Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Len
Post : 23 mar 2009 00:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Global Epidemic to kolejna gra Polskiej produkcji, kolejnego polskiego studia, które w ostatnim czasie wyrastają jak grzyby po deszczu. Ta dla odmiany jest strategią i co najciekawsze - nie jest w trójwymiarze! Wydawać by się mogło, że dziś takie gry nie mają racji bytu a tu proszę, wciąż powstaje. A gra ma całkiem poważną fabułę, dość post apokaliptyczną rzekłbym.

Cytuj:
Global Epidemic jest grą strategiczną w której przedstawiono apokaliptyczną wizję świata nękanego przez śmiertelne epidemie. Global Epidemic to pierwsza gra na świecie, gdzie główną osią rozgrywki jest walka z niewidocznym przeciwnikiem, który z bezwzględnością prymitywnego i bezdusznego mikroorganizmu uśmierca całe miasta, kraje, kontynenty, a ostateczną stawką jest przetrwanie gatunku ludzkiego.

Gra składa się z szeregu misji, w których gracz zmierzy się z najgroźniejszymi patogenami jakie poznał człowiek, wirusem Ebola, dżumą, czarną ospą i wieloma innymi. Pojawią się również misje, gdzie gracz stanie w obliczu jeszcze groźniejszego przeciwnika, skrywanymi w tajnych laboratoriach wytworami inżynierii genetycznej. Równie przerażające jest to, co ukrywa się w najbardziej mrocznych i wilgotnych zakątkach równikowej dżungli. Wraz z postępem gry, cywilizacja jaką znamy powoli chyli się ku upadkowi, jedynie od gracza zależy, czy ludzkość ostatecznie przetrwa tą próbę.


Twórcy utrzymują, że gra pojawi się w tym roku ale ja nie sądzę, aby to było realne. Nie wiadomo nawet czy mają wydawcę. Niemniej, tytuł jest bardzo ciekawy. Ja na pewno zagram i chętnie przypomnę sobie czasy, kiedy królowały gry 2D :) Szkoda tylko, że nie ma jeszcze żadnych screenów. Zapraszam więc do czytania wywiadu Gry.O2.pl oraz na oficjalną stronę zespołu Global Epidemic.

Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 24 mar 2009 18:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Muza na oficjalnej stronie dobija (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), jeszcze to szpitalne cykanie w tle...

Gra ma bardzo ciekawą, naprawdę innowacyjną fabułę: trochę dosyć mam już RTSów, w których jedyną zmianą jest coraz to lepsza grafika. Gra tego typu na 2D może być dobra, i to nawet bardzo (przykład: Defcon :D). Mam nadzieję, iż projekt dojdzie do końca i potencjał nie zostanie zaprzepaszczony.

@Len: czemu nie wierzysz, może mają lepsze kierownictwo niż Iron Squad? xD


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron