Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Xaris
Post : 21 sie 2014 02:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 21.08.2014


Witam Serdecznie

Przyznam, iż nie byłem pewny gdzie zamieścić ten temat, gdyż wydawał się pasować do kilku działów, w razie mojej pomyłki proszę moderatorów o przeniesienie :)

Przechodząc jednak do sedna, postanowiłem odświeżyć me wspomnienia ze szlachetną serią JA.
Bardzo chciałbym wypróbować modyfikację DBB dodającą ogrom nowej broni tym bardziej, że jest oparta na v1.13. Jednakże Wolałbym także aby mapa gry była taka, jak w wildfire, gdzie w Arulco miasta to Miasta a nie pogorzeliska...

Wyczytując, że modyfikacja 1.13 Wildfire to po prostu czyste 1.13 z wyłącznie zamienionymi mapkami pomyślałem, iż nie powinno w takim razie kolidować z DBB, w której zawarte jest ta sama wersja i pliki 1.13, a przecież DBB map nie zmienia, więc żadne konflikty nie powinny występować. Zadowolony z siebie kopiuje kolejne pliki, gra ku mojej uciesze odpala bez problemu, tworze swoich najemników, odpalam...Iii...Tutaj niestety, pewna przykra przypadłość :'3 Otóż na mapie terenu, większość terenu pokrywają...śmieci...Z początku myślałem, że to jedynie pierwsza mapa, jednak po restarcie gry i przejściu do innego sektora problem się powtarza...Wszelkie dotąd "czyste/puste" miejsca które zajmowały jedynie np. drzewa zostały zastąpione przez śmieci...(Zdjęcie w załączniku)

http://wyslijto.pl/plik/61ujq1cpxb

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Wiecie może jak go rozwiązać? Domyślam się, że wystarczyłaby podmiana niektórych plików, jednakże nie wiem jakich...

Proszę o szybką odpowiedź,
Pozdrawiam Xaris


*
 
Starchris
Post : 21 sie 2014 10:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Tak, problem jest znany i rozwiązany, ale najpierw napisz dokładnie w jakiej kolejności instalowałeś mody i które, daj do nich linki.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ronnie
Post : 21 sie 2014 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Problem ze śmieciami występuje kiedy mapy nie zgadzają się z tilesetami z innych map. Strzelam, że podmieniłeś same foldery Maps i Radarmaps dlatego się krzaczy. Podmień jeszcze folder Tilesets z wersji, z której brałeś mapy. Powinno pomóc.

_________________
Obrazek


*
 
Xaris
Post : 21 sie 2014 13:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 21.08.2014


Niestety podmiana plików maps i tilesets z Wildfire nie pomogła, chyba, że nie powinienem kopiować wszelkich par tych folderów? Tzn. z Ja2/Data i Ja2/Data-1.13? Tudzież nie opierać się na save'ach tylko zacząć Nową grę?

Kolejność instalacji: JA2 wersja polska z CD-Action -> [url="https://jagged-alliance.pl/plik510/"]JA2 1.13 Wildfire PL[/url] -> [url="https://jagged-alliance.pl/plik513/"]DBB MOD IoV 925 PL[/url] -> [url="https://jagged-alliance.pl/plik516/"]DBB Mod IoV 925 "Peter addon" v2[/url]


*
 
Ronnie
Post : 21 sie 2014 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Hmm... IoV powinien mieć swój własny podfolder Data-IoV i z map i tilesetów tam zawartych korzysta. Podmieniałeś tamte? Już dawno to instalowałem, nie pamiętam już do końca jak to zrobiłem, ze działało.

_________________
Obrazek


*
 
Xaris
Post : 21 sie 2014 14:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 21.08.2014


Owszem, podmieniłem ten folder z oryginalnych plików DBB i DBB Addon, jednakże wciąż jest to samo...

Czy podmiana map w grze to jedynie podmiana tych folderów? Maps, Radarmaps i Tilesets? Jeśli tak, a 1.13 jest zawarty w DBB to może wystarczy na czystą grę zainstalować DBB i do tego podmienić foldery z mapami? Czy może są do tego potrzebne jeszcze jakieś pliki?

EDIT: Data-IoV oryginalnie nie zawiera folderu Maps a jedynie tilesets z 4 plikami SMP (1-3) ITEMS.STI i smguns.sti

EDIT2: Skopiowanie folderów Maps, Radarmaps i Tilesets do Data-IoV niestety nie pomaga...


*
 
Starchris
Post : 21 sie 2014 16:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Xaris
Post : 21 sie 2014 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 21.08.2014


Starchris Dzięki Ci Śliczne za włożoną pracę, mapy już działają :)

Jednakże zauważyłem pewną dziwną rzecz, napiszę tutaj aby nie zaczynać nowego tematu, mianowicie w sklepie Bobbyego część przedmiotów ma niezgodne nazwy lub opisy typu pistolet podpisany jako kieszeń medyczna czy zestaw hełm z opisem "BR nie oferuje tego w sklepie" czy brakiem podglądu na pasującą do tego amunicję ;) Nie jest to błąd umożliwiający grę, koniec końców większości można się domyślić lub przetestować metodą prób i błędów, niemniej jeśli ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu byłbym wdzięczny :)


*
 
Starchris
Post : 21 sie 2014 18:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


No ale jakim cudem po całej instalacji, Ty masz opisy po Polsku, przecież wszystko powinno być po Angielsku. Czy przypadkiem nie uruchamiasz gry za pomocą pliku "ja2.exe", bo powinieneś za pomocą pliku "ja2_IoV.exe".

U mnie na pliku ja2.exe, wszystko jest pokrzaczone i w sumie nic dziwnego, a jak odpalę za pomocą właściwego pliku, to wszystko jest ok.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Xaris
Post : 21 sie 2014 21:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 7
  • Dołączył: 21.08.2014


Masz racje, przez roztargnienie uruchamiałem przez zły skrót, choć owocowało to jedynie zmianą niektórych opisów co mnie myliło ^^" Teraz jest dobrze, dziękuję raz jeszcze za pomoc :) Temat do zamknięcia


*
 
Starchris
Post : 22 sie 2014 11:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ponadto, jak włączałeś niewłaściwym plikiem, to żadnych nowych broni z pewnością nie miałeś, tylko te standardowe, a dopiero plik exe z DBB ukazał u BR wszystkie giwery.

Ściągnij sobie jeszcze raz poprawkę, bo dodałem do niej mapę strategiczną z Wildfire, bo zauważyłem, że nadal wyświetla się ta stara mapa z JA2.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron