Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Pawell91
Post : 15 paź 2010 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 11.10.2010


Witam po raz 5 moze 8 prszechodze JA 2...i mam takie pytanie czy majac najemnika z 85 pkt zdrowia i 79 sily. Posiadajac 91 % obciazenia da sie miec 100 pkt zdrowia ? Jak zwiekszyc zdrowie ? . Bo wczesniej udawalo mi sie max 2-3 pkt na gre


*
 
NEO DARK LORD
Post : 15 paź 2010 21:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem


Tu nie chodzi o obciążenie. Obciążenie spowoduje przyrost siły, nie zdrowia. Zdrowie to inaczej kondycja, nabijasz je sobie poprzez (cholernie) długotrwałe, żmudne i konsekwentne przemierzanie mapy Arulco na piechotę. Włóż walkmana na uszy, zdejmij z siebie maksymalną ilość ekwipunku by się nie męczyć, udaj się na jakąś pustynię albo tereny równinne i łaź w kółko jak ten głupi aż sobie podreperujesz zdrowie... a jak zdobędziesz już ten ostatni 100 pkt. to klasyczny Jagged Alliance 1.05 PL się zahaczy i Cię wywali z gry. :D


*
 
Bobson
Post : 26 paź 2010 14:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 19.07.2010


tak jak pisze wyzej innego sposobu nie znam ;) chociaz ja tam zdrowai nie cwiczyllem ;) strzelanie i zwiinnosc i bylo gz :]


*
 
Assur-ad-mu
Post : 26 paź 2010 17:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Jeżeli chodzi o ćwiczenie zdrowia to jest bardzo trudne. Ja zmodyfikowałem grę tak aby maksymalną ilością pkt to 100 ale z tego nie używam bo lubię jak najemnik się sam uczy zdobywania umiejętności. Osobiście często praktykuje praktyki w wolnej chwili (najczęściej po bitwie jak leczę rannych). Najpierw uczę ich w strzelectwie a później jak mają pkt życia między 65-75 to ich uczę w tej dziedzinie tak do 80 pkt bo jeszcze widać efekty.

_________________
Obrazek


*
 
Zhenia
Post : 01 lis 2010 05:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 175
  • Dołączył: 09.05.2009


Zdrowie szkoli się (według informacji z freelancer.ag.ru) w następujący sposób:
Zarzucasz najemnika przedmiotami, który ma pełny inwentarz i nie może złapać przedmiotu. Traci po 1HP, ale co jakiś czas zyskuje punkt zdrowia od takiego trafienia.


*
 
lukasamd
Post : 01 lis 2010 09:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Hm... o tym jeszcze nie słyszałem. Trzeba by to sprawdzić, może być sposób na naprawdę szybkie wybicie jednej z najtrudniej przyrastających cech.


*
  WWW
daniel.kaczmarczyk
Post : 02 gru 2010 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 35
  • Dołączył: 30.11.2010


Mi bardzo rzadko rośnie współczynnik zdrowia, ale jeżeli już, to zdarza się podczas podróży, na mapie taktycznej, nie na ekranie sektora.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 31 gru 2010 12:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Zhenia pisze:
Zdrowie szkoli się (według informacji z freelancer.ag.ru) w następujący sposób:
Zarzucasz najemnika przedmiotami, który ma pełny inwentarz i nie może złapać przedmiotu. Traci po 1HP, ale co jakiś czas zyskuje punkt zdrowia od takiego trafienia.



Jezu...piszesz o "kaleczeniu własnych ludzi".... :( jaki z ciebie dowódca :(

BTW: po co szkolić zdrowie powyżej 85pkt??? Przecież są zastrzyki regeneracyjne...prostota tkwi w szczegółach.
obrywasz kulkę....zaczynasz turę od "dania sobie w żyłę" i normalnie w świecie kontynu....ble :P walkę (oddajesz ołów albo zmieniasz pozycję)

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 31 gru 2010 12:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
BTW: po co szkolić zdrowie powyżej 85pkt???

Od zdrowia zależy też kondycja.
Czasem trzeba pędzić oddział forsownym marszem, żeby zaskoczyć przeciwnika, a wtedy kondycja ma wielkie znaczenie.
Podobnie jest podczas forsownej walki.
Wreszcie nie wszyscy uznają zastrzyki regeneracyjne.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 31 gru 2010 13:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Stridingshadow pisze:
micand1989 pisze:
BTW: po co szkolić zdrowie powyżej 85pkt???

Od zdrowia zależy też kondycja.
Czasem trzeba pędzić oddział forsownym marszem, żeby zaskoczyć przeciwnika, a wtedy kondycja ma wielkie znaczenie.
Podobnie jest podczas forsownej walki.
Wreszcie nie wszyscy uznają zastrzyki regeneracyjne.




Kondycja - jak już poruszyłeś ten temat to warto wytłymaczyć wszystkim na czym ona polega w JA2.

Otóż w JA2 nikt nie znajdzie takiego parametru jak kondycja.
Energia w połączeniu z siłą i zwinnością to już co innego... ;-) (wiadomo im więcej pkt tych statystyk tym wolniej się najemnik męczy)

Wracając do twojego "pędzenia oddziału" to już tłumacze mój tok rozumowania...
1. po takim "pędzeniu" traci się dużo energii
2. brak energii utrudnia walkę (twoi najemnicy nie będą mieć [przerwań], będą mieć małą ilość pkt akcji, a w nocy powoduje to że przeciwnik może zajść Cię od tyłu i nawet o tym nie będziesz wiedział ani słyszał
3. brak energii w walce powoduje częstsze "hałasowanie" podczas skradania

Ale jeśli taka jest twoja taktyka to ja się nie wcinam
Twoi ludzie, twoje straty krwi, twoj problem

BTW: zastrzyki uzależniają - jak zaczniesz ich używać to nie bedziesz chciał przestać ich używać. wystarczy tylko spróbować.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 31 gru 2010 14:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


micand1989 pisze:
BTW: zastrzyki uzależniają - jak zaczniesz ich używać to nie bedziesz chciał przestać ich używać. wystarczy tylko spróbować.


Ale nie wszędzie są one dostępne - w wielu modach zostały usunięte, a nawet w Wildfire ich nie znajdziesz.
Nie ma się co dziwić, bo nie jest to zbyt realistyczna rzecz. Można podać np. morfinę rannemu, no ale to nie spowoduje, że po chwili będzie w stanie w pełni walczyć :)


*
  WWW
hasan_talib
Post : 01 sty 2011 14:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


tak, ja też ich nie lubię ;-) jednak teraz grając sobie w kampanię do UB na hybrydzie tegoż z 1.13 poszedłem na mały kompromis - podaję im go tylko jak idą spać i wtedy leczę, nie w trakcie walki. wiele z tych kampanii ciężko przejść inaczej, nawet, jak dam swoim najmitom świetne wyposażenie na początku ;-) a czy ktoś z Was używał kiedyś zastrzyków energetycznych? moim zdaniem są kompletnie nieprzydatne.


*
 
Stridingshadow
Post : 01 sty 2011 14:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Ale jeśli taka jest twoja taktyka to ja się nie wcinam
Twoi ludzie, twoje straty krwi, twoj problem

Moja taktyka jest taka, że mam sprawnych ludzi, i po całonocnym marszu i krótkim odpoczynku oni radzą sobie lepiej niż armia Arulco.
Podczas wojny na Falklandach brytyjscy spadochroniarze przemaszerowali 70km jednej nocy od miejsca zrzutu, na pozycje wroga, a potem wygrali starcie, ponieważ nikt nie spodziewał się że uderzą tak szybko, bo przecież 'nie jest to odległość, jaką w tym czasie może pokonać oddział piechoty'.
Trening.
Jak powiedział generał Patton "Pinta potu oszczędza galon krwi".
Możesz sobie stosować inną taktykę, polegającą m.in na ćpaniu, ale to tyko Twoja sprawa.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 01 sty 2011 16:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


hasan_talib pisze:
tak, ja też ich nie lubię ;-) jednak teraz grając sobie w kampanię do UB na hybrydzie tegoż z 1.13 poszedłem na mały kompromis - podaję im go tylko jak idą spać i wtedy leczę, nie w trakcie walki. wiele z tych kampanii ciężko przejść inaczej, nawet, jak dam swoim najmitom świetne wyposażenie na początku ;-) a czy ktoś z Was używał kiedyś zastrzyków energetycznych? moim zdaniem są kompletnie nieprzydatne.



no i zmienilismy temat!

my mówimy w tym temacie o zdrowiu a nie o wypoczynku.

W pierwszym MIOM poście w tym temacie napisałem o odnawianiu życia na polu walki poprzez zastrzyk regeneracyjny (w innych wersjach Crepagen, itp). Przechodząc w temat kondycji cały czas miałem na myśli zastrzyki regeneracyjne (bo jak się jest rannym to też jest mniej pkt akcji w walce i się szybciej najemnik męczy podczas podróży)

~ hasan_talib
ja cały czas mówie o zastrzykach regeneracyjnych, nigdzie nie użyłem słów "zastrzyk energetyczny".
BTW: ja też uważam że te energetyczne są nieprzydatne.

Jak już kiedyś napisałem że nie będe się wcinał do czyjiś taktyk.
A co do porównania gry do realnej bitwy na Falklandach to tak samo jakbyś porównał symulator statku kosmicznego do startu w kosmos Jurija Gagarina.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 01 sty 2011 21:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Jak już kiedyś napisałem że nie będe się wcinał do czyjiś taktyk.

A ja napisałem, że jesteś w błędzie myśląc, że pozwalam swoim ludziom na wycieńczający wysiłek PRZED walką.

micand1989 pisze:
A co do porównania gry do realnej bitwy na Falklandach to tak samo jakbyś porównał symulator statku kosmicznego do startu w kosmos Jurija Gagarina.

Ja Ci dałem przykład tego, że tak się robi naprawdę.
Jedyne czego żołnierz potrzebuje do walki po wykonaniu dużego wysiłku, to trening, trening i jeszcze raz trening.
Najlepiej nic nie porównywać, bo nic przecież warte porównania, nawet białe nie jest białe a czarne nie jest czarne :P

micand1989 pisze:
Ale jeśli taka jest twoja taktyka to ja się nie wcinam

Byłbym wdzięczy, gdybyś zechciał zachować swój protekcjonalny ton dla ludzi, których bliżej znasz.
Zadałeś pytanie z wielkim zdziwieniem, a ja Ci na nie odpowiedziałem, podawszy również przykład.
Możesz się ze mną zgodzić, możesz się nie zgodzić, i możesz też nie odpowiedzieć, ale jeżeli potrzebujesz udowadniać sobie swoją zajefajność, to racz to robić gdzie indziej, i z kim innym.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron