz wyciąga mapę - pierwsze wrażenie: coś mała ;/ . Dopiero po chwili przypomniałem sobie, że w jakimś wywiadzie czy czymś w tym guście, autorzy zapowiadali, że takich "kwadratów" ma być ~50. Czeka nas sporo zabawy :-D

BTW2. Ciekawe czy maczetą będzie dało radę dosłownie pozbawiać przeciwników głów :diabel2:

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
mtl
Post : 05 wrz 2008 18:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


No to panowie i panie mamy potwierdzoną datę premiery - 24 października :-)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
zadra666
Post : 05 wrz 2008 19:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 796
  • Dołączył: 23.11.2007
  • Skąd: Rozpoznanie


Już czyszczę dysk dla niego ;p

_________________
...


*
 
mtl
Post : 18 wrz 2008 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006



_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie